8. 1. 2023 | Ladislav Vácha, Eva Suchánková

Fantazie! Junioři porazili silnou Porubu a domů si vezou všechny tři body!

Havlíčkobrodští junioři se vydali bojovat o cenné body do daleké Ostravy, kde je čekala silná Poruba, jež drží ve skupině Východ skvělou třetí příčku. Mladí Bruslaři začali skvěle a už v 5. minutě se ujali vedení, když se hned při svém návratu na led trefil kapitán Martin Zych. Domácí dokázali vyrovnat při přesilové hře, když skóroval Marek Prokeš. Broďáci však byli nakonec úspěšnější. Hned na začátku třetí periody je poslal znovu do vedení David Bulík a jejich výhru pečetil gólem do prázdné brány při soupeřově power-play Ondřej Besmák. Havlíčkův Brod si tak domů odváží po skvělém výkonu zaslouženě všechny tři body za vítězství 3:1.

Na první gól se příliš dlouho nečekalo. Již v 5. minutě se totiž hosté po střele Martina Zycha chopili vedení. Porubanům se však podařilo srovnat díky Filipu Hlaváčovi, který kotouč dostal za záda Sigmunda v početní výhodě.

Druhá perioda nepřinesla žádnou branku. Ani přesilové hry nepřispěly týmům ke gólu. A tak zůstal stav neměnný a hráči odcházeli do kabin za stavu 1:1.

O vítězi tedy rozhodla až poslední část utkání, a to třetí třetina. Na jejím začátku se o vítězný gól postaral hostující David Bulík. Vítězství Havlíčkova Brodu ještě potvrdil Ondřej Besmák, necelou minutu před koncem zápasu. Poruba tedy prohrála s dvougólovou ztrátou 1:3.

Liga juniorů

Branky a nahrávky: 10. Prokeš (Hlaváč, Gnap) – 5. Zych (Vaněček, Bulík), 41. Bulík (Zych, Vaněček), 60. Besmák (Přidal). Rozhodčí: Michael Hranoš – Vladimír Hladík, Ondřej Veselý. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 21:36 (6:9, 7:16, 8:11). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.