10. 1. 2022 | Ladislav Vácha

Filip Pártl: Dát čtyři góly? To se mi povedlo jen na tréninku! Moc bych chtěl do play off

Juniorka v poslední době neskutečně válí! Ústí nad Labem v Kotlině přetlačila 7:5 a připsala si už čtvrtou tříbodovou výhru v řadě. Její úkol je tak jasný, a to dostat se do play off. V bitvě s houževnatými Severočechy nejvíc zářil Filip Pártl, kterému se povedl parádní kousek. Soupeře srazil do kolen čtyřmi přesnými trefami a jednou asistencí! „Bylo to dobré, padlo mi tam asi úplně všechno. Dvakrát jsem to měl do prázdné brány, za což bych chtěl klukům z lajny poděkovat, že mi to vždycky takhle hezky připravili,“ vysekl poklonu svým parťákům havlíčkobrodský kapitán. (Foto: Markéta Křížová)

Fílo, zdolali jsme doma Ústí nad Labem 7:5. Jak zápas hodnotíš?
Určitě dobře, protože jsme vyhráli už čtvrtý zápas v řadě, což je důležité. Odehráli jsme čtyři zápasy v sedmi dnech. Nehráli jsme moc dobře, už na nás byla znát únava. Jsme rádi, že jsme tato čtyři důležitá utkání zvládli a dvanáct bodů je doma.

Začátek jsme měli suprový, když jsme se dostali do vedení 3:0. V tu chvíli to nevypadalo na žádné drama, ale v oslabeních jsme dostali dva góly a najednou to bylo takové ošemetné...
Byli jsme zbytečně vyloučení, šli jsme do třech a soupeř toho dobře využil. Bylo to úplně zbytečné, sami jsme z toho udělali drama.

Klíčové bylo asi to, že jsme ve třetí třetině soupeři odskočili na 7:3. Pak už jsme měli zápas v podstatě pod kontrolou, souhlasíš?
Je to tak. Po druhé třetině jsme si v kabině řekli, že musíme hrát pořád dobře dozadu a zkusíme to rozseknout hned na začátku třetí třetiny. Naštěstí nám tam rychle napadaly góly a potom už to bylo docela v klidu. Pak jsme ale znovu udělali nesmyslné chyby a soupeř se na nás znovu dotáhl. Nakonec nám to ale stačilo.


Povedlo se ti vstřelit hned čtyři góly. Pamatuješ si, že by se ti nějaký takový kousek už dříve povedl?
Ne. (směje se) Ani si nepamatuju, kdy jsem dal naposledy hattrick. Čtyři góly dám možná tak na tréninku. (směje se) Bylo to dobré, padlo mi tam asi úplně všechno. Dvakrát jsem to měl do prázdné brány, za což bych chtěl klukům z lajny poděkovat, že mi to vždycky takhle hezky připravili. Jednou to byla náhoda a jednou jsem ujel v oslabení. Nějak jsem to tam prostě trefil.

V poslední době nastupuješ v elitním útoku s Jardou Práškem a Danem Fialou. Vypadá to, že si s kluky spolu rozumíte skvěle...
Myslím, že teď jsme spolu hráli už třetí zápas. V každém zápasu dáme třeba dva góly, takže nám to spolu takhle sedí. Víme o sobě, dokážeme si dobře nahrát a vyhovíme si spolu. Když jsme na ledě, tak většinou dokážeme soupeře přehrát. To je hodně dobré.

Teď máme před sebou hodně těžký program, když nás čekají hned tři venkovní zápasy za sebou. Pojedeme do Vsetína, na Techniku Brno a do Písku. Určitě nás čeká hodně těžká práce...
Teď jsme hráli tři zápasy doma a venku to bude v dalších utkáních určitě těžké. Musíme teď ale bodovat v každém utkání. Hrajeme dobře a vezeme se na vítězné vlně. Akorát musíme vždycky náš dobrý výkon přetavit ve tři body. Věřím, že když budeme hrát stejně, jako se nám to daří od prosince, tak budeme vyhrávat a můžeme se dostat na druhé místo, které zaručuje účast v play off.


V poslední době je to úplně odlišné od začátku sezony, kdy nám to moc nešlo. Dá se říct, že největší zlepšení přišlo v koncovce a v defenzivní činnosti?
Hráli jsme dobře už od začátku sezony, ale trápili jsme se směrem dopředu a vzadu jsme dělali zbytečné chyby. Máme mladý tým, nás starších je tady jenom pár a asi chvíli trvalo, než jsme si trochu víc sedli. Prosinec už byl z naší strany hodně dobrý, tam si to všechno sedlo a v poslední době hrajeme v každém utkání stejně. Prostě nemáme nějaký větší výpadek. Proti Ústí už to bylo trochu horší, protože jsme byli unavenější, ale už druhý měsíc hrajeme stejně. Víme, že když takhle budeme hrát, vepředu něco dáme a vzadu nebudeme dělat zbytečné chyby, tak budeme vyhrávat.

O druhé místo se na dálku pereme s Chrudimí. Určitě bude hodně důležité, abychom s ní zvládli vzájemné zápasy...
Jo, minulou neděli jsme tam vyhráli 3:0. Troufnu si říct, že jsme mnohem hokejovější. Až sem přijedou, musíme s nimi prostě bodovat, ideálně vyhrát za všechny tři body. Myslím si, že když budeme hrát koncentrovaně a budeme i dál předvádět náš hokej, tak to můžeme zvládnout.

Určitě by bylo parádní, kdybychom to do play off dokázali dotáhnout. Bylo by to hezké vyvrcholení této sezony...
Určitě, byl bych za to hrozně rád. I když v play off by to bylo určitě hrozně těžké, protože bychom nejspíš šli na silný Přerov. Byl by to určitě pěkný zážitek pro nás všechny, ale i pro mě osobně, protože je to moje poslední sezona v mládeži. Proto bych moc chtěl si play off zahrát.

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu