10. 1. 2022 | Ladislav Vácha

Filip Pártl: Dát čtyři góly? To se mi povedlo jen na tréninku! Moc bych chtěl do play off

Juniorka v poslední době neskutečně válí! Ústí nad Labem v Kotlině přetlačila 7:5 a připsala si už čtvrtou tříbodovou výhru v řadě. Její úkol je tak jasný, a to dostat se do play off. V bitvě s houževnatými Severočechy nejvíc zářil Filip Pártl, kterému se povedl parádní kousek. Soupeře srazil do kolen čtyřmi přesnými trefami a jednou asistencí! „Bylo to dobré, padlo mi tam asi úplně všechno. Dvakrát jsem to měl do prázdné brány, za což bych chtěl klukům z lajny poděkovat, že mi to vždycky takhle hezky připravili,“ vysekl poklonu svým parťákům havlíčkobrodský kapitán. (Foto: Markéta Křížová)

Fílo, zdolali jsme doma Ústí nad Labem 7:5. Jak zápas hodnotíš?
Určitě dobře, protože jsme vyhráli už čtvrtý zápas v řadě, což je důležité. Odehráli jsme čtyři zápasy v sedmi dnech. Nehráli jsme moc dobře, už na nás byla znát únava. Jsme rádi, že jsme tato čtyři důležitá utkání zvládli a dvanáct bodů je doma.

Začátek jsme měli suprový, když jsme se dostali do vedení 3:0. V tu chvíli to nevypadalo na žádné drama, ale v oslabeních jsme dostali dva góly a najednou to bylo takové ošemetné...
Byli jsme zbytečně vyloučení, šli jsme do třech a soupeř toho dobře využil. Bylo to úplně zbytečné, sami jsme z toho udělali drama.

Klíčové bylo asi to, že jsme ve třetí třetině soupeři odskočili na 7:3. Pak už jsme měli zápas v podstatě pod kontrolou, souhlasíš?
Je to tak. Po druhé třetině jsme si v kabině řekli, že musíme hrát pořád dobře dozadu a zkusíme to rozseknout hned na začátku třetí třetiny. Naštěstí nám tam rychle napadaly góly a potom už to bylo docela v klidu. Pak jsme ale znovu udělali nesmyslné chyby a soupeř se na nás znovu dotáhl. Nakonec nám to ale stačilo.


Povedlo se ti vstřelit hned čtyři góly. Pamatuješ si, že by se ti nějaký takový kousek už dříve povedl?
Ne. (směje se) Ani si nepamatuju, kdy jsem dal naposledy hattrick. Čtyři góly dám možná tak na tréninku. (směje se) Bylo to dobré, padlo mi tam asi úplně všechno. Dvakrát jsem to měl do prázdné brány, za což bych chtěl klukům z lajny poděkovat, že mi to vždycky takhle hezky připravili. Jednou to byla náhoda a jednou jsem ujel v oslabení. Nějak jsem to tam prostě trefil.

V poslední době nastupuješ v elitním útoku s Jardou Práškem a Danem Fialou. Vypadá to, že si s kluky spolu rozumíte skvěle...
Myslím, že teď jsme spolu hráli už třetí zápas. V každém zápasu dáme třeba dva góly, takže nám to spolu takhle sedí. Víme o sobě, dokážeme si dobře nahrát a vyhovíme si spolu. Když jsme na ledě, tak většinou dokážeme soupeře přehrát. To je hodně dobré.

Teď máme před sebou hodně těžký program, když nás čekají hned tři venkovní zápasy za sebou. Pojedeme do Vsetína, na Techniku Brno a do Písku. Určitě nás čeká hodně těžká práce...
Teď jsme hráli tři zápasy doma a venku to bude v dalších utkáních určitě těžké. Musíme teď ale bodovat v každém utkání. Hrajeme dobře a vezeme se na vítězné vlně. Akorát musíme vždycky náš dobrý výkon přetavit ve tři body. Věřím, že když budeme hrát stejně, jako se nám to daří od prosince, tak budeme vyhrávat a můžeme se dostat na druhé místo, které zaručuje účast v play off.


V poslední době je to úplně odlišné od začátku sezony, kdy nám to moc nešlo. Dá se říct, že největší zlepšení přišlo v koncovce a v defenzivní činnosti?
Hráli jsme dobře už od začátku sezony, ale trápili jsme se směrem dopředu a vzadu jsme dělali zbytečné chyby. Máme mladý tým, nás starších je tady jenom pár a asi chvíli trvalo, než jsme si trochu víc sedli. Prosinec už byl z naší strany hodně dobrý, tam si to všechno sedlo a v poslední době hrajeme v každém utkání stejně. Prostě nemáme nějaký větší výpadek. Proti Ústí už to bylo trochu horší, protože jsme byli unavenější, ale už druhý měsíc hrajeme stejně. Víme, že když takhle budeme hrát, vepředu něco dáme a vzadu nebudeme dělat zbytečné chyby, tak budeme vyhrávat.

O druhé místo se na dálku pereme s Chrudimí. Určitě bude hodně důležité, abychom s ní zvládli vzájemné zápasy...
Jo, minulou neděli jsme tam vyhráli 3:0. Troufnu si říct, že jsme mnohem hokejovější. Až sem přijedou, musíme s nimi prostě bodovat, ideálně vyhrát za všechny tři body. Myslím si, že když budeme hrát koncentrovaně a budeme i dál předvádět náš hokej, tak to můžeme zvládnout.

Určitě by bylo parádní, kdybychom to do play off dokázali dotáhnout. Bylo by to hezké vyvrcholení této sezony...
Určitě, byl bych za to hrozně rád. I když v play off by to bylo určitě hrozně těžké, protože bychom nejspíš šli na silný Přerov. Byl by to určitě pěkný zážitek pro nás všechny, ale i pro mě osobně, protože je to moje poslední sezona v mládeži. Proto bych moc chtěl si play off zahrát.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři