15. 10. 2020 | Ladislav Vácha

Hynek Petržílka: Šance v áčku? Moc si jí vážím! V Brodě cítím podporu

V současné době patří mezi velké naděje havlíčkobrodské gólmanské školy. Hynek Petržílka má být jedničkou juniorky, ale už si zachytal i za A-mužstvo Bruslařů a vyzkoušel si i krajskou ligu mužů v dresu nedaleké Světlé nad Sázavou. „Šancí v áčku si velmi vážím. Rozdíl mezi juniorským a dospělým hokejem je obrovský, ale člověk se tomu nesmí poddat. Každá taková zkušenost mě posune zase o kousek dál,“ má jasno osmnáctiletý brankář. (Foto: Markéta Křížová)

Hynku, v Brodě jsi nám vypomáhal z Chomutova už v minulé sezoně, teď jsi tady nastálo. Měl jsi i jiné možnosti, nebo pro tebe byl příchod do Kotliny jednoznačnou záležitostí?
Nějaké nabídky se rýsovaly, ale i vzhledem k pozitivní zkušenosti z minulé sezony a profesionálnímu jednání ze strany havlíčkobrodského vedení byl pro mě nakonec Brod jasnou volbou.

Jak se ti v Havlíčkově Brodě líbí?
V Havlíčkově Brodě jsem spokojený. A to jak po stránce hokejové, tak i osobní. Cítím podporu, a to je pro mě rozhodující.

Začněme juniorkou, za kterou jsi zatím odchytal tři zápasy. Hned ten první byl neskutečně smolný, když jste doma podlehli Kralupům 2:3 a rozhodující gól jste obdrželi pouhou sekundu před třetí sirénou. To je pro gólmana hodně nepříjemné, viď?
Není to určitě něco, co by člověka potěšilo. Nejsem ale ani první ani poslední gólman, který v poslední vteřině dostal rozhodující gól (například můj strejda takhle prohrál 0:1). Jenom to dokazuje, že v hokeji musíte hrát celých 60 minut.

(Foto: Markéta Křížová)

Teď už se ale juniorka veze na vítězné vlně, když vyhrála čtyřikrát za sebou. Určitě je velká škoda, že zrovna teď přišla nucená přestávka…
Souhlasím, vládní opatření přišlo v nejhorší možnou chvíli. Bohužel s tím ale nic nenadělám. Nejhorší je, že nevíme, jestli se opravdu na začátku listopadu začne znovu hrát. Pokud pauza bez možnosti alespoň trénovat bude trvat delší dobu, v podstatě budeme začínat sezonu znovu od nuly.

V týmu je teď hodně gólmanů a poměrně pravidelně se zatím střídáte. Velká konkurence je určitě pozitivní, souhlasíš?
Je to velká výhoda pro tým, že cítí jistotu v brankovišti. Kluci si potom na ledě dovolí víc. Já na kluky nekoukám jako na konkurenci, ale jako na parťáky, kteří mě motivují k ještě lepším výkonům.

Dostal jsi už šanci i v havlíčkobrodském A-týmu, za který sis zachytal v přípravě i v minulém utkání na ledě Kobry Praha. Jak velká to pro tebe byla zkušenost?
Šancí v áčku si velmi vážím. Rozdíl mezi juniorským a dospělým hokejem je obrovský, ale člověk se tomu nesmí poddat. Každá taková zkušenost mě posune zase o kousek dál. Navíc možnost hrát za áčko 2. ligu byla dalším kritériem, proč jsem tady.

Zachytal sis i v krajské lize mužů, když jsi nastoupil za A-mužstvo Světlé nad Sázavou. A hned jsi vychytal vítězství 3:1 v Poličce. Určitě i tato příležitost ti, jako mladému gólmanovi, dál pomůže v hokejovém růstu…
Přesně tak. Jak jsem odpovídal v předchozí otázce, každá šance hrát za dospělé je v mém věku neocenitelnou zkušeností. A je celkem jedno, jestli je to druhá nebo krajská liga. Navíc Krajská liga Pardubického kraje má velmi dobrou úroveň.


Máš nějaké cviky, kterými se budeš v současné přestávce alespoň trochu udržovat v tempu?
Jasně, mám v zásobě řadu cviků, které jsme si připravili v rámci letní přípravy s mým osobním trenérem Marcelem Kučerou.

Brankáře u nás trénují Tomáš Kulich a Radovan Biegl. Jak ti jejich tréninky vyhovují?
Tréninky jsou tu obecně velmi kvalitní. Navíc v individuální přípravě s námi trenéři detailně pracují na odstraňování našich chyb, a tak se máme pořád v čem zlepšovat.

Jak moc ti pomáhá, že vás vede taková gólmanská legenda jako Radovan Biegl?
Radovan Biegl je brankářskou legendou s řadou mimořádných úspěchů. Proto je mi ctí, že zrovna on mě trénuje. Pomáhá mi nejen po stránce fyzické, ale je i skvělým mentorem. Jeho cílem je náš celkový osobnostní růst, což mi velmi vyhovuje. Polovina úspěchu totiž leží v hlavě.

Máš mezi brankáři nějaký svůj vzor?
Mým největším vzorem je již od dětství brankářská ikona Patrick Roy. Z těch současných potom Andrej Vasilevskij.

(Foto: Markéta Křížová)

Havlíčkův Brod je vyhlášený skvělou partou v kabině. Můžeš to z vlastní zkušenosti potvrdit?
Kabina je pro úspěch v hokeji klíčová. Máš pravdu v tom, že je tu skvělá parta. Hned po mém příchodu mě kluci vzali mezi sebe, takže mám skoro pocit, jako kdybych tu hrál odmala.

S jakým výsledkem na konci sezony bys byl spokojený?
Odmalička chci vyhrávat, takže první místo je jasná volba. Nikdo si nepamatuje druhého. (směje se)

Aktuality

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

Začátek přípravy mládež

V tomto týdnu budeme hráče a rodiče informovat ohledně začátku přípravného období na sezonu 2020/21 (oraganizovaných tréninků BKHB) v návaznosti na "uvolnění" opatření nouzového stavu vládou ČR.

Ptejte se vedení

Fanoušci, máte otázky k uplynulé sezoně? Využijte možnost a zeptejte se na to, co vás zajímá. Standardní tiskovou konferenci uspořádat nemůžeme, na vaše otázky odpovíme formou článku. Otázky nám posílejte do zpráv na Facebooku nebo na e-mail bkhavlickuvbrod@seznam.cz do pátku 3. dubna. Přejeme vám pevné zdraví!

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři