15. 9. 2015 | Ladislav Vácha

Je to tady, do Kotliny přijede silný Kolín! Jedničkou bude Lukáš Dusík

Den D konečně přichází! Havlíčkův Brod otevře novou druholigovou sezonu na svém ledě v Kotlině, kde ve středu od 18:00 přivítá silný Kolín. S Kozly měli Bruslaři v přípravě vyrovnanou bilanci 1:1, když u Labe prohráli, ale doma soupeře dokázali v odvetě zdolat. Přijďte naše kluky podpořit, budou to hodně potřebovat! Vstupné je 40 Kč. „Chtěl bych pozvat fanoušky, aby přišli v co největším počtu a dotáhli nás k prvnímu vítězství,“ vzkazuje útočník Lukáš Endál.

SC Kolín

Založen: 30. listopadu 1932
Stadion: Zimní stadion Kolín (kapacita 4 500 míst)
Klubové barvy: modrá a bílá
Webové stránky klubu: sckolin.cz
Umístění v poslední sezóně: 3. místo po ZČ, konec v druhém kole play-off s Jabloncem nad Nisou (0:3 na zápasy)
Trenér: Jiří Seidl

Sestava z posledního utkání: Sejpal (Moravec) – Pácal, Hanzl, Voženílek, Skokan, Březina, Barták – Ježek, Semirád, Malý – Zumr, Šafránek "C", Morkes "A" – Kadlec ml., Kadlec st., Němec - Černý
__________________________________________________________________________________

Kolín má silný tým, v západní skupině by měl patřit k nejlepším

Kozlové disponují velmi kvalitním mužstvem, jež budí respekt. Vidět to bylo už v přípravě, Kolín podával skvělé výkony a v domácím prostředí si po triumfu 4:2 vyšlápl i na Havlíčkův Brod. Havlíčkův Brod si musí dávat velký pozor na útočnou sílu soupeře, kterou táhne trojice Dominik Zumr - Petr Morkes - David Šafránek, posledně jmenovaný kapitán týmu je výborným střelcem, což potvrdil pěti góly do sítě Jindřichova Hradce. Bruslaři by se měli vyvarovat faulů, vždyť v početní převaze udeřil soubor trenéra Jiřího Seidla v prvním kole hned čtyřikrát.

„S výsledkem utkání jsme určitě spokojeni. Kluci k utkání přistoupili zodpovědně a jejich hra vycházela z obrany. Nepouštěli jsme soupeře skoro vůbec do šancí. Navíc se nám dařily přesilovky, a to rozhodlo,“ neskrýval spokojenost s výkonem svého týmu v rozhovoru pro klubový web trenér Jiří Seidl. Lodivod Kozlů moc dobře ví, že má doslova poklad v útoku Zumr - Morkes - Šafránek a pro své svěřence měl jen slova chvály. „Vyhoví si. V přesilovce si to dovedou nahrát a umějí zakončit,“ radoval se. „Dařilo se celé naší lajně, těch pět gólů jsem dal díky nim. Vždyť jsem to dostal od Morkyho a Zumřika třikrát do prázdné brány. Ta spolupráce byla opravdu perfektní,“ děkoval svým parťákům kapitán David Šafránek.

Útok Kolína táhne kapitán David Šafránek. Vajgaru nasázel v 1. kole 5 gólů.
(Foto: janovske.estranky.cz)

Kolín nedal doma Vajgaru žádnou šanci

Kozlové naskočili do prvního kola skvěle a už po úvodní dvacetiminutovce drželi velmi nadějné vedení 3:0. Jihočeši se vzchopili hned po přestávce, když snížil kapitán Luboš Voříšek, ale bylo to, jako kdyby Jindřichův Hradec píchnul do vosího hnízda. Středočeši odpověděli pětibrankovou kanonádou, kterou dirigoval neuvěřitelnými pěti přesnými trefami kapitán David Šafránek, po jedné brance přidali Marek Voženílek, Josef Malý a Jakub Semirád. Hosté se zmohli už jen na úpravu konečného výsledku na 8:2, když se zapsal do střelecké listiny Filip Tomšík. Kolínu se hodně dařilo v přesilových hrách, udeřil v nich hned čtyřikrát.

znak týmu 8 – 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 1. Šafránek (Morkes), 18. Šafránek (Zumr, Skokan), 20. Voženílek (Morkes, Skokan), 25. Malý (Hanzl), 30. Semirád (Pácal, Malý), 36. Šafránek (Morkes), 42. Šafránek (Zumr), 47. Šafránek (Zumr) – 21. Voříšek, 58. Tomšík (Voříšek, Pípal). Rozhodčí: Horinek – Potůček, N. Tash. Vyloučení: 4:10. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 575. Třetiny: 3:0, 3:1, 2:1. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 8:1, 8:2.

SC Kolín: Sejpal (Moravec) – Pácal, Hanzl, Skokan, Březina, Barták, Voženílek, Pýcha – Ježek, Semirád, Malý – Zumr, Šafránek "C", Morkes "A" – Kadlec J. ml, Kadlec J. st, Němec, Černý, Marvánek

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Švihálek (Marek) – Kohút, Tržil, Jon, Šergl, Kadlec A., Pípal, Popelka, Port, Jasenský, Tomšík "A", Šafář, Brabec, Voříšek "C", Bílek, Košťál, Lazorišák "A", Lejčko, Švihálek, Michal

Kolín v přípravě

HC Kobra Praha – SC Kolín 6:1
SC Kolín – SKLH Žďár nad Sázavou 6:0
HC Tábor – SC Kolín 2:4
SC Kolín – BK Havlíčkův Brod 4:2
SC Kolín – NED Hockey Nymburk 1:2
SC Kolín – HC Tábor 3:2sn
BK Havlíčkův Brod – SC Kolín 4:1
SC Kolín – HC Kobra Praha 4:3
SKLH Žďár nad Sázavou – SC Kolín 3:2
NED Hockey Nymburk – SC Kolín 5:6sn

V Kolíně se při přátelském utkání pustil do divoké bitky mladý obránce David Vala.
(Foto: janovske.estranky.cz)

Brod chce do play-off, ale hlavním cílem je přilákat fanoušky

Hokej v Havlíčkově Brodě po sestupu z 1. ligy a dlouhém období nejistoty prošel doslova revolucí, nahlas se hovoří o úplném restartu A-mužstva. K týmu přišel zkušený kouč Aleš Totter, který bude hodně spoléhat na velezkušený trojlístek Miroslav Duben - Miroslav Třetina - Lukáš Endál. Ostřílení navrátilci by měli nejen táhnout celé mužstvo, ale také předávat své cenné zkušenosti mladým hráčům, jichž je v týmu naprostá většina. Navíc nechybí ani v přípravě dobře vyhlížející trio posil Kirill Vlasov - Igor Loginovskij - Jevgenij Kodratěv, jež do nového kádru i přes jazykovou bariéru skvěle zapadlo.

Na předsezonním setkání s fanoušky, které proběhlo dnes ve večerních hodinách, trenér Totter prozradil, že jedničkou bude třiadvacetiletý brankář Lukáš Dusík, který se v posledních letech objevoval mezi tyčemi prvoligové Třebíče. Na svou šanci bude čekat další mladík Jiří Zvolánek, jejž trápilo v posledních dnech nachlazení. Z týmu doslova srší skvělý týmový duch a velké odhodlání poprat se o úspěch. „Myslím si, že když je tým kompletní, tak může podávat dobré výkony. Mám radost z mladých hráčů, kteří se v přípravě dobře předvedli,“ mnul si spokojeně ruce Totter po posledním přáteláku ve Světlé nad Sázavou. „Chtěl bych pozvat fanoušky na pořádný hokej. Těším se na to, že na nás zase začne chodit víc lidí,“ vzkázal brodským příznivcům kapitán Miroslav Třetina.

Bruslaře povede do boje jako kapitán Miroslav Třetina, velký patriot Havlíčkova Brodu.

Havlíčkův Brod v přípravě

HC Moravské Budějovice 2005 – BK Havlíčkův Brod 5:6
BK Havlíčkův Brod – IHC Písek 1:0
HC Lední Medvědi Pelhřimov – BK Havlíčkův Brod 2:4
SC Kolín – BK Havlíčkův Brod 4:2
BK Havlíčkův Brod – HC Lední Medvědi Pelhřimov 10:3
IHC Písek – BK Havlíčkův Brod 8:1
BK Havlíčkův Brod – SC Kolín 4:1
SKLH Žďár nad Sázavou – BK Havlíčkův Brod 6:1
BK Havlíčkův Brod – HC Moravské Budějovice 2005 2:1 (nedohráno)
HC Tábor – BK Havlíčkův Brod 2:1
HC Světlá nad Sázavou – BK Havlíčkův Brod 5:5

Sestava Bruslařů z posledního utkání:

Zvolánek (31. Dusík) - Kořínek, Vala, Kříž, Loginovskij, Mendl, Kolda, Port - Chlubna, Přidal, Hlídek - Kondratěv, Vlasov, Ludvík - Havel, Abbrent, Hubert

VIDEO: Hráči A-mužstva zvou fanoušky na zápas s Kolínem

Broďáky první branka soupeře nerozhodila a došli si pro vítězství

Kolín začal v Kotlině skvěle a už v 8. minutě se radoval z vedení. Kombinaci obávaného útoku Petr Morkes - Dominik Zumr - David Šafránek zakončil posledně jmenovaný kapitán týmu, když zblízka mazácky zvedl puk pod horní tyčku. Havlíčkův Brod se nenechal zahanbit a radoval se z rychlého vyrovnání. V přesilovce vypálil Jevgenij Kondratěv a z rychlé dorážky uspěl Miroslav Třetina. Na další branku se čekalo až do 30. minuty, kdy domácí dokonali obrat. Miroslav Třetina našel dobrým pasem zpoza brány Lukáše Endála a ten se z první nemýlil.

Na začátku závěrečného dějství bylo v Kotlině znovu veselo. Nahození Davida Valy od modré čáry šikovně tečoval v mezikruží Tomáš Chlubna a bylo to 3:1. Pečeť na cenné vítězství Havlíčkova Brodu nad silným soupeřem přidal svou druhou trefou Lukáš Endál, jenž se prosadil krásnou zápěstní střelou z mezikruží.

znak týmu 4 – 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 11. Třetina (Kondratěv, Duben), 30. Endál (Třetina, Přidal), 45. Chlubna (Vala), 54. Endál (Třetina, Duben) – 8. Šafránek (Zumr, Morkes). Rozhodčí: Tomáš Kukeně – Tomáš Krejčí, Jan Blaha. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 170. Třetiny: 1:1, 1:0, 2:0. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

BK Havlíčkův Brod: Dusík (Zvolánek) – Duben, Vala, Kořínek, Mendl, Loginovskij, Kolda – Přidal, Třetina "C", Endál – Chlubna, Kozlík, Kuchta – Kondratěv, Vlasov, Ludvík – Havel, Cejpek, Hlídek

SC Kolín: Moravec (Hermann) – Pácal, Hanzl, Skokan, Březina, Barták, Voženílek, Ježek, Semirád, Malý, Zumr, Šafránek "C", Morkes "A", Jiří Kadlec ml., Jiří Kadlec st., Němec, Hlavatý, A. Jelínek

Tým bude spoléhat na Lukáše Endála, který se naposledy trefil proti Kolínu dvakrát.
(Foto: janovske.estranky.cz)

Celková bilance s Kolínem od sezony 2000/2001

Počet odehraných zápasů: 18
Bilance: 10-1-1-0-6
Výsledky: 3:4, 4:3, 6:3, 3:4, 0:4, 2:4, 5:2, 5:1, 0:2, 5:2, 4:3p, 7:3, 3:1, 2:2, 6:2, 0:1, 8:2, 4:2
Skóre: 67:45

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner