1. 2. 2023 | Tomáš Sochor

Je to tam! Bruslaři nachystali Znojmu první porážku v základní hrací době

Havlíčkobrodští hokejisté přivítali na svém ledě suverénní Znojmo. Bruslaři se silného soupeře nezalekli a po celý zápas s ním drželi krok. Kraučukovi svěřenci nakonec vybojovali senzační výhru, a natáhli tak sérii domácích vítězství na devět utkání.

Obě mužstva vstoupila do utkání opatrně. První větší šanci tak měli hosté až v polovině první třetiny, kdy přečíslení dva na jednoho zakončoval Ondřej Svoboda. Adam Wolf si ale s jeho střelou a i s dorážkou Jana Sedláčka poradil. Postupem času začali mít více ze hry Bruslaři. Nejdříve Matěj Žajdlík vychytal střelu Davida Košťála a následnou dorážku Petra Kuchty, poté zlikvidoval i nepříjemnou ránu Marka Kopice. Největší šanci měli domácí na konci první části, kdy se David Košťál dostal spolu s Petrem Kuchtou do přečíslení dva na jednoho. Hráči v červeném však situaci přehráli.

Na začátku druhé třetiny se hosté dostali do vedení. Orli si v přesilové hře rozhýbali brankáře a nahráli na modrou Dominiku Tejnorovi, jenž přesnou střelou otevřel skóre utkání. Havlíčkův Brod o minutu a půl později málem vyrovnal, když Vladimír Oščádal hledal najíždějícího si Dominika Duška, který by střílel do odkryté klece. Nahrávka však byla o kousíček delší, a Dušek tak nedokázal nasměrovat kotouč mezi tři tyče.

Ve 26. minutě už ale domácí skórovali. Dominik Dušek z pravé strany nahrál mezi kruhy Marku Kopicovi, který pohotově poslal kotouč na modrou na Adama Dvořáka. Ten přesnou střelou v přesilové hře vyrovnal. Zanedlouho se ale Znojmo radovalo podruhé. Situaci dva na dva vyřešil na milimetr přesným pasem Tomáš Pigl, který našel na levé tyči si najíždějícího Lukáše Adámka, jenž prostřelil přesouvajícího se brankáře.

Bruslaři ale znovu v přesilové hře vyrovnali. Vladimír Oščádal dostal kotouč na osu hřiště, odkud rychle vystřelil. Jeho rána sice neměla gólové parametry, šikovně ale zasáhla před bránou stojícího Tomáše Křehlíka, jenž bruslí tečoval puk mezi brankářovy betony.

Na začátku třetí periody měla obě mužstva šanci skórovat v přesilové hře, v rozhodujících chvílích se vyznamenali brankáři. Ve 45. minutě už ale gól padl, domácí se poprvé dostali do vedení. Jiří Vašíček nahrál zpoza brány na před brankou operujícího Marka Kopice, jenž v pádu dokázal překonat Matěje Žajdlíka.

Hosté se v průběhu třetiny dostávali do šancí spíše sporadicky. Obrana Havlíčkova Brodu čistila předbrankový prostor a střely z delší vzdálenosti spolehlivě likvidoval Adam Wolf. Znojmo necelou minutu a půl před závěrečnou sirénou zkusilo vyrovnat při hře s šesti hráči v poli, i s tím si však Kraučukovi svěřenci poradili. Havlíčkův Brod tak doma porazil Znojmo 3:2, a natáhl sérii domácích výher na devět zápasů.

Havl. Brod - Znojmo

Branky a nahrávky: 26. Dvořák (Kopic, Dušek), 34. Křehlík (Oščádal, Brož), 45. Kopic (Vašíček, Valášek) – 23. Tejnor (Špaček, Beránek), 29. Adámek (Pigl, Mareš). Rozhodčí: Michael Kohoutek – Jakub Kučera, Kamila Smetková. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 390. Střely na branku: 35:36 (11:16, 13:11, 11:9). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

Wolf (Nedvěd) – Krejčí, R. Čermák, Benák, Vašíček (A), Dvořák, Kliment (A) – Brož, Kuchta (C), Košťál – Dušek, Valášek, Kopic – Pártl, Křehlík, Oščádal – Grauer