10. 2. 2013 | Eva Streichsbierová

Je to už ohraná písnička, zase jsme neproměňovali šance, povzdechl si Soldán

Z pohledu havlíčkobrodských hokejistů se dá na závěr dlouhodobé části letošní prvoligové sezony dívat dvěma různými způsoby. První říká – to nejtěžší nám zbylo na konec. Postupně totiž Rebelové svedou bitvu s nejlepšími třemi týmy tabulky, přičemž jako první na seznamu figurovali Ústečtí Lvi. Z druhého úhlu pohledu ovšem mohou být právě tyhle souboje ideální průpravou na play-off. „Moc bodů teď nezískáváme, to je pravda, ale jako příprava na to, co nás čeká, jsou takové zápasy výborné,“ souhlasí obránce Jan Soldán.

V Kotlině se hrál v sobotu poměrně pohledný hokej a dlouho také naprosto vyrovnaný. V úvodní třetině šli nejprve do vedení hosté a domácí srovnali, naopak ve druhé si oba celky role vyměnily. „Nakonec rozhodlo naše neproměňování šancí,“ měl jasno čtyřiadvacetiletý bek. „V poslední době je to už dost ohraná písnička. Měli jsme víc příležitostí, hlavně v přesilovkách, ale zase nám chybělo štěstí,“ povzdechl si.

Ze sedmi nabízených pokusů dokázali Rebelové přetavit početní výhodu pouze v jediný gól. Ve druhé třetině potrestal vyloučení Tomáše Sýkory aktuálně nejproduktivnější brodský hráč Ladislav Rytnauer. „Jinak jsme ovšem většinou neměli ono zmiňované štěstí, které se nás předtím drželo v povedených sériích. Tam se k nám vždycky puk nějak odrazil a my si ho v klidu nahráli. Tady naopak doskakoval, jako bychom si nevěřili,“ krčil rameny Soldán.

V poslední třetině šli hosté ze severu Čech podruhé do vedení. Necelých třináct minut před koncem utkání se přesně trefil extřebíčský Marek Laš a Rebelům pak s každou další minutou ubývala naděje na bodový zisk. A právě Soldán v závěru ještě navíc oslabil svůj tým nedovoleným zákrokem. „Vím, bylo to naprosto zbytečný,“ sypal si popel na hlavu. „Přijel jsem k mantinelu, zapřel se a čekal. Soupeř ale nebyl zapřený, a jak couval... No prostě to byl faul,“ přiznal.

Vteřinu před závěrečnou sirénou potom pečetil výhru svého týmu střelou do opuštěné brodské brány ústecký Jaroslav Roubík a Lvi v Kotlině vyhráli 4:2 a v tabulce zůstávají tři kola před koncem základní části třetí. Rebelům patří sedmá příčka a v dalším kolem navíc pocestují svěřenci trenéra Jiřího Recha do Olomouce. „Potřebovali bychom nějaký povedený zápas, abychom chytli formu,“ přeje si Soldán.

Aktuality

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner