2. 9. 2015 | Richard Wagner

Josef Kolda: Chtěl jsem Žďár porazit a ukázat, že my jsme ti lepší!

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU/HAVLÍČKŮV BROD - Když vyjížděl na led ve Žďáru nad Sázavou, bylo to poprvé od sezony 2008/09, co při rozbruslení nestál v dresů Plamenů na straně domácích. Josef Kolda se po několika letech, kdy působil Na Bouchalkách buď formou střídavých startů, anebo pevného hostování, poprvé postavil v dospělé kategorii na stranu hostů. Za šest sezon, v nichž se objevil alespoň na pár duelů jako člen sestavy Plamenů, si vybudoval v jednom z okresních měst na Vysočině solidní jméno. Před tímto ročníkem se ale vydal do centra sousedního okresu a jako člen BK Havlíčkův Brod se vydal bojovat proti svým bývalým spoluhráčům.

TOP foto: Jan Kobzan

Cítil jste nějaké emoce, když jste vstupoval na led do zápasu proti týmu, v němž jste odehrál několik sezon?
Emoce ani nebyly. Já jsem se to snažil brát jako normální zápas. Určitě to pro mě bylo více vyhecované. Kluci mi volali, že jsou na mě ze srandy vypisované odměny. Škoda, že jsme prohráli, protože jsem si přál Žďár porazit a ukázat, že jsme ti lepší. Určitě jim to ale vrátíme v soutěži. Oni si budou víc myslet, bude to vyhecované a my z toho musíme vytěžit, co nejvíc půjde.

Závěr zápasu byl hodně vyhecovaný. Na řadu přišly i bitky a několik vyhrocených trestů. Jak jste to vnímal ze svého pohledu?
Já s rozhodčími moc nemluvím. Co sudí pískne, tak je dané a už se to nevezme zpátky. Já osobně jsem do žádné bitky ani šarvátky nezasáhl. Ani na mě nebyl žádný velký faul. Sám takovéhle věci vůbec nevyhledávám.

Jaké to bylo stát na ledě proti klukům, se kterými jste v posledních letech hrál? Byl tam třeba nějaký souboj, který vám pak některý bývalý kolega vyčítal?
Souboj ani ne, ale spíš takové ty drobnosti. Třeba mrkání na sebe při bully, jako že "dostanu tě" a "pojď si to zkusit". Spíš takové to hecování, ale vše jen v dobrém.

Jaké jsou vaše první dojmy z angažmá v Havlíčkově Brodě?
Na druhou ligu je to tu dobré, precizní. Co se týče přípravy, tréninků, suché přípravy atd. To ve Žďáru jsem pořádně nic takového nepoznal. Co do souhry celého týmu a herního systému je to na dobré úrovni. Jsem z toho kladně překvapený a jsem rád.

Jak si vyhovíte a rozumíte se spoluhráči v obraně?
Protočili se u mě zatím asi tři kluci. Teď hraju s Igorem (Loginovskij - pozn. red.), se kterým zřejmě budu hrát i v sezoně. Na ledě je to dobré. Sice je tam trochu jazyková bariéra, ale je to v pohodě. Když něco potřebujeme, tak si to ukážeme rukama, nohama, takže v pohodě.

Jaké jsou vše osobní cíle do této sezony? Cítíte třeba šanci na posun do áčka Dukly, kam jste v posledních sezonách nakukoval?
Já osobně nevím, jak to budu mít. Zda budu mít někam třeba vyřízené střídavé starty. O tom se bude zřejmě ještě jednat, pokud bude mít třeba Jihlava zájem. Byl bych jedině rád, kdyby nějaký střídavý start byl, abych měl možnost, když se nebude tady hrát, vyskočit hrát někde v první lize. Pro mě je každý zápas dobrý a budu se snažit podávat takové výkony, abych si ten posun do vyšší ligy zasloužil.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři