20. 11. 2012 | Eva Streichsbierová

Jsem nadšený, že můžu být v Brodě, svěřil se slávistický útočník Micka

Na ledě ho rozhodně nelze přehlédnout, už taky proto, že má bez sedmi centimetrů rovné dva metry. A navíc děsí soupeře i svým přehledem na ledě. Od minulého týdne vypomáhá útočník Slavie Praha Tomáš Micka v prvoligovém Havlíčkově Brodě. „Pro mě je to velké plus, trenéři mě tady hodně vytěžují,“ pochvaluje si přesun na Vysočinu.

Foto: hc-slavia.cz

Devětadvacetiletý hokejista zatím nastoupil jen ve dvou utkáních v barvách Rebelů – ve středečním derby na ledě Třebíče a v sobotu doma proti Ústí nad Labem. Tedy týmu, kde v minulosti také hrával. „Přijde mi, že jsem takový specialista na zápasy s ním. Loni mě pan Růžička (manažer Slavie – pozn. red.) poslal v listopadu do Berouna a zrovna jsme taky hráli s Ústím. Dostali jsme u nich tehdy devítku, tak jsem rád, že to tentokrát bylo lepší,“ usmíval se.

Lepší to bylo v tom, že Havlíčkův Brod vyválčil v bitvě se Severočechy aspoň bod za prohru 3:4 po samostatných nájezdech. „Remíza je proti takovému týmu dobrá. Před zápasem se od nás bod asi moc nečekal, ale když vedete tři minuty před koncem 3:2, tak je velká škoda, že jich nemáme víc,“ smutnil Micka. „Přitom to bylo hlavně o smůle. Kdo tady byl, viděl, že jsme po druhé třetině mohli vést klidně 4:1,“ dodal autor jedné přesné přihrávky.

O své výpomoci Rebelům se dozvěděl před týdnem a na nabídku naskočit zase na chvilku do první ligy zareagoval s nadšením. „Pan Žák volal na Slavii, protože viděl, že moc nehraju a zeptal se mě, jestli bych šel pomoct. A já byl rád. Vlastně jsem nadšený, že tady můžu být,“ svěřuje se urostlý útočník, který má do Havlíčkova Brodu vyřízený střídavý start. Úplně jasnou představu o tom, jak dlouho ještě bude jezdit na utkání společně s brodským týmem, však nemá. „Nevím, hned po sobotním zápase jsem odjel zase na Slavii a uvidím, co bude dál,“ krčil rameny.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři