15. 11. 2022 | Ladislav Vácha

Jsem rád, že jsem si za Brod mohl zachytat a dvakrát jsme vyhráli, pochvaluje si Mičán. Je tady suprová parta!

Z prvoligové Třebíče přišel Bruslařům pomoct zlomit dlouhou sérii porážek. A povedlo se! Kraučukova družina si přivezla všechny body z Hodonína a následně v krásné hokejové bitvě urvala dva body v Kopřivnici, které výhrou 3:2 po samostatných nájezdech přerušila vítěznou šňůru. Jan Mičán měl na tom lví podíl, když předvedl v obou utkáních spolehlivé výkony. „Jsem rád, že jsem do Brodu mohl jít, protože jsem dlouho nechytal zápas. Mám radost z toho, že jsme dvakrát vyhráli. Co jsem zatím mohl kluky poznat, je tady suprová parta,“ neskrývá spokojenost dvaadvacetiletý gólman. (Foto: Adam Krátký, shkmhodonin.cz)

Honzo, v Kopřivnici jsme vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech. Jak zápas hodnotíš?
Podali jsme skvělý týmový výkon. Kluci mi v určitých momentech pomohli. Jsem moc rád, že jsme vyhráli.

Soupeř hrál velmi dobře. Hodně se tlačil do zakončení a velmi často okamžitě střílel po vyhraných vhazováních v útočném pásmu, což musí být pro gólmana určitě nepříjemné...
Jo, soupeř tam měl po buly pár nebezpečných střel z vrcholu kruhů. Naštěstí jsem si ale puk vždycky našel a většinou mě to trefovalo.

Zápas byl hodně vyrovnaný a dospěl až do samostatných nájezdů. Věřil sis, že to v nich zavřeš a urveme bonusový bod?
Určitě jsem věřil tomu, že vyhrajeme. Celkově si na samostatné nájezdy věřím, protože jsem vysoký a to je velká výhoda. Jednou za mnou cinkla i tyčka, takže jsem měl i štěstí. Jsem rád, že se nám to povedlo.

(Foto: facebooková stránka HC ISMM Kopřivnice)

Kopřivnice patří mezi hodně silové soupeře. Hodně se tlačí do předbrankového prostoru a k dorážkám. Ve hře bylo pár situací, kdy jsi už byl v těžké pozici a puk hodně nebezpečně poskakoval před brankovištěm. Stálo při nás i štěstí, což je určitě potřeba...
Jo, to k tomu patří. Jak už jsem říkal, kluci mi právě v těchto chvílích několikrát hodně pomohli. Buď zametli puk pode mě, nebo se ho snažili rychle odpálit pryč, aby se soupeř moc nedostával k dorážkám.

Než jsi za nás jel chytat do Hodonína, věděl jsi o tom, že se hodně trápíme a prohráli jsme už šestkrát za sebou?
Když si mě v úterý k sobě zavolali trenéři v Třebíči kvůli tomu, že pojedu chytat za Brod, něco mi o tom říkali. Díval jsem se, jak vypadá tabulka skupiny, abych zhruba věděl, kdo na tom jak je. Viděl jsem, že dominantní je Znojmo, ale jinak je to vyrovnané. Určitě jsem to ale nijak neřešil, prostě jsem šel chytat, chtěl jsem předvést co nejlepší výkon a pomoct klukům k nějakým bodům.

V Třebíči děláš dvojku za kolegou Pavlem Jekelem, který patří k nejlepším gólmanům soutěže. Když se vrátíme k zápasu v Hodoníně, neměl jsi kvůli menšímu hernímu vytížení v Chance lize nějaké problémy s menší nervozitou nebo jistotou zákroků, než ses dostal do zápasového tempa?
Cítil jsem, že mi zápasová praxe trochu chyběla, občas to ze mě vypadlo. Nervózní jsem ale nebyl. Měl jsem čistou hlavu a bylo to dobré.

(Foto: Adam Krátký, shkmhodonin.cz)

V čem je z tvého pohledu gólmana největší rozdíl mezi prvoligovým a druholigovým hokejem?
Řekl bych, že největší rozdíl je v tom, že prvoligový hokej je víc o taktice. Staví se tam past ve středním pásmu a celkově se hraje hodně do defenzivy. O druhé lize se ví, že je laděná hodně ofenzivně. Až tolik se v ní nebrání a hlavně se útočí, což je pro gólmana náročnější. Já jsem za to ale rád, protože na mě šlo hodně střel a mohl jsem si víc zachytat.

Jak se ti v Brodě líbí?
Jsem rád, že jsem do Brodu mohl jít, protože jsem dlouho nechytal zápas. Mám radost z toho, že jsme dvakrát vyhráli. Co jsem zatím mohl kluky poznat, je tady suprová parta. Kluci mě mezi sebe dobře vzali. Líbí se mi tady.

Jsi kmenovým hráčem Třebíče a naše hrací dny se s Chance ligou hodně kříží. Předpokládám, že pokud k tomu bude příležitost, určitě si rád přijedeš za nás znovu zachytat...
Určitě chci chytat. Baví mě to tady, v Brodě je skvělá parta. Uvidíme, jestli k tomu bude příležitost. Pokud jo, určitě rád přijedu.

(Foto: Markéta Křížová)

Na své masce máš vzadu namalovaný zub. Co to znamená?
To mám kvůli přítelkyni. Dělá dentální hygienu a jmenuje se Anička, proto tam mám namalovaný zub a písmeno A.

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner