BK Havl. Brod - Kamarádi ve válečném stavu. Zákeřné fauly proti sobě vypouštíme, směje se Stehlík
Kamarádi ve válečném stavu. Zákeřné fauly proti sobě vypouštíme, směje se Stehlík

Kamarádi ve válečném stavu. Zákeřné fauly proti sobě vypouštíme, směje se Stehlík

13.03.2013 | Eva Streichsbierová

Kamarádi ve válečném stavu. Zákeřné fauly...

Ondřej Stehlík a Petr Štěpánek - dva výborní kamarádi, kteří za sebou mají další prvoligovou sezonu v havlíčkobrodském dresu. V těchto dnech se z nich ale stali velcí soupeři. Prvně jmenovaný si totiž letošní soutěžní ročník prodlužuje ve druholigové Technice Brno a druhý ve Žďáru nad Sázavou. A od úterka proti sobě nastupují v semifinálové sérii. „Před zápasem se samozřejmě navzájem štengrujeme, ale až to celé skončí, tak se všechno vrátí do starých kolejí,“ přesvědčuje Stehlík.

 

Téměř dvoumetrový Štěpánek budí na ledě na první pohled u protivníků respekt, ovšem o dvanáct centimetrů menší kamarád z něj prý obavy nemá. „Já myslím, že nějaký zákeřný faul bychom na sebe ani jeden neudělali,“ tvrdí Stehlík. Po chvilce však s hranou nejistou přeci jen dodává. „I když teda aspoň doufám, že po mně nepůjde,“ směje se.

Na brněnské straně vítají období play-off už tradičně neholenými tvářemi, na žďárské obarvenou hlavou na červeno. „Nevím, jak jsou na tom ostatní, protože měli helmu, ale Petra jsem s tou barvou viděl,“ potvrzuje s úsměvem dvaadvacetiletý Rebel. „A jestli mu to sluší? No jasně, jemu to sluší i bez barvy,“ pokračuje v humorném duchu.

Jenže po skončení série bude jeden z nich každopádně trochu smutný, oba prostě do finále soutěže postoupit nemůžou. „Před pár dny mi Petr poslal fotku z loňské sezony, kdy hrála Kometa finále a náměstí Svobody tady v Brně bylo plné lidí. A dopsal k ní, že takhle sledovaná teď bude i naše série,“ culil se Stehlík, který je zatím po úvodním souboji o něco spokojenější.

V úterý se v brněnské hokejové hale mládeže radovala domácí Technika, která zdolala Žďár 3:2 v prodloužení. Možná i proto, že Stehlík na jedné straně soupeřova gólmana v duelu překonal, zatímco Štěpánek na druhé nastřelil pouze tyč. „Každý zápas je jiný a nás čekají ještě pořádně těžká utkání. Ve Žďáru to bude myslím ve čtvrtek dost velký hukot,“ přemítá brodský útočník ve službách Techniky.

Výpomoc druholigovému Brnu bere jako šanci prodloužit si sezonu. „Rozhodně si nemyslím, že by to byla nějaká degradace hrát druhou ligu. Naopak jsem doufal, že se Technika ozve a bude mít o mě zase zájem. Je tady výborná parta a po dlouhé době si zahraju s klukama, které znám odmalička. Užívám si to,“ prozrazuje brněnský rodák Stehlík. „A taky věřím, že zůstanu ještě nějakou dobu neoholený,“ spěchá s dodatkem.

 
Aktuálně na webu
Premiéra v reprezentaci mužů! Michal Teplý míří na Karjala Cup

Premiéra v reprezentaci mužů! Michal Teplý míří na Karjala Cup

(čtvrtek 29.10.) Odchovanec havlíčkobrodského hokeje Michal Teplý dnes udělal ve své kariéře další velký krok. Nový...

 
Kulich: Brod je můj hokejový domov! Trenérský vzor? Radovan Biegl!

Kulich: Brod je můj hokejový domov! Trenérský vzor? Radovan Biegl!

(pátek 23.10.) Je to až dojemný příběh. Ještě v roce 2016 chytal Tomáš Kulich extraligu za starší dorost...

 
Hynek Petržílka: Šance v áčku? Moc si jí vážím! V Brodě cítím podporu

Hynek Petržílka: Šance v áčku? Moc si jí vážím! V Brodě cítím podporu

(čtvrtek 15.10.) V současné době patří mezi velké naděje havlíčkobrodské gólmanské školy. Hynek Petržílka má být...

 
Kolikrát jsem hrozný kopyto, směje se Kalenský. V Brodě se mu líbí

Kolikrát jsem hrozný kopyto, směje se Kalenský. V Brodě se mu líbí

(středa 14.10.) Juniorka zareagovala na úvodní smolné porážky tím nejlepším způsobem, když vyhrála čtyřikrát v řadě...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 18:00 | Muži
BK Havlíčkův Brod
IHC Písek