13. 3. 2013 | Eva Streichsbierová

Kamarádi ve válečném stavu. Zákeřné fauly proti sobě vypouštíme, směje se Stehlík

Ondřej Stehlík a Petr Štěpánek - dva výborní kamarádi, kteří za sebou mají další prvoligovou sezonu v havlíčkobrodském dresu. V těchto dnech se z nich ale stali velcí soupeři. Prvně jmenovaný si totiž letošní soutěžní ročník prodlužuje ve druholigové Technice Brno a druhý ve Žďáru nad Sázavou. A od úterka proti sobě nastupují v semifinálové sérii. „Před zápasem se samozřejmě navzájem štengrujeme, ale až to celé skončí, tak se všechno vrátí do starých kolejí,“ přesvědčuje Stehlík.

Téměř dvoumetrový Štěpánek budí na ledě na první pohled u protivníků respekt, ovšem o dvanáct centimetrů menší kamarád z něj prý obavy nemá. „Já myslím, že nějaký zákeřný faul bychom na sebe ani jeden neudělali,“ tvrdí Stehlík. Po chvilce však s hranou nejistou přeci jen dodává. „I když teda aspoň doufám, že po mně nepůjde,“ směje se.

Na brněnské straně vítají období play-off už tradičně neholenými tvářemi, na žďárské obarvenou hlavou na červeno. „Nevím, jak jsou na tom ostatní, protože měli helmu, ale Petra jsem s tou barvou viděl,“ potvrzuje s úsměvem dvaadvacetiletý Rebel. „A jestli mu to sluší? No jasně, jemu to sluší i bez barvy,“ pokračuje v humorném duchu.

Jenže po skončení série bude jeden z nich každopádně trochu smutný, oba prostě do finále soutěže postoupit nemůžou. „Před pár dny mi Petr poslal fotku z loňské sezony, kdy hrála Kometa finále a náměstí Svobody tady v Brně bylo plné lidí. A dopsal k ní, že takhle sledovaná teď bude i naše série,“ culil se Stehlík, který je zatím po úvodním souboji o něco spokojenější.

V úterý se v brněnské hokejové hale mládeže radovala domácí Technika, která zdolala Žďár 3:2 v prodloužení. Možná i proto, že Stehlík na jedné straně soupeřova gólmana v duelu překonal, zatímco Štěpánek na druhé nastřelil pouze tyč. „Každý zápas je jiný a nás čekají ještě pořádně těžká utkání. Ve Žďáru to bude myslím ve čtvrtek dost velký hukot,“ přemítá brodský útočník ve službách Techniky.

Výpomoc druholigovému Brnu bere jako šanci prodloužit si sezonu. „Rozhodně si nemyslím, že by to byla nějaká degradace hrát druhou ligu. Naopak jsem doufal, že se Technika ozve a bude mít o mě zase zájem. Je tady výborná parta a po dlouhé době si zahraju s klukama, které znám odmalička. Užívám si to,“ prozrazuje brněnský rodák Stehlík. „A taky věřím, že zůstanu ještě nějakou dobu neoholený,“ spěchá s dodatkem.

Aktuality

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Pecka pro Havlíčkův Brod! Po letech se vrací Jan Novák, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Nečekané ztráty v Havlíčkově Brodě. Končí elitní bek a dva mladíci, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 23. července | Portál hokej.cz zařadil přesun útočníka Lukáše Endála z Tábora do Havlíčkova Brodu mezi TOP 10 přestupů ve 2. lize. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner