BK Havl. Brod - Kamarádi ve válečném stavu. Zákeřné fauly proti sobě vypouštíme, směje se Stehlík
Kamarádi ve válečném stavu. Zákeřné fauly proti sobě vypouštíme, směje se Stehlík

Kamarádi ve válečném stavu. Zákeřné fauly proti sobě vypouštíme, směje se Stehlík

13.03.2013 | Eva Streichsbierová

Kamarádi ve válečném stavu. Zákeřné fauly...

Ondřej Stehlík a Petr Štěpánek - dva výborní kamarádi, kteří za sebou mají další prvoligovou sezonu v havlíčkobrodském dresu. V těchto dnech se z nich ale stali velcí soupeři. Prvně jmenovaný si totiž letošní soutěžní ročník prodlužuje ve druholigové Technice Brno a druhý ve Žďáru nad Sázavou. A od úterka proti sobě nastupují v semifinálové sérii. „Před zápasem se samozřejmě navzájem štengrujeme, ale až to celé skončí, tak se všechno vrátí do starých kolejí,“ přesvědčuje Stehlík.

 

Téměř dvoumetrový Štěpánek budí na ledě na první pohled u protivníků respekt, ovšem o dvanáct centimetrů menší kamarád z něj prý obavy nemá. „Já myslím, že nějaký zákeřný faul bychom na sebe ani jeden neudělali,“ tvrdí Stehlík. Po chvilce však s hranou nejistou přeci jen dodává. „I když teda aspoň doufám, že po mně nepůjde,“ směje se.

Na brněnské straně vítají období play-off už tradičně neholenými tvářemi, na žďárské obarvenou hlavou na červeno. „Nevím, jak jsou na tom ostatní, protože měli helmu, ale Petra jsem s tou barvou viděl,“ potvrzuje s úsměvem dvaadvacetiletý Rebel. „A jestli mu to sluší? No jasně, jemu to sluší i bez barvy,“ pokračuje v humorném duchu.

Jenže po skončení série bude jeden z nich každopádně trochu smutný, oba prostě do finále soutěže postoupit nemůžou. „Před pár dny mi Petr poslal fotku z loňské sezony, kdy hrála Kometa finále a náměstí Svobody tady v Brně bylo plné lidí. A dopsal k ní, že takhle sledovaná teď bude i naše série,“ culil se Stehlík, který je zatím po úvodním souboji o něco spokojenější.

V úterý se v brněnské hokejové hale mládeže radovala domácí Technika, která zdolala Žďár 3:2 v prodloužení. Možná i proto, že Stehlík na jedné straně soupeřova gólmana v duelu překonal, zatímco Štěpánek na druhé nastřelil pouze tyč. „Každý zápas je jiný a nás čekají ještě pořádně těžká utkání. Ve Žďáru to bude myslím ve čtvrtek dost velký hukot,“ přemítá brodský útočník ve službách Techniky.

Výpomoc druholigovému Brnu bere jako šanci prodloužit si sezonu. „Rozhodně si nemyslím, že by to byla nějaká degradace hrát druhou ligu. Naopak jsem doufal, že se Technika ozve a bude mít o mě zase zájem. Je tady výborná parta a po dlouhé době si zahraju s klukama, které znám odmalička. Užívám si to,“ prozrazuje brněnský rodák Stehlík. „A taky věřím, že zůstanu ještě nějakou dobu neoholený,“ spěchá s dodatkem.

 
Aktuálně na webu
Tréninkový program mládeže BKHB: Nouzový stav Karanténa

Tréninkový program mládeže BKHB: Nouzový stav Karanténa

(pondělí 6.4.) Suchá příprava mládežnických týmů na nadcházející sezonu začne podle situace ohledně karantény –...

 
Sezona juniorů: Hra na hraně možností a nepostup do play off

Sezona juniorů: Hra na hraně možností a nepostup do play off

(čtvrtek 2.4.) Havlíčkobrodští junioři mají za sebou sezonu, ve které jim o kousek utekly prestižní boje play off....

 
Pryč z vidle ligy! Kotlina se těší na další derby s Třebíčí

Pryč z vidle ligy! Kotlina se těší na další derby s Třebíčí

(středa 1.4.) Bruslaři dlouhodobě usilují o postup do vyšší soutěže. Nejblíže úspěchu byli v sezoně 2017/2018,...

 
Cíl sezony? Splněn na 110 procent! Dorost slavil historický úspěch

Cíl sezony? Splněn na 110 procent! Dorost slavil historický úspěch

(pondělí 30.3.) Havlíčkobrodští dorostenci měli před sebou nelehký úkol. Jejich cílem bylo udržet prestižní...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv