BK Havl. Brod - Kamarádi ve válečném stavu. Zákeřné fauly proti sobě vypouštíme, směje se Stehlík
Kamarádi ve válečném stavu. Zákeřné fauly proti sobě vypouštíme, směje se Stehlík

Kamarádi ve válečném stavu. Zákeřné fauly proti sobě vypouštíme, směje se Stehlík

13.03.2013 | Eva Streichsbierová

Kamarádi ve válečném stavu. Zákeřné fauly...

Ondřej Stehlík a Petr Štěpánek - dva výborní kamarádi, kteří za sebou mají další prvoligovou sezonu v havlíčkobrodském dresu. V těchto dnech se z nich ale stali velcí soupeři. Prvně jmenovaný si totiž letošní soutěžní ročník prodlužuje ve druholigové Technice Brno a druhý ve Žďáru nad Sázavou. A od úterka proti sobě nastupují v semifinálové sérii. „Před zápasem se samozřejmě navzájem štengrujeme, ale až to celé skončí, tak se všechno vrátí do starých kolejí,“ přesvědčuje Stehlík.

 

Téměř dvoumetrový Štěpánek budí na ledě na první pohled u protivníků respekt, ovšem o dvanáct centimetrů menší kamarád z něj prý obavy nemá. „Já myslím, že nějaký zákeřný faul bychom na sebe ani jeden neudělali,“ tvrdí Stehlík. Po chvilce však s hranou nejistou přeci jen dodává. „I když teda aspoň doufám, že po mně nepůjde,“ směje se.

Na brněnské straně vítají období play-off už tradičně neholenými tvářemi, na žďárské obarvenou hlavou na červeno. „Nevím, jak jsou na tom ostatní, protože měli helmu, ale Petra jsem s tou barvou viděl,“ potvrzuje s úsměvem dvaadvacetiletý Rebel. „A jestli mu to sluší? No jasně, jemu to sluší i bez barvy,“ pokračuje v humorném duchu.

Jenže po skončení série bude jeden z nich každopádně trochu smutný, oba prostě do finále soutěže postoupit nemůžou. „Před pár dny mi Petr poslal fotku z loňské sezony, kdy hrála Kometa finále a náměstí Svobody tady v Brně bylo plné lidí. A dopsal k ní, že takhle sledovaná teď bude i naše série,“ culil se Stehlík, který je zatím po úvodním souboji o něco spokojenější.

V úterý se v brněnské hokejové hale mládeže radovala domácí Technika, která zdolala Žďár 3:2 v prodloužení. Možná i proto, že Stehlík na jedné straně soupeřova gólmana v duelu překonal, zatímco Štěpánek na druhé nastřelil pouze tyč. „Každý zápas je jiný a nás čekají ještě pořádně těžká utkání. Ve Žďáru to bude myslím ve čtvrtek dost velký hukot,“ přemítá brodský útočník ve službách Techniky.

Výpomoc druholigovému Brnu bere jako šanci prodloužit si sezonu. „Rozhodně si nemyslím, že by to byla nějaká degradace hrát druhou ligu. Naopak jsem doufal, že se Technika ozve a bude mít o mě zase zájem. Je tady výborná parta a po dlouhé době si zahraju s klukama, které znám odmalička. Užívám si to,“ prozrazuje brněnský rodák Stehlík. „A taky věřím, že zůstanu ještě nějakou dobu neoholený,“ spěchá s dodatkem.

 
Aktuálně na webu
Cejpek: Hrát ve Francii? Obrovská zkušenost! Karanténu jsem propařil

Cejpek: Hrát ve Francii? Obrovská zkušenost! Karanténu jsem propařil

(úterý 23.6.) Návrat na místo činu! Tomáš Cejpek zamířil po sezoně 2018/2019 do Hlinska a v minulém soutěžním...

 
Zvěřina: Chci se dostat do týmu a zahrát si 2. ligu! Těší se na kámoše

Zvěřina: Chci se dostat do týmu a zahrát si 2. ligu! Těší se na kámoše

(pondělí 15.6.) Už přes měsíc se havlíčkobrodští hokejisté poctivě připravují na nový soutěžní ročník. Nechybí mezi...

 
Bruslaři znají rozlosování! V úvodním kole doma přivítají Písek

Bruslaři znají rozlosování! V úvodním kole doma přivítají Písek

(pátek 12.6.) Havlíčkobrodští hokejisté už znají rozlosování i herní formát příštího druholigového ročníku. V...

 
Juniorka už zná svůj jízdní řád! Začne doma s Pískem

Juniorka už zná svůj jízdní řád! Začne doma s Pískem

(středa 10.6.) Rozpis a herní formát nadcházejícího extraligového ročníku už znají i junioři. Budou hrát v...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv