BK Havl. Brod - Když si dřív klekneš, tak ti to hoděj nahoru pod kládu, říká o kolínských střelcích gólman Opršal
Když si dřív klekneš, tak ti to hoděj nahoru pod kládu, říká o kolínských střelcích gólman Opršal

Když si dřív klekneš, tak ti to hoděj nahoru pod kládu, říká o kolínských střelcích gólman Opršal

16.08.2013 | Richard Wagner

Když si dřív klekneš, tak ti to hoděj nahoru...

Kolín - Své čtvrté vystoupení zakončené třetí remízou za sebou mají Rebelové. Tentokráte se rozešli smírně s Kolínem. Po ukončení utkání mohla nakonec zavládnout větší radost v kabině hostů z Vysočiny, kteří díky jednomu proměněnému nájezdu dokázali uspět v penaltovém rozstřelu. Velkou zásluhu na tom měl hlavně brankář Petr Opršal, jenž za svá záda nepustil žádný ze tří pokusů středočeských nájezdníků. Ve velmi dobrém světle se předvedl také v základní hrací době. Za čtyřicet minut pobytu ve hře předvedl několik bravurních zásahů a inkasoval pouze jednou.

 

Na ledě Kozlů odchytal první dvě třetiny a kolínským střelcům čelil také v samostatných nájezdech. Díky svému výkonu byl jednou z klíčových postav utkání. „Kolín hraje druhou ligu, takže bychom měli být o trošičku lepší, ale moc to nebylo vidět. Máme těžkou přípravu, která právě teď vrcholí. Hodně bruslíme, takže to asi trochu znát bylo. Byli jsme v mnohých soubojích o krok pomaleji. Soupeř má některé staré hráče, kteří hráli extraligu a v některých pasážích byl lepší než my,“ líčí své dojmy ze zápasu věčný vtipálek Petr Opršal.

Jak již bylo psáno, tak maskovaný muž Rebelů byl svému týmu spolu s Danielem Dolejšem, jenž nastoupil na třetí třetinu, velkou oporou a pochytal několik jasných tutovek soupeře. „Nejtěžší ze všeho byl asi poslední nájezd, ten od Kadlece, což je strašně šikovnej hráč. Hrál v Hradci, kde dával hodně gólů. Taky těžký bylo to v první třetině, jak byl puk u tyčky a já tam skočil. Dneska při mně stálo i štěstí a kluci taky hráli parádně,“ popsal momenty, při nichž nejvíce prolil potem svou výstroj. „Jak jsem říkal, jsou tam kluci, kteří to hrajou několik let, takže když si dřív klekneš, tak ti to hoděj nahoru pod kládu. Měli více chuti do té střelby a bylo vidět, že na ledě ještě moc netrénovali. Byli ale všude rychleji a byli dravější, hodně důrazní. Nebyl to příjemnej zápas,“ zhodnotil útočnou hru Kolína.

Pozicí Petra Opršala je týmová „trojka“. V první lize zaskakuje v dresu svého mateřského klubu při zranění někoho z gólmanského dua Dolejš – Suchan. Přesto však nepostrádá zápasovou praxi a své umění předvádí ve druhé lize. „Ještě nevím, jak to bude. Pan Žák (Generální manažer HC Rebel – pozn. red.) to bude řešit, ale opravdu netuším, zda Pelhřimov, Žďár… Ale asi spíš půjdu zase do Žďáru,“ nastínil možnosti svého angažmá v novém ročníku.

V příštím zápase čeká na Rebely tvrdý makadamový oříšek v podobě krajského rivala z Třebíče. Hraje se navíc ve druhém největším městě na Vysočině. Zeptali jsme se proto Petra, zda ví, jestli bude v utkání znovu hájit brodskou svatyni, či dostane příležitost některý z jeho kolegů. „Nevím… ale myslím si, že nebudu. Myslím, že by měl chytat Jarda Suchan, ale uvidíme, co vymyslí brodský Mourinho (trenér Mička – pozn. red.).“

Související články

 
Aktuálně na webu
Online Týden hokeje: Webinář k online Týdnu hokeje

Online Týden hokeje: Webinář k online Týdnu hokeje

(neděle 29.11.) Online Týden hokeje vyvrcholil v neděli 29. listopadu téměř dvouhodinovým webinářem, jehož náplní...

 
Online Týden hokeje: Trénink a ochrana zdraví v době koronaviru

Online Týden hokeje: Trénink a ochrana zdraví v době koronaviru

(sobota 28.11.) Současná situace spojená s pandemií onemocnění Covid-19 výrazně omezuje možnosti sportování a v...

 
Online Týden hokeje: Systém výchovy v Českém hokeji

Online Týden hokeje: Systém výchovy v Českém hokeji

(pátek 27.11.) Systém výchovy dětí v Českém hokeji je tvořen z několika rozvojových projektů. Ať už se jedná o...

 
Online Týden hokeje: Hokejový trénink doma

Online Týden hokeje: Hokejový trénink doma

(čtvrtek 26.11.) Výchova hokejistů a hokejistek je běh na dlouhou trať. Jedním z mnoha faktorů, které mohou pomoci...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv