14. 10. 2020 | Ladislav Vácha

Kolikrát jsem hrozný kopyto, směje se Kalenský. V Brodě se mu líbí

Juniorka zareagovala na úvodní smolné porážky tím nejlepším způsobem, když vyhrála čtyřikrát v řadě a veze se na vítězné vlně. Lví podíl na tom má i Ondřej Kalenský, který už nasázel pět branek. Hattrickem se blýskl na ledě pražské Kobry a dvěma trefami dirigoval dvoubodové vítězství v Písku. „Ani bych neřekl, že jsem střelec. Kolikrát jsem v zakončení hrozný kopyto. To, co kolikrát neproměním, snad není ani možné. (směje se) Ale pořád se snažím hodně střílet a hodně se tlačím před bránu, odkud padá nejvíce gólů,“ hlásí devatenáctiletý útočník mladých Bruslařů. (Foto: Markéta Křížová, malé foto: hcsvetlans.cz)

Ondro, před probíhající sezonou ses stal jednou z posil juniorky Bruslařů. Jak se vlastně zrodil tvůj příchod do Havlíčkova Brodu?
Ke konci minulé sezony nám vedení ve Světlé oznámilo, že se tam příští rok juniorka neotevře. Takže jsem pomalu začínal přemýšlet, co do další sezony. Párkrát jsem mluvil s panem Krajíčkem a ten mi říkal, že se mnou počítá nadále ve Světlé do A-týmu, a že by bylo dobré, abych k tomu šel hrát někam i juniorskou soutěž. Abych měl pořád velké herní vytížení, s čímž jsem naprosto souhlasil. V podstatě hned jsem se rozhodl, že bych chtěl jít do Havlíčkova Brodu. Oznámil jsem to panu Krajíčkovi a ten už se o vše postaral. Poté už mi jen zavolal pan Cachnín a byl jsem v Brodě.

Jak se ti v Brodě zatím líbí?
Líbí se mi tu moc, jsem tu maximálně spokojený. Ze začátku jsem moc nevěděl, co čekat. Šel jsem do neznámého prostředí. V Brodě jsem znal akorát dva kluky, ale ze Světlé jsme sem šli čtyři, což bylo skvělý. Po chvíli jsme si s kluky i s trenéry v Brodě hrozně sedli, takže jsem tu opravdu spokojený.

Do Kotliny přišlo více nových hráčů. Pomohlo ti to trochu víc při aklimatizaci v novém prostředí?
Právě to, že jsem do Brodu nešel sám a šli jsme sem ze Světlé čtyři kluci, mi nejvíc pomohlo. Vždycky je lepší, když máte v týmu rovnou někoho, koho znáte.

(Foto: Markéta Křížová)

Suchou část letní přípravy jsi strávil ve Světlé nad Sázavou?
Ano, suchou část letní přípravy jsem absolvoval ve Světlé s A-týmem pod vedením pana Fixy. K Brodu jsem se připojil až na začátku srpna, kdy nám začala příprava na ledě.

Novou sezonu jste odstartovali dvěma těsnými porážkami, ale v současné době se vám daří skvěle. Vyhráli jste čtyřikrát v řadě a vezete se na vítězné vlně. Čím to podle tebe je?
Jak jsi říkal, je tu hodně nových tváří. Asi chvíli trvalo, než jsme se sehráli. První dvě prohry byly smolné. Jednou jsme dostali gól vteřinu před koncem a poté jsme padli v prodloužení. Poučili jsme se z chyb, které jsme udělali, a teď se nám daří. Bojujeme jeden za druhého. Každý z nás se při zápasu snaží nechat na ledě všechno a výborně nám chytají gólmani. A to jsou klíče k úspěchu. Budeme se snažit, aby to tak šlo i nadále.

Tobě se parádně povedl zápas na ledě Kobry Praha, kde jste vyhráli 4:2 a tobě se podařilo nasázet hattrick. Na to budeš určitě hodně rád vzpomínat…
Určitě budu. Vždycky je to hrozně krásný pocit, když se vám takhle zápas vydaří. Ale hokej je týmový sport a hlavní je, že jsme vyhráli a daří se nám jako týmu.

Po tvém posledním gólu se strhla na ledě pořádná bitka. Co se tam stalo?
Po tom, co jsem dal gól na 4:2, mě zezadu nesmyslně krosčekoval jeden hráč Kobry a srazil mě k zemi. Patrik Pokorný po něm vystartoval a šel mě bránit. Najednou na něj naskákali asi další tři nebo čtyři hráči Kobry, to jsme nemohli nechat jen tak. Takže se tam strhla veliká hromadná bitka.

(Foto: Markéta Křížová)

Výborně ti vyšlo i dosud poslední utkání v Písku, kde jsi skóroval dvakrát a v prodloužení jsi nám vystřelil bonusový bod. Se svou formou tak jsi určitě spokojený…
Jsem strašně spokojený. Celé léto jsem se na sobě snažil pracovat a jsem hrozně rád, že se to vyplatilo a takhle se mi daří. Hodně se to ale odvíjí od toho, že se nám daří jako týmu.

Jak moc tě mrzí, že přišla nucená pauza zrovna teď, když se skvěle dařilo nejen celému týmu, ale i tobě osobně?
Strašně mě to štve, ale je to takhle nastavené a nedá se nic dělat. Musíme se teď pořád udržovat v kondici, abychom z toho nevypadli. Až tohle skončí, abychom do toho znovu vlétli a vyhrávali.

Už jsi vstřelil pět branek. Jak by ses ty sám osobně charakterizoval? Snažíš se naplňovat roli střelce a hodně se tlačíš do zakončení, nebo to spíš prostě vyplynulo ze situace?
Ani bych neřekl, že jsem střelec. Kolikrát jsem v zakončení hrozný kopyto. To, co kolikrát neproměním, snad není ani možné. (směje se) Ale pořád se snažím hodně střílet a hodně se tlačím před bránu, odkud padá nejvíce gólů. Jinak nejsem žádný technik, takže se snažím co nejvíce bojovat.

(Foto: Markéta Křížová)

Co zatím říkáš na tempo juniorské extraligy?
Je to takové, jaké jsem čekal. Je to hodně o bruslení. Je to rychlejší než krajská liga, kterou jsme hráli loni ve Světlé. Ale když jsme tam pak hráli nadstavbu mezi nejlepšími týmy ligy, tak úroveň byla taky dost kvalitní. Řekl bych, že byla dost podobná, takže to pro mě ani není až tak velký skok.

Dvakrát jsi nastoupil v krajské lize za A-mužstvo Světlé nad Sázavou. Jak moc ti tyto zápasy pomáhají z pohledu zkušeností?
Pomáhá mi to hodně. Já jsem za každou příležitost rád. Přeci jen dospělý hokej už je více o chytrosti. Hráči mají více zkušeností a hrajou víc hlavou, zatímco v juniorce je to hodně o bruslení.

S jakým výsledkem bys byl spokojený na konci této sezony?
Já si myslím, že můžeme pomýšlet hodně vysoko. Hlavně doufejme, že všechna opatření brzy skončí a budeme moct zase bez omezení hrát.

Aktuality

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

Vaněček Ďáblem

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček v NHL mění dres. Výměnou za volby v draftu ho získala organizace New Jersey Devils. Šestadvacetiletý gólman loni nastoupil ve Washingtonu Capitals, který jej v roce 2014 draftoval z 39. pozice, k 42 zápasům základní části NHL. Zaznamenal v nich 90,8% úspěšnost zákroků a v průměru obdržel jen 2,67 gólu na zápas. Další dva starty si připsal v play off.

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner