28. 1. 2023 | Štěpán Ondráček

Kotlina je dál nedobytná! Osmé vítězství na domácím ledě zařídil pětibodový Tecl

Dvanáctigólové menu a pořádný infarktový závěr si pro diváky v Kotlině připravili havlíčkobrodští hokejisté. Bruslaři prodloužili domácí neporazitelnost na osm zápasů, když se pod výhru výrazně podepsal Marek Tecl. Mladý útočník zazářil pěti body, čímž pomohl skolit houževnaté Valašské Meziříčí.

Bruslaři začali souboj s Valašským Meziříčím výborně, když se v první minutě úvodního dějství měnilo skóre. Milan Valášek vystihl nahrávku hostů v útočném pásmu, přihrál na pravou tyč Marku Teclovi, který usměrnil puk za Sachra. Bobři mohli odpovědět v páté minutě zásluhou Tarnoczyho, toho vychytal fantastický Novák. Oba celky potom nemohly najít ideální kombinaci, aby vstřelily gól, nakonec vše změnila třináctá minuta. Valovu střelu od modré vyrazil gólman hostů před sebe, ze vzduchu ho doklepl do sítě Petr Kuchta. Hosté se vrátili do zápasu o dvě minuty později, kdy udeřili v signalizované výhodě. Finsterle přenechal puk na pravé straně kluziště Ondřeji Gabrhelíkovi, který se trefil na kříž brány. V závěrečných minutách úvodního dějství se oba soupeři prosadili ještě jednou. Za Havlíčkův Brod se po krásné souhře trefil Marek Tecl. V čase 18:26 korigoval stav za Bobry Jan Fencl, jenž proměnil samostatný únik.

Havlíčkův Brod na začátku prostředního dějství hrál dvě přesilové hry, když proměnil jednu z nich. Ve 27. minutě sklepl puk Dominik Dušek, který si vylepšil pozici a střelou k tyči překonal Sachra. Bruslaři byli při chuti, což potvrdil ve 31. minutě Tomáš Křehlík. Útočník třetí formace dorazil do odkryté brány střelu Petržilky, gólman hostů po inkasované brance přepustil místo Ševců. Bobři mohli korigovat stav zápasu pomocí Ďurkáče, toho vychytal Novák. Vzápětí přišel trest, který měl na hokejce Marek Tecl. Forvard první formace uklidil krásnou nahrávku Kuchty za Ševců a zkompletoval tím hattrick. Valašské Meziříčí potom zaměstnalo obranu Bruslařů, přičemž si odneslo třetí gól na své straně. Z osy kluziště trefil přesně do pravé šibenice Jan Křivohlávek.

Poslední třetina utkání se dlouhou dobu nesla v tónech Havlíčkova Brodu, který nedokázal navýšit vedení. Valašské Meziříčí vycítilo šanci na zvrat utkání, když se prosadilo ve 46. minutě. Vávra našel před brankou Jakuba Ďurkáče, který na dlouhou hokejku překonal Nováka mezi betony. Bruslaři si vzali oddechový čas, jenže pauza posadila na koně Bobry, kteří v 51. minutě ztráceli jedinou trefu. Stanislav Báchor napoprvé neuspěl, ale napodruhé prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Bruslaři definitivně zlomili soupeře sedmým gólem, důraz před brankou uplatnil Marek Tecl. Valašské Meziříčí v závěru zkusilo hru bez brankáře, ale další gól utkání nepadl.

Havl. Brod - Valašské Meziříčí

Branky a nahrávky: 1. Tecl (Valášek, Vašíček), 13. Kuchta (Vala, Tecl), 18. Tecl (Kuchta, Holenda), 27. Dušek, 31. Křehlík (Petržilka, Čermák), 35. Tecl (Kuchta), 55. Tecl (Vala, Holenda) – 14. Gabrhelík (Liss, Fencl), 19. Fencl, 38. Křivohlávek (Vávra, Finsterle), 46. Ďurkáč (Vávra, Křivohlávek), 51. Báchor (Tarnoczy, Fencl). Rozhodčí: Ivan Čuňočka – Jakub Kučera, Patrik Augusta. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0 . Diváci: 328. Střely na branku: 37:32 (15:16, 12:8, 10:8). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:5, 7:5.

Č. Novák (Wolf) – Čermák, Vala, Vašíček (A), Benák, Kliment (A), Dvořák – Holenda, Kuchta (C), Tecl – Dušek, Valášek, Kopic – Petržilka, Křehlík, Oščádal – Košťál.