5. 8. 2022 | Ladislav Vácha

Liga 9. tříd je rozlosována! Bruslaře čekají v základní části tři derby

Záběhová sezona Ligy 9. tříd už zná svoji podobu! Do soutěže se přihlásilo 71 týmů, které byly rozděleny do deseti základních skupin. Mladí Bruslaři byli zařazeni do skupiny 7, v níž narazí na Chrudim, Poličku, Litomyšl, Jihlavu, Třebíč a Žďár nad Sázavou. Svěřenci trenérů Richarda Adama a Jana Mečiara se tak mohou hned v základní části těšit na tři derby Vysočiny! Do nového soutěžního ročníku vstoupí v sobotu 10. září, kdy se představí na ledě Chrudimi.

Základní část se hraje jen jednokolově, takže soubor z Kotliny v ní odehraje jen šest zápasů. Do nadstavby postoupí dva nejlepší týmy z každé skupiny a čtyři nejlepší ze třetích míst, které se podle územního principu rozdělí do tří skupin (11, 12 a 13), v nichž se utkají čtyřikrát každý s každým. Postup do play off si zajistí první dva celky každé nadstavbové skupiny a dva nejlepší ze třetích míst, celkem tedy osm mužstev.

Play off bude čítat tři kola – čtvrtfinále, semifinále a finále. Týmy podle umístění a bodového zisku z nadstaveb vytvoří pomyslné pořadí (nejlepší z 1. míst; 2. nejlepší z 1. míst; nejhorší z 1. míst; nejlepší z 2. míst atd.), na jehož základě budou sestavovány dvojice.

Nejlepší celek vždy vyzve ten nejhorší, druhý nejlepší zase ten druhý nejhorší atd. Všechna kola play off se hrají na dvě utkání, přičemž to první hostí hůře umístěný tým po nadstavbě a druhé lépe umístěný tým. V sériích bude rozhodovat součet skóre. Pokud bude skóre po dvou zápasech vyrovnané, postupujícího určí prodloužení či samostatné nájezdy. Vítěz play off pak obdrží titul mistra republiky v kategorii devátých tříd.

Všechny zbylé účastníky základních skupin čekají skupiny o umístění, jichž bude šest po sedmi až osmi týmech, které se rovněž utkají čtyřkolově. Nikdo si, stejně jako do nadstavby o play off, do druhé části nepřenese výsledky z té první. Bojovat se bude o účast v extralize pro sezonu 2023/2024, kterou po tomto soutěžním ročníku bude hrát 24 nejlepších mužstev Ligy 9. tříd.

Účast mezi elitou si zajistí šest nejlepších týmů každé ze tří nadstavbových skupin. Sedmé a osmé týmy nadstaveb sestaví společně s prvními týmy skupin o umístění trojici nových skupin po čtyřech družstvech, kde se každý s každým utká dvoukolově; dosavadní výsledky si nepřenesou. První dva celky každé skupiny (dohromady tedy šest) postoupí do extraligy.

Základní skupina 9. třídy Bruslařů

BK Havlíčkův Brod, HC Chrudim, HC Litomyšl, HC Spartak Polička, SKLH Žďár nad Sázavou, HC Dukla Jihlava, SK Horácká Slavia Třebíč

Rozlosování základní části 9. třídy Bruslařů

kolo datum domácí hosté
1. so 10.9.2022 Chrudim Havl. Brod
3. so 24.9.2022 Polička Havl. Brod
4. st 28.9.2022 Havl. Brod Litomyšl
5. pá 30.9.2022 Havl. Brod Žďár nad Sázavou
6. ne 2.10.2022 Jihlava Havl. Brod
7. so 8.10.2022 Havl. Brod Třebíč

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner