před 2 dny | Milan Sochor

Máme dobrý tým. Na každého soupeře se dobře připravíme a budeme chtít vyhrát, hlásí Aleš Kraučuk

Sezona 2022/23 startuje. Ještě před prvním zápasem se ale hlavní trenér Aleš Kraučuk ohlédl za přípravou na ledě a přiblížil aktuální situaci v týmu. Co očekává od prvních mistrovských zápasů? „Do Nového Jičína pojedeme s cílem uspět a do Znojma taky. Očekávám tedy vyrovnané zápasy, které zlomíme na svoji stranu,“ usmívá se.

Nová sezona už startuje, jak se na ni těšíš?
Těším se hodně, příprava už byla dlouhá. Už je na čase, abychom začali hrát o body. Těším se i z toho hlediska, že soutěž bude velmi zajímavá. Budeme tu mít jiné soupeře, než na které jsme byli zvyklí. Ať je to Nový Jičín, Opava, Vyškov, Znojmo, Havířov… Navíc je zpátky derby se Žďárem. Takže si myslím, že nás čeká zajímavá sezona.

Jaký máš pocit z přípravy na ledě – z tréninků i ze zápasů?
Pocity mám opravdu dobré. Kluci včetně těch nejstarších na tréninkách i v přípravných zápasech pracují velmi dobře. Hlavně si myslím, že jsme tu vytvořili dobrou partu, která potáhne za jeden provaz a půjde za svým cílem.

Odehráli jsme celkem devět přípravnách zápasů, ve kterých jsme měli pozitivní bilanci. Co dobrého zápasy ukázaly, a na čem musíme naopak nejvíce pracovat?
V přípravných zápasech jsme zkoušeli všechny hráče i různé varianty sestav. Nakonec jsme nějaké hráče oproti začátku prohodili a myslím si, že si to sedlo. Zápasy nám ukázaly, že musíme zapracovat na přesilových hrách. Tomu se teď posledních čtrnáct dní hodně věnujeme. Věnujeme se i defenzivním činnostem. To už se začíná projevovat, v posledním zápase na Kobře jsme vzadu hráli podle našich představ.

Některé hráče jsi teprve poznával. Bylo něco, co tě u nich na ledě překvapilo?
Věděli jsme, že jsou dobří hokejisté. Ale co mě překvapilo, jací jsou kluci po lidské stránce. To je pro nás strašně pozitivní, toho si nesmírně vážíme. Mám na to asi štěstí, už v Chotěboři jsem měl dobrou partu kluků.

Začali jsme celkem s pěti brankáři. Jak bylo složité vyluštit tuhle tajenku, kdo z nich bude v týmu pokračovat?
S Ivem Svobodou jsme byli jasně domluvení, že si z něj musíme sednout na zadek, aby tady zůstal, protože není náš. V přípravných zápasech se všichni gólmani pravidelně točili. Ivo Svoboda dostal šanci v jednom zápase, ve kterém nás úplně nepřesvědčil, takže odešel. Zbylí kluci nám zamotali hlavu. Protože když chytali, tak chytali všichni výborně. Navíc všichni měli zájem tady zůstat, takže jsme se domluvili, že si ponecháme všechny čtyři.

V poli zužování kádru někteří „zjednodušili“ sami tím, že dobrovolně skončili. Bylo těžké se s tím vyrovnat?
Když jsme v dubnu přišli k týmu, tak jsme všechny hráče obvolali. Někteří nám sdělili, že v klubu už nebudou dál pokračovat, někteří zase odmítli chodit v letní přípravě na tréninky. Takže jsme se podle toho zařídili a sehnali jsme jiné hráče, kteří mají zájem hrát za náš klub, chtějí pravidelně trénovat a chtějí být zde.

Přesto máme na soupisce více hráčů, než kolik jich může nastoupit do zápasu. To je samozřejmě vzhledem k případným absencím velká výhoda. Když budou všichni zdraví, budou mít hráči, kteří se nevejdou do sestavy, herní vytížení v jiném týmu?
Určitě. Hráči, kteří nebudou pravidelně nastupovat, mají vyřízené střídavé starty do nižších soutěží. Chceme, aby pravidelně nastupovali, byli v zápasovém zatížení a mohli jsme je zase kdykoliv využít. Týká se to brankářů Hynka Petržílky, Martina Nedvěda a Michala Nováka, z útočníků se to týká Jakuba Košťála, Filipa Šimka a Patrika Vacíka.

Jsou naopak hráči třeba z vyšší soutěže, kteří mohou v případě jejich menšího vytížení pomoct nám?
Máme vyřízené střídavé starty z Jihlavy. V případě, že budeme mít třeba nějakou marodku, tak můžou naskočit. Jsou to Adam Dvořák, Richard Cachnín a Tomáš Křehlík. K tomu máme na střídavé starty ještě Filipa Pártla z Litoměřic. V podstatě jsou to všechno naši odchovanci a prošli Havlíčkovým Brodem.

Jak probíhala letošní volba kapitána a jeho asistentů?
Volba kapitána žádná neprobíhala, určili jsme ho my trenéři. Kapitánem bude Petr Kuchta a asistenti budou Jiří Vašíček s Lubošem Voříškem.

Na marodce máme aktuálně Tomáše Semráda s Filipem Šimkem. Můžeme prozradit, jak to s nimi vypadá? Víme, kdy by se mohli vrátit do tréninku?
Filip Šimek má vykloubené rameno. Byl se tu za námi podívat a vypadá to ještě tak na dva až tři týdny. U Tomáše Semráda je to kapku složitější. Po deseti dnech tréninku na ledě jsme měli v kabině virózu a jemu to sedlo asi nějak na plíce. Od té doby se pořád potýká s kašlem a zatím se to lepší jen pomalu. Ale už byl v týdnu v posilovně a už si chodí zaběhat. Říkal, že se to pomalu lepší. Každopádně na Tomáše si počkáme, protože všichni víme, jaký je hokejista. Takového hráče potřebujeme do našeho týmu.

Na začátek máme opravdu těžký los. První zápas hrajeme v Novém Jičíně, který loni bojoval dokonce o postup do baráže o Chance ligu. Hned potom se ve druhém kole vydáme do Znojma. Co od těchto zápasů očekáváš?
Na začátek jsme dostali asi opravdu nejtěžší soupeře. My se ale na každého soupeře dobře připravíme a budeme chtít vyhrát. Máme dobrý tým, který se nemusí a nebude bát nikoho. Takže do Nového Jičína pojedeme s cílem uspět a do Znojma taky. Očekávám tedy vyrovnané zápasy, které zlomíme na svoji stranu. (usmívá se)

Aktuality

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

Vaněček Ďáblem

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček v NHL mění dres. Výměnou za volby v draftu ho získala organizace New Jersey Devils. Šestadvacetiletý gólman loni nastoupil ve Washingtonu Capitals, který jej v roce 2014 draftoval z 39. pozice, k 42 zápasům základní části NHL. Zaznamenal v nich 90,8% úspěšnost zákroků a v průměru obdržel jen 2,67 gólu na zápas. Další dva starty si připsal v play off.

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner