14. 8. 2022 | Ladislav Vácha

Marek Kopic: Chci hrát, co nejlépe to půjde! Doufám, že nezklamu důvěru trenérů i fanoušků

Má za sebou životní sezonu. V dresu juniorky Plzně neskutečně zářil, patřil k největším oporám týmu a nakonec si užil bujaré oslavy mistrovského titulu! Marek Kopic potom zamířil do prvoligových Litoměřic, kde byl na zkoušce. Po přijetí na vysokou školu se rozhodl vrátit do mateřského Havlíčkova Brodu, kde poprvé okusí dospělý hokej. „Jsem na to zvědavý. Určitě jsem moc rád, že si zahraju za Brod. Uvidíme, jak obstojím,“ těší se dvacetiletý útočník.

Máro, jsi v týmu jednou z nových tváří. Jak se zrodil tvůj příchod do Kotliny?
S trenéry jsem byl v kontaktu už od konce minulé sezony. Byli jsme domluvení na tom, že půjdu na zkoušku do Litoměřic a kdyby to tam nevyšlo, tak hned zavolám sem. Čekali na mě. Pak jsem se dozvěděl, že jsem se dostal na vysokou školu, na Fakultu tělesné výchovy a sportu. Bohužel, proto by pro mě nebylo časově asi moc výhodné hrát v Litoměřicích. Proto jsem se rozhodl, že se vrátím do Brodu. Jsem rád, že mi trenéři vyhověli.

Jsi naším odchovancem a díky tomu spoustu kluků v kabině znáš. Jak se ti tady zatím líbí?
Přesně tak, většinu kluků tady znám. Myslím si, že tady bude dobrá parta. Zatím je to super. Při trénincích panuje dobrá nálada. Už se těším na novou sezonu.

Náš dres jsi naposledy oblékal v sezoně 2018/2019 jako hráč juniorky. Jak na časy v brodské mládeži vzpomínáš?
Určitě jedině kladně! Mám na to hrozně moc dobrých vzpomínek. Ať už z dětství, tak i z období dospívání. S klukama jsme vždycky v létě celé dny trávili na zimáku. Jednou z nejhezčích vzpomínek je určitě to, když jsme tenkrát postoupili s dorostem do extraligy. Vzpomínám na to moc rád.


Poslední tři sezony jsi strávil v juniorce Plzně. Jak velká to pro tebe byla zkušenost a jak se ti tam líbilo?
Ze začátku to bylo hodně těžké, protože jsem byl najednou daleko od rodiny, známých a přátel. Ani herně se mi moc nedařilo, takže jsem se trošku hledal. Pak jsem si ale postupem času zvykl a zapadl jsem do kolektivu. Kluci tam byli super. Všechno to podtrhla minulá sezona.

Přesně na to jsem se tě chtěl zeptat. Jak sis užil minulou sezonu, ve které jste se stali mistry juniorské extraligy?
Myslím si, že už od letní přípravy panovala v týmu dobrá nálada. Občas jsme v kabině měli nějaké problémy, ale to se stává asi všude. Vyříkali jsme si to a bylo to dobré. Bylo to moc hezké a určitě na to budu ještě dlouho vzpomínat.

Finálová série s Libercem pro vás asi nebyla vůbec jednoduchá. Vedli jste už 2:0 a později 3:1 na zápasy, ale přišly dvě porážky a rozhodovalo se v Liberci, kde jste vyhráli 4:2. Jak moc těžké to bylo po fyzické i po psychické stránce?
Celé play off bylo fyzicky hrozně náročné. Už v první sérii proti Pardubicím to bylo hodně těžké, protože hrály hodně do těla. Finálovou sérii jsme dobře začali a za stavu 2:0 už nám přišlo, že soupeř byl takový zlomený. Pak jsme se ale vrátili zpátky do Plzně a další zápas jsme prohráli. To nás hodně mrzelo, protože nám přišlo, že Liberec byl v prvních dvou třetinách už docela odevzdaný. Pak se to ve třetí třetině zlomilo a utkání jsme nezvládli. Pak už to byly hrozně vyrovnané bitvy až do úplného konce.

(Foto: hcplzen.cz)


Ve finále sis zahrál proti brankáři Danovi Královi, kterého znáš moc dobře ze společného působení v Brodě. Jaké to bylo setkání? Proběhlo mezi vámi třeba i nějaké kamarádské pošťuchování?
Bylo to super, smáli jsme se na sebe celou sérii. (směje se) Králík je dobrej kluk. Ta rivalita mezi námi byla hezká.

Jak probíhaly oslavy mistrovského titulu? Dal sis pivo? Co si z dřívějších let pamatuju, tak jsi nikdy moc na tyhle věci nebyl...
To je pravda, ale tady jsem se neudržel a ani jsem se moc nehlídal. (směje se) Moc rád jsem si to užil. Někteří kluci z týmu oslavovali asi tři nebo čtyři dny v kuse. To já teda ne, vydržel jsem to jenom den nebo dva. Pak už jsem musel končit. (směje se)

Očekávám, že jsi k tak velkému úspěchu dostal hodně gratulací...
Jo, bylo jich hodně. Bylo to od známých a kamarádů hezké.

Když se za svým angažmá v Plzni ohlédneš, v čem pro tebe bylo celkově nejvíc přínosné?
Určitě v tom, že jsem si přičichl k takovému většímu hokeji. Myslím si, že je to tam určitě takové víc profesionální než tady v Brodě. Jsem rád, že jsem tam šel. Byl jsem tam sám a určitě i po lidské stránce to pro mě byla velká zkušenost.

(Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)


Jak už jsi zmínil, během letní přípravy jsi byl na zkoušce v Litoměřicích, kde ses potkal s velkým kamarádem a bývalým kapitánem brodské juniorky Fílou Pártlem. Předpokládám, že pro tebe jako mladého kluka to byla skvělá zkušenost...
Jo, určitě to tam bylo zajímavé. Zatrénovat si s Výtiskem nebo Kracíkem byl opravdu parádní zážitek. S Fílou jsme si to tam hodně užívali. Bydleli jsme spolu na pokoji, takže jsme společně trávili hodně volného času.

Jak moc se těšíš na dospělý hokej, který si teď zahraješ poprvé v kariéře?
Jsem na to zvědavý. Určitě jsem moc rád, že si zahraju za Brod. Uvidíme, jak obstojím.

Jak se těšíš na atmosféru, která bude určitě o poznání bouřlivější, než jakou jsi zažil při působení v mládežnických soutěžích?
Kromě finálové série proti Liberci na nás moc lidí nechodilo. Určitě se na to těším. Sám jsem na to zvědavý, jak mi to půjde, když budu hrát pod větším tlakem.

Na kontě máš jeden start za českou reprezentaci do šestnácti let. Jak na to vzpomínáš?
Byla to pro mě určitě dobrá zkušenost. Jsem rád, že jsem si mohl vyzkoušet reprezentační dres, i když to nakonec nebylo tak úspěšné, jak bych si asi představoval. Určitě jsem ale moc rád, že jsem tam byl.


Kamarádi si z tebe dělají často srandu, že máš hodně rád posilování. Je to opravdu tak, že tě to v posilovně hodně baví?
Jo, je pravda, že si to většinou užívám. Mně tvrdá dřina opravdu nevadí. Baví mě, když si sám připravuju tréninky a pracuju podle sebe. Kluci si toho všimli a dělají si z toho srandu. Asi to chápu. (směje se)

Naše A-mužstvo je na ledě teprve chvíli, ale předpokládám, že ty už jsi byl na ledě předtím v Litoměřicích, takže už ses do toho po letní přestávce znovu dostal...
Jo, je to tak. Je ale pravda, že první tréninky na ledě jsou vždy hrozně těžké. Člověk si v tu chvíli připadá jako idiot, jako kdyby na bruslích nikdy nestál. (směje se) Člověk se do toho ale rychle dostane zpátky a teď už je to dobré.

Jaké cíle, ať už osobní nebo týmové, si kladeš před novou sezonou?
Co se týče osobních cílů, tak určitě chci hrát, co nejlépe to půjde. Co jsem tak viděl, fanoušci mi snad docela věří. (směje se) Doufám, že nezklamu důvěru jich i trenérů.

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner