BK Havl. Brod - Matěj Blinka: Teč na 2:2? Bylo to o štěstí, ale měl jsem to v úmyslu!
Matěj Blinka: Teč na 2:2? Bylo to o štěstí, ale měl jsem to v úmyslu!

Matěj Blinka: Teč na 2:2? Bylo to o štěstí, ale měl jsem to v úmyslu!

27.09.2018 | Ladislav Vácha

Ohlasy s Matějem Blinkou po výhře na ledě David Servisu

Říká o sobě, že je hráčem hlavně na černou práci, ale zatím se mu daří skvěle! Ve třetím útoku s Lubošem Voříškem a Ondřejem Procházkou už dohromady nasbírali 22 kanadských bodů a vládnou týmové produktivitě. Řeč je o útočníku Matěji Blinkovi, jenž vstřelil v brodském dresu svou premiérovou soutěžní trefu a na ledě David Servisu ještě přidal pojistku na 5:2. A jeho teč zády k bráně na 2:2 byla moc důležitá! „Tohle se povede trefit třeba jednou z pěti pokusů. Bylo to o štěstí, ale v úmyslu jsem to měl,“ usmíval se spokojený střelec.

 
Matěji, na ledě David Servisu jsme vyhráli 5:2. Jak vítězné utkání hodnotíš?
Jeli jsme tam hlavně s tím, abychom vyhráli, protože body potřebujeme. Byli jsme před utkáním papírovým favoritem, ale co jsem slyšel od kluků, nehraje se tam dobře. Nechodí tam fanoušci a je tam zima. Opravdu to nic příjemného nebylo.

Sice jsme dali rychlý gól, ale soupeř brzy z přesilovky vyrovnal. Přišlo mi, že David Servis byl hodně nepříjemný a právě hru v početní převaze měl docela dobře zvládnutou...
Řekl bych, že můžeme být rádi, že nám soupeř neodskočil na vyšší brankový rozdíl. Nebyla to sranda. Někteří kluci se třeba až pět minut nedostali na led a byla tam opravdu velká zima. Chudáci pak museli jít hrát zmrzlí jako prase, takže jsme měli opravdu štěstí, že nám soupeř neodskočil víc.

Jen v první třetině jsme udělali čtyři fauly. Hrát osm minut v oslabení během jedné třetiny, to už je docela hodně...
Byly to hloupé fauly, a to i ode mě. Faulovali jsme hokejkou v útočném pásmu, což by se nemělo stávat. Jak jsem říkal, můžeme být opravdu rádi, že nám v první třetině neodskočili víc. Byli jsme nesoustředění a nehráli jsme to, co jsme měli. Naštěstí první třetina skončila 1:1.

David Servis je zvyklý hrát na svém užším ledě, navíc je hodně silový a hraje dost do těla. Jak těžké bylo se s tím srovnat?
Já osobně se s tímhle vyrovnávám docela v pohodě. Přeci jen jsem trošku větší a jsem typem hráče, který do osobních soubojů také často chodí.

Chvíli po přestávce se dostal soupeř do vedení, ale tobě se povedlo vyrovnat a nakonec jsme před druhou sirénou dokonali obrat. To bylo hodně důležité, souhlasíš?
Určitě ano. Bylo to pro nás hodně důležité po psychické stránce, abychom se s tím srovnali a vrátili jsme se do zápasu. Hrálo se hodně nahoru – dolů a navíc chodili hodně do těla. Rozhodčí to docela pouštěl, což mě překvapilo. Bylo to takové nervózní utkání. Myslím si, že gól na 2:2 nás trochu vzpružil.

Vstřelil jsi dva góly. Hlavně ta teč na 2:2 byla asi trochu na blaf, protože jsi stál zády k bráně a nemohl jsi tak mířit...
Rád bych se na to zpětně podíval na videu. (usměje se) Samozřejmě jsem to měl v úmyslu, ale tohle se povede trefit třeba jednou z pěti pokusů. Bylo to o štěstí, ale v úmyslu jsem to měl.

V sobotu nás čeká v Kotlině bitva s Pelhřimovem. Doma se nám zatím hodně daří, určitě by to chtělo zase tři body a předvést dobrý výkon, viď?
Jasně! Doufáme, že nás přijdou zase podpořit nějací lidé. Pelhřimov je blízko a je to derby, i když se to tady asi nebere tak prestižně jako derby se Žďárem. Naším cílem jsou samozřejmě další tři body!

Související články

 
Aktuálně na webu
Konečně to tam spadlo, oddechl si Plachý. Hokejky schovával v kabině

Konečně to tam spadlo, oddechl si Plachý. Hokejky schovával v kabině

(pondělí 21.10.) Dlouho se střelecky trápil, ale svou první trefu v sezoně si schoval na ten nejvhodnější čas!...

 
Do Kotliny míří poslední Žihadla! Prodlouží Bruslaři vítěznou sérii

Do Kotliny míří poslední Žihadla! Prodlouží Bruslaři vítěznou sérii

(pondělí 21.10.) Čtyři vítězství v posledním kvartetu utkání. To je vizitka havlíčkobrodských hokejistů, kteří...

 
Hrdina Holík: Štěstí bylo na mé straně! Pomohla mu dobrá příprava

Hrdina Holík: Štěstí bylo na mé straně! Pomohla mu dobrá příprava

(pondělí 21.10.) Odvedl fantastickou práci! Připsal si 32 úspěšných zákroků, pustil za svá záda jen jeden puk a...

 
Šlágr kola pro Bruslaře! Broďáci porazili Valašské Meziříčí

Šlágr kola pro Bruslaře! Broďáci porazili Valašské Meziříčí

(sobota 19.10.) K velice důležitému utkání nastoupili hráči Havlíčkova Brodu na ledě Kotliny. Přivítali totiž...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 18:00 | Muži
BK Havlíčkův Brod
HC Moravské Budějovice 2019