BK Havl. Brod - Matěj Blinka: Teč na 2:2? Bylo to o štěstí, ale měl jsem to v úmyslu!
Matěj Blinka: Teč na 2:2? Bylo to o štěstí, ale měl jsem to v úmyslu!

Matěj Blinka: Teč na 2:2? Bylo to o štěstí, ale měl jsem to v úmyslu!

27.09.2018 | Ladislav Vácha

Ohlasy s Matějem Blinkou po výhře na ledě David Servisu

Říká o sobě, že je hráčem hlavně na černou práci, ale zatím se mu daří skvěle! Ve třetím útoku s Lubošem Voříškem a Ondřejem Procházkou už dohromady nasbírali 22 kanadských bodů a vládnou týmové produktivitě. Řeč je o útočníku Matěji Blinkovi, jenž vstřelil v brodském dresu svou premiérovou soutěžní trefu a na ledě David Servisu ještě přidal pojistku na 5:2. A jeho teč zády k bráně na 2:2 byla moc důležitá! „Tohle se povede trefit třeba jednou z pěti pokusů. Bylo to o štěstí, ale v úmyslu jsem to měl,“ usmíval se spokojený střelec.

 
Matěji, na ledě David Servisu jsme vyhráli 5:2. Jak vítězné utkání hodnotíš?
Jeli jsme tam hlavně s tím, abychom vyhráli, protože body potřebujeme. Byli jsme před utkáním papírovým favoritem, ale co jsem slyšel od kluků, nehraje se tam dobře. Nechodí tam fanoušci a je tam zima. Opravdu to nic příjemného nebylo.

Sice jsme dali rychlý gól, ale soupeř brzy z přesilovky vyrovnal. Přišlo mi, že David Servis byl hodně nepříjemný a právě hru v početní převaze měl docela dobře zvládnutou...
Řekl bych, že můžeme být rádi, že nám soupeř neodskočil na vyšší brankový rozdíl. Nebyla to sranda. Někteří kluci se třeba až pět minut nedostali na led a byla tam opravdu velká zima. Chudáci pak museli jít hrát zmrzlí jako prase, takže jsme měli opravdu štěstí, že nám soupeř neodskočil víc.

Jen v první třetině jsme udělali čtyři fauly. Hrát osm minut v oslabení během jedné třetiny, to už je docela hodně...
Byly to hloupé fauly, a to i ode mě. Faulovali jsme hokejkou v útočném pásmu, což by se nemělo stávat. Jak jsem říkal, můžeme být opravdu rádi, že nám v první třetině neodskočili víc. Byli jsme nesoustředění a nehráli jsme to, co jsme měli. Naštěstí první třetina skončila 1:1.

David Servis je zvyklý hrát na svém užším ledě, navíc je hodně silový a hraje dost do těla. Jak těžké bylo se s tím srovnat?
Já osobně se s tímhle vyrovnávám docela v pohodě. Přeci jen jsem trošku větší a jsem typem hráče, který do osobních soubojů také často chodí.

Chvíli po přestávce se dostal soupeř do vedení, ale tobě se povedlo vyrovnat a nakonec jsme před druhou sirénou dokonali obrat. To bylo hodně důležité, souhlasíš?
Určitě ano. Bylo to pro nás hodně důležité po psychické stránce, abychom se s tím srovnali a vrátili jsme se do zápasu. Hrálo se hodně nahoru – dolů a navíc chodili hodně do těla. Rozhodčí to docela pouštěl, což mě překvapilo. Bylo to takové nervózní utkání. Myslím si, že gól na 2:2 nás trochu vzpružil.

Vstřelil jsi dva góly. Hlavně ta teč na 2:2 byla asi trochu na blaf, protože jsi stál zády k bráně a nemohl jsi tak mířit...
Rád bych se na to zpětně podíval na videu. (usměje se) Samozřejmě jsem to měl v úmyslu, ale tohle se povede trefit třeba jednou z pěti pokusů. Bylo to o štěstí, ale v úmyslu jsem to měl.

V sobotu nás čeká v Kotlině bitva s Pelhřimovem. Doma se nám zatím hodně daří, určitě by to chtělo zase tři body a předvést dobrý výkon, viď?
Jasně! Doufáme, že nás přijdou zase podpořit nějací lidé. Pelhřimov je blízko a je to derby, i když se to tady asi nebere tak prestižně jako derby se Žďárem. Naším cílem jsou samozřejmě další tři body!

Související články

 
Aktuálně na webu
Nový krajský rival ve druhé lize! Přihlášku podalo Velké Meziříčí

Nový krajský rival ve druhé lize! Přihlášku podalo Velké Meziříčí

(pátek 22.5.) Po více než deseti letech se vrací do třetí nejvyšší tuzemské soutěže celek Velkého Meziříčí. Ten...

 
Bruslaři měli první trénink pod koučem Konečným! Makal i kapitán

Bruslaři měli první trénink pod koučem Konečným! Makal i kapitán

(čtvrtek 21.5.) Havlíčkobrodští hokejisté se ve středu odpoledne sešli k prvnímu samostatnému tréninku, který vedl...

 
Ztráta pro Bruslaře! Obránce David Vala zamířil do ústeckého Slovanu

Ztráta pro Bruslaře! Obránce David Vala zamířil do ústeckého Slovanu

(čtvrtek 21.5.) Havlíčkobrodská defenziva přišla o stabilní a pevný článek. David Vala dostal laso z Chance ligy a...

 
Nabídka Brodu? Vůbec jsem neváhal, přiznává Josef Vácha. Doma rád vaří

Nabídka Brodu? Vůbec jsem neváhal, přiznává Josef Vácha. Doma rád vaří

(úterý 19.5.) Přesně zapadá do koncepce stavění týmu na havlíčkobrodských hráčích. Dvaatřicetiletý obránce Josef...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv