7. 2. 2013 | Eva Streichsbierová

Měl jsem mít čtyři asistence, ale v prodloužení na mě prostě nezbyla, smál se Polodna

Mohl to být z jeho pohledu hokejový večer, kterému by k dokonalosti nic nechybělo. Stačil však kolaps v posledních čtyřech minutách a drobný stín se přeci jen objevil. Havlíčkobrodský pracant Petr Polodna přispěl k dvoubodovému vítězství Rebelů 6:5 na ledě Horácké Slavie Třebíč jedním gólem a třemi asistencemi. „Měl jsem mít ještě i čtvrtou u toho posledního, vyhrál jsem totiž buly. Jenže kluci si to tam potom všichni nahráli, takže na mě už asistence nezbyla,“ smál se.

Tabulkovým favoritem byla před středečním derby Vysočiny domácí Třebíč, která nasbírala v dosavadním průběhu sezony o dvanáct bodů víc než brodský tým. I proto byl cílem Rebelů jakýkoliv bodový úspěch. „Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že budeme mít dva body, tak bychom to brali všema deseti, jenže takhle je to prostě ztráta,“ mrzelo Polodnu promarnění tříbrankového náskoku.

Stav 2:5 z pohledu Horácké Slavie svítil v Třebíči na kostce nad ledem ještě na začátku 57. minuty, ovšem pak začal ze strany domácích gólový tanec. „Přišlo pár našich námazů a chyb a bylo po náskoku,“ smutnil brodský forvard. „Tohle by se nám prostě stávat nemělo. Chtělo to víc důslednosti, pár kroků navíc, abychom dostali puk ven a mohli jsme mít všechny body,“ dodal.

Na souboj dvou regionálních rivalů se přišlo podívat sedmnáct set diváků a výrazně větší spokojenost panovala po většinu času na straně těch, kteří fandili Rebelům. „Třebíčští fans byli zamlklí, ale vzhledem k vývoji se nebylo co divit. Začali jsme je vnímat až v posledních čtyřech minutách. Každopádně od nich se o žádné bouřlivé atmosféře určitě mluvit nedá,“ poznamenal. „To naši byli samozřejmě spokojenější, až teda zase naopak na ten závěr třetí třetiny,“ podotkl s úsměvem.

V porovnání s předchozím kolem, v němž v Kotlině prohráli vysoko s Jihlavou, předvedli tentokrát brodští hokejisté daleko lepší hru. „Jo, bylo to jiný,“ souhlasně pokyvoval hlavou Polodna. „Musím ale taky říct, že mě Třebíč svým výkonem zklamala, čekal jsem od ní daleko víc. Kdybychom neudělali ty hrubé chyby na konci, tak jsme měli utkání po celou dobu pod kontrolou. Naštěstí z toho byly nakonec aspoň ty dva body,“ oddechl si.

Rebelové si totiž středečním vítězstvím v prodloužení definitivně zajistili účast v play-off. „Teď aspoň můžeme hrát poslední kola v klidu a zkusit ještě předběhnout Jihlavu,“ plánuje aktuálně třetí nejproduktivnější hráč brodského mužstva. „Nicméně je jasné, že dostaneme někoho z první trojky, což jsou vesměs hodně kvalitní týmy a vybírat nemá cenu. Určitě to bude pěkný hokej,“ těší se.

A právě souboje s letošní top trojkou čeká na Rebely i v závěrečných čtyřech kolech základní části. Nejprve doma přivítají v sobotu od 17 hodin Ústí nad Labem, poté pocestují ve středu do Olomouce a příští sobotu pak změří v Kotlině síly s Mladou Boleslaví. „Rozhodně to budou hokejovější zápasy, než ty s týmy ze spodu tabulky. Konkrétně mně se proti takovým mančaftům hraje mnohem líp, je to totiž víc o myšlenkách než o urputnosti,“ vysvětluje Polodna.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři