10. 1. 2019 | Ladislav Vácha

Můj gól? Může jít do Zlaté helmy, směje se spokojený David Michálek

Bruslaři urvali důležité tříbodové vítězství na horkém ledě Valašského Meziříčí, když bravurně zvládli poslední dějství. Výraznou měrou přispěl k úspěchu David Michálek, který vstřelil důležitou uklidňující branku na 3:1 a připsal si i dvě gólové asistence. „Nedávali jsme šance, takže to bylo dlouho vyrovnané. Ke konci třetí třetiny nám to tam ale už zaplaťpánbůh spadlo a vyhráli jsme,“ oddechl si talentovaný útočník.

Michy, na ledě Valašského Meziříčí jsme vyhráli 4:1. Jak jsi zápas ze svého pohledu viděl?
Byl to vyloženě Kryštofův zápas a Milfi hrál výborně. (směje se) Je super, že jsme vyhráli. O soupeři jsme věděli, že je doma hodně silný. Pan trenér Cachnín nám říkal, že za dvanáct domácích zápasů získali 31 bodů, takže je to hodně kvalitní tým. Už na rozbruslení ale bylo vidět, že budou hrát jen na tři pětky a nebudou v tak silném složení, jako když jsme k nim jeli poprvé. Myslím si, že jsme to odehráli dobře. Je to sice hodně bruslivý tým, ale dobře jsme se s tím popasovali. Akorát jsme nedávali šance, takže to bylo dlouho vyrovnané. Ke konci třetí třetiny nám to tam ale už zaplaťpánbůh spadlo a vyhráli jsme.

Ve druhé třetině jsme se dostali do důležitého vedení, ale soupeř minutu před sirénou vyrovnal. To byla docela škoda...
Bylo ještě štěstí, že jsme to na konci takhle domlátili, protože to bylo hodně nepříjemné inkasovat před koncem druhé třetiny gól do šatny. Do třetí třetiny se tak šlo za vyrovnaného stavu. Důležité je, že jsme nakonec vyhráli. Musíme si na to ale dát příště pozor. Bylo to vyloženě špatným střídáním, potom už jsme to dozadu nestihli. Musíme se toho vyvarovat, příště by nás to mohlo stát zápas.

Třetí třtina byla z naší strany parádní, Valašské Meziříčí si v ní moc šancí nevytvořilo. Nicméně za stavu 2:1 jsme chybovali v rozehrávce a soupeř nastřelil tyčku. V tu chvíli jsme měli docela štěstí...
Měli jsme obrovské štěstí. Hned při dalším střídání po našem gólu si soupeř vynutil u naší brány slušné závary a bylo jen otázkou času, kdy jsme mohli dostat vyrovnávací gól. Naštěstí jsme pak zvýšili na 3:1 a 4:1, potom už to bylo dobré.

David Michálek nasbíral ve 24 utkáních 25 kanadských bodů za 6 branek a 19 asistencí.

Důležitý gól na 3:1 jsi dal právě ty. Vypadalo to, že Bobři měli v tu chvíli velké zmatky v obraně. Jak jsi viděl celou situaci?
Myslím si, že to byl gól do Zlaté helmy. (směje se) Gólman vyjel za bránu, odrazil puk před brankoviště a já už jsem to jen zametal do prázdné branky. Super gól.

Zmínil jsi koncovku. Přijde mi, že se v ní teď docela trápíme, nedáváme tolik gólů jako dřív. Souhlasíš?
Hodně se trápí Kryštof Kulhánek, který je jinak výborný snajpr. On to ale do příštího zápasu zlepší. (směje se) Zapracujeme na tom a snad to bude v příštích utkáních lepší.

Nemůžeme si teď už dovolit moc ztrácet body. Naháníme Žďár nad Sázavou, na který ztrácíme pět bodů a máme zápas k dobru. O to důležitější teď bude vyhrávat...
Asi každý zápas je důležité vyhrát. Jdeme zápas od zápasu a každý chceme vyhrát.

V sobotu pojedeme do Kopřivnice, kde se dá asi očekávat podobné utkání jako na ledě Bobrů...
Asi jo. Ještě jsme tam nikdy nehráli, takže to bude zase něco nového. Když budeme hrát stejně jako v Hodoníně a teď ve Valašském Meziříčí, tak vyhrajeme.

Aktuality

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner