9. 12. 2021 | Ladislav Vácha

Musíme zlepšit koncovku, ví Konečný. První půlka základní části? Tak za trojku!

Druholigová sezona utíká jako voda. První půlka základní části je za námi a Bruslaři před sebou stále mají náročnou šichtu. Na čtvrté místo, které drží Klatovy a které zaručuje účast v prestižním play off, ztrácejí šest bodů. „Teď už jsme v takové situaci, že všude musíme urvat tři body. Všichni chceme do play off, protože kvůli němu se hokej hraje. Nemůžeme už si dovolit nikde zaváhat a musíme každý zápas hrát tak, jako kdyby šlo o bytí a nebytí,“ má jasno hlavní trenér Michal Konečný. (Foto: Alena Zapletalová)

Kony, máme za sebou první půlku základní části. Jak ji celkově hodnotíš?

Průměr. Odehráli jsme dobré zápasy, ale také špatná utkání, ve kterých jsme to prostě neustáli. Řekl bych, že jsme to zvládli tak na trojku.Začátek byl docela povedený. Tam asi nejvíc zamrzela domácí porážka 2:5 s Klatovy, souhlasíš?

To byl asi náš nejhorší zápas, jaký jsem tady v Brodě zažil. Naopak v minulém kole jsme podali jeden z nejlepších výkonů, ale také jsme nevyhráli. Nechci se vymlouvat, je to prostě realita, ale trošku mě mrzí to, že až v minulém zápasu na ledě Kobry jsme měli poprvé pohromadě obranu. To je po půlce základní části trochu smutné. S tím se ale potýkají asi všechna mužstva. Myslím si, že to ale ovlivnilo některé naše výkony a výsledky.V šestém kole jsme doma porazili v prodloužení Příbram, ale potom přišla nepříjemná série čtyř porážek. Z nich asi nejvíc zamrzela ta ve Slaném s Řisuty...

To byl jeden ze zápasů, o kterých si myslím, že jsme je měli jednoznačně vyhrát. Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale prostě jsme z nich nedali góly. Navíc jsme dostali rozhodující gól dvě minuty před koncem. Chybí nám rozdílový hráč, který to dokáže vzít na sebe. My jsme sice nějaké góly dali, ale žádný hráč není v počtu nastřílených branek ustřelený od ostatních. To se týká i našich přesilovek, při kterých nám takový hráč také chybí. Není to nic ve zlém vůči klukům. Věřím ale, že se budeme postupem času posouvat. Musíme mít ale trpělivost.
Pak jsme se chytli domácí výhrou s Pískem, když nám všechny tři body vystřelil pouhých osm sekund před koncem Míra Třetina. Jak hodnotíš jeho příchod?

Určitě jenom pozitivně. Míra tady odehrál spoustu sezon a kluci v kabině ho berou. Klobouk dolů před ním. I přesto, že skoro netrénuje, tak nám doma proti Písku i v Příbrami hrozně moc pomohl. To je přesně to, co jsem před chvílí říkal. Je to rozdílový hráč, který třeba dokáže vyhrát buly v té nejklíčovější fázi zápasu. Umí hru uklidnit a je ve správnou chvíli na správném místě. To ale časem přijde s přibývajícími zkušenostmi i u ostatních kluků. Máme tady zkušeného Luboše Voříška, to je neskutečný bojovník, ale je to hráč trochu jiného kalibru. Kdykoliv Míra přišel, tak týmu pomohl. Jeho příchod hodnotím velmi kladně.Hodně dobré zápasy jsme odehráli v Táboře. Jak moc tě mrzí, že jsme na nějaké body nedosáhli, i když jsme k nim měli blízko?

Mrzí mě to hrozně moc. Už první zápas jsme tam odehráli velmi dobře. Znovu se tím vracím k tomu, co už jsem zmiňoval. Tábor je nahoře, protože tam má hráče, kteří za to v pravou chvíli vezmou a dokáží rozhodnout zápas. To platí i v případě Kobry Praha. Jak už jsem říkal před sezonou, kluci se do toho musejí nějakým způsobem dostat. Já věřím, že se to podaří, protože co se týče tréninkové morálky a nasazení, to je naprosto v pořádku a nevidím v tom jediný problém. Kluci jenom potřebují víc a víc těžkých zápasů.Chtěl jsem se tě zeptat na nejpovedenější a naopak nejhorší zápas. Říkal jsi, že nejhorší byl ten ve třetím kole proti Klatovům, tak který se ti naopak nejvíce líbil?

Řekl bych, že výborný zápas jsme odehráli doma s Chebem. Hodně jsme bruslili, byli jsme neustále v pohybu a napadaly nám tam góly. Zrovna tak jsme odehráli skvělé utkání v Písku, kde jsme vyhráli 8:4. Po první třetině jsme tam prohrávali o dvě branky, něco jsme si k tomu o přestávce řekli a kluci to potom plnili. Stejně tak v Táboře i teď v posledním utkání na ledě Kobry Praha, kde se tomu nedalo skoro nic vytknout. Je ale velká škoda, že jsme nedali víc gólů, i když jsme si na to dobré šance vytvořili. Bohužel, pak jsme góly dostali my a prohráli jsme. Znovu bych se opakoval, ale Kobra to zvládla a proto je tam, kde je.
Co se ti zatím na týmu nejvíce líbilo a co je naopak ještě potřeba nejvíc zlepšit?

Líbí se mi to, že kluci na trénincích i při zápasech hrabou. Nemůžu říct, že bychom nějaký zápas vypustili. Klukům se nedá nic vytknout. Samozřejmě někdy je to hokejové umění menší a někdy větší. Pokud jsou zdraví, tak kluci na tréninky chodí, to je paráda. Naopak nejvíc zlepšit potřebujeme koncovku. Dokážeme si vytvořit neuvěřitelné množství vyložených šancí, ale musíme být efektivnější v zakončení. Je to taková obehraná písnička, protože to říkají všichni trenéři. Když ale máte loženky, jako jsme měli teď na Kobře, zápas pak vypadá úplně jinak, když je proměníte. Hokej se hraje na góly a kdo jich dá víc, tak prostě vyhrává.Předpokládám, že s výkony gólmanů jsi spokojený...

Určitě ano. Oba jsou to mladí kluci, kteří dobře pracují na tréninku a chytají výborně. Díky nim máme tolik bodů a pořád se držíme ve hře o play off. I s tím mladým mančaftem tam šance pořád je.Jak zatím hodnotíš spolupráci s havlíčkobrodskou juniorkou a s prvoligovou Jihlavou?

Co se týče Jihlavy, tak na začátku to dobře fungovalo. Cemba se tam dostal do sestavy a Dvořka je zraněný. V Dukle je teď také méně hráčů. Chápu, že naše juniorka hraje také o život, ale bohužel musím říct, že teď spolupráce s ní nefunguje. Na druhou stranu, když se domluvím s Brožákem z jihlavské juniorky, tak jemu nevadí, že k nám přijde na výpomoc třeba Kerbrík a ve výsledku odehraje dohromady třeba tři zápasy za týden. Bohužel, tady to vadí. Proč by junioři, to je můj názor, nemohli hrát ve středu, v pátek a v neděli? Pokud budou unavení, tak to beru. To je ale přesně náš styl hokeje. My pořád řešíme, že je někdo unavený, přitom všude ve světě se trénuje a maká. Po téhle stránce je to prostě špatně.
Jak jsi zmínil, trénuje s námi obránce Michal Kerber. Je tedy ve hře nějaká větší výpomoc z juniorky Dukly?

Já doufám, že jo. Pokud nebudou hrát, tak jejich trenér s tím nemá vůbec žádný problém, což je podle mě v pořádku. Myslím si, že právě teď je ideální doba na to, aby junioři u nás hráli. Opravdu nechápu, proč by za nás ve středu nemohli hrát. Myslím si, že pokud jsou dobře trénovaní, měli by režim středa – pátek – neděle zvládnout.Tým v posledních zápasech posílil útočník Kuba Semirád z Kolína. Jak se jeho příchod zrodil a jak jsi s jeho prací zatím spokojený?

Kuba je zkušený hráč z Kolína a byli jsme za jeho příchod rádi, protože jsme stále měli marodku. Sám za mnou přišel s tím, že nemá tolik natrénováno, což bylo hned v prvním utkání vidět. Musí trénovat a je vidět, že každým zápasem se lepší. Určitě je to dobrý hokejista, ale pokud nejdou nohy a chybí mu fyzička, je to problém. Bez bruslení to v dnešní době nejde a my chceme praktikovat hodně bruslivý hokej. Věřím, že Kuba se do toho brzy dostane a pomůže nám.V sobotu nás čeká cesta do Slaného, kde vyzveme Řisuty. Určitě už to tam bude chtít získat všechny tři body...

Teď už jsme v takové situaci, že všude musíme urvat tři body. Všichni chceme do play off, protože kvůli němu se hokej hraje. Nemůžeme už si dovolit nikde zaváhat a musíme každý zápas hrát tak, jako kdyby šlo o bytí a nebytí. Nicméně jsme trošku limitovaní tím, že ještě v pátek nebudeme vědět, kdo nám přijede a nepřijede. Ať už jsou to Klodner nebo Dudycha, jsou vázaní v první lize. Máme rozdělané i další hráče, ale sestava se skládá v podstatě až v pátek.
Teď trochu odbočíme od brodského hokeje. Jak se ti líbí výkony syna Kuby v pražské Spartě?

(směje se) To se takhle těžko hodnotí. Na jeho zápasy se samozřejmě dívám. Pro něj je určitě úspěchem už to, že se dostal do nabité sestavy Sparty a nějakým způsobem se tam zabydlel. Určitě by mohl být trochu aktivnější v útočné činnosti, on je spíš takový ten bránič. To doma rozebíráme. Pro něj je to takový křest ohněm.O play off bojujeme s Klatovy, na které po minulém kole v tabulce ztrácíme šest bodů. Určitě bude hodně důležité, abychom s nimi zvládali vzájemné zápasy...

To určitě musíme. Jednou jsme s nimi vyhráli po prodloužení a dvakrát jsme prohráli. Je teď půlka soutěže a myslím si, že pokud nám bude sloužit zdraví, což bohužel zatím moc neplatilo, tak jsme schopní porazit každého. Kdo neviděl poslední zápas, tak tomu ani neuvěří. Tam jsme opravdu hráli tak, jak by to mělo vypadat. Bohužel, každý zápas je jiný a někdy se může stát, že to bude vypadat, jako kdybychom se sešli na rybníku. Právě to se děje u mladých kluků, že si ještě moc nedokáží udržet stabilní výkonnost.

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři