12. 3. 2011 | Eva Streichsbierová

My to nevzdáme! Konec je teprve až zazní poslední siréna, hlásí Rebelové

Už samotná účast v semifinále letošního prvoligového ročníku je nádherným snem. A to, co předvedli havlíčkobrodští hokejisté v úvodní třetině pátečního duelu, ho vystřelilo ještě do vyšší dimenze. Rebelové ztrapnili velkého favorita třemi góly v rozmezí šesti minut a zkušeného brankáře Orcta vyhnali na střídačku. Skvěle rozehrané utkání ale nakonec k výhře nedovedli a jsou krok od vyřazení.

Po úvodní dvacetiminutovce vedli havlíčkobrodští hokejisté luxusním náskokem 3:0 a jejich akcie na první výhru okamžitě letěly nahoru. Jenže... „Ústí dalo ve druhé třetině svůj první gól. Vyrazil jsem puk nešťastně soupeři na hůl a on tuhle šanci proměnil. Příště musím takovou situaci řešit líp,“ povzdechl si gólman Rebelů Jaroslav Suchan.

To ale nebyl ještě zlomový moment, protože vzápětí odskočili domácí Severočechům znovu na rozdíl tří branek a stav 4:1 byl opět velmi nadějný. Zkušený mančaft z Ústí nad Labem ale ani tenhle nepříznivý stav nezlomil. Poté, co přežil trestné střílení Meidla, vyrazil na stíhací jízdu. „Mají opravdu hodně silný tým,“ ocenil kvality soupeře brodský brankář. „Naši kluci ale taky parádně bojovali, určitě se nemáme za co stydět,“ dodal.

Na začátku poslední třetiny vedli Rebelové pořád relativně slušným náskokem 4:2, ovšem osm minut před koncem už bylo vyrovnáno! „Pak jsme měli zase nějaké šance my, jenže se od nás odvrátilo štěstí a žádnou jsme neproměnili,“ smutnil Suchan. „No a v závěru dali oni vítězný gól. Hned po buly objížděl hráč bránu, tak jsem se snažil zakleknout, aby ho nezasunul po ledě. Bohužel se tam nějak scvakly hokejky a puk mi přeskočil beton.“

Takový gól necelé dvě minuty před vypršením normální hrací doby byl pro Rebely vražedný. „Hrozně mě to mrzelo,“ svěřil se brodský brankář. „Znovu musím zopakovat, že Ústí má hodně kvalitní mužstvo a zápasy s ním jsou strašně těžké. Každopádně chci naše kluky moc pochválit za to, že makali na doraz. Klobouk dolů. Je jen velká škoda, že jsme nevyhráli. Ale nic nevzdáváme,“ přesvědčoval.

Po výsledku 4:5 prohrávají havlíčkobrodští hokejisté s vítězem dlouhodobé části letošní prvoligové sezony 0:3 na zápasy a pokud ve čtvrtém souboji neuspějí, jejich šance se rozplyne. „Dokud nezazní poslední siréna a gong, tak je pořád o co hrát. Budeme bojovat, zase do toho dáme všechno,“ sliboval za všechny Suchan. „Chtěl bych pozvat diváky, ať přijdou, protože si myslím, že sobotní zápas vyhrajeme,“ doplnil svého svěřence hlavní kouč Rebelů Petr Novák.

Čtvrté semifinálové utkání začne v havlíčkobrodské Kotlině v sobotu 12. března v 17 hodin.