28. 2. 2022 | Milan Sochor, Ladislav Vácha

Nechtěl jsem být kapitán, pod kterým se nepostoupí do play off. Skončíme na konci dubna, burcuje Kuchta

Bruslaři v závěru sezony každým zápasem bojovali o play off. Povedlo se. Z posledních čtyř zápasů tři vyhráli, můžou se tak těšit na vyřazovací boje. Do cesty se jim postaví Tábor.

Vrchol sezony je tady. Bruslaře, kteří vybojovali play off s nejnižším bodovým ziskem ze všech tří skupin, čeká Tábor, jenž naopak ovládl celou druhou ligu. Jenže play off je nová soutěž, body se mažou, vše je otevřené. „Vůbec mě nezajímá, že skončili první a měli 100 bodů. Je mi to úplně jedno. My je tam jedeme porazit,“ hecuje kapitán Petr Kuchta. „A skončíme na konci dubna v Porubě v první lize,“ dodává s provokativním úsměvem.

Lehkou výhodou může být, že na rozdíl od minulých let nejde Havlíčkův Brod do vyřazovacích bojů v roli favorita. Nebude svázaný vysokým očekáváním. Bude ale potřeba hrát s o to větším nasazením. „Musíme k tomu přistoupit na 110 %, Tábor není žádný nazdárek nebo někdo, kdo by to neuměl. Musíme potvrdit 110% výkon, a pak vyhrajeme,“ velí nejlepší střelec týmu.

Načasoval celek z Kotliny formu na nejdůležitější část sezony? Výkony v posledních zápasech gradovaly, potvrzuje Kuchta: „Myslím si, že nám prospěla i změna trenéra. Byla tady ponorka, na některých hráčích se to podepisovalo. Tím, že přišel Cemba, nám to dalo nový impuls. I tohle je jeden z důvodů, proč jsme to dotáhli do play off.“

Podle konečného umístění v tabulce se někomu může zdát, že mužstvo nemá takovou sílu jako dřív. Na průběh sezony měly ale vliv různé okolnosti a kapitán ve svém družstvu vidí silné osobnosti: „Jsou tu hráči, kteří jsou brutálně dobří. Když si vezmu Čermise, to je kluk, který kvůli svému zdravotnímu stavu nemůže hrát extraligu. To je rozdílový obránce. Když vidíš Mlynyho na puku, z fleku by mohl hrát první ligu. A v týmu je spousta takových kluků.“

Dopředu tedy není nic rozhodnuté. Bruslaři ale budou potřebovat vaši pomoc, společně budeme silnější. „Chci povzbudit naše fanoušky. Rozumím tomu, že nesouhlasí s vedením klubu. My, co hrajeme na ledě, si to ale nezasloužíme, nemáme s tím nic společného. Ani my nesouhlasíme, jak to v klubu funguje, ale chci poprosit fanoušky, aby přišli a podpořili nás,“ prosí za celý tým Petr Kuchta a slibuje: „Určitě se na to nevyserem a dáme do toho všechno!“

Podívejte se na celý rozhovor s Petrem Kuchtou před play off

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner