1. 3. 2011 | Eva Streichsbierová

Netrefili prázdnou bránu, a pak jsme dali gól my, oddechl si Slipčenko

Co chvíli se z kabiny Rebelů ozvalo hromové – Jooo... Hoši jsme tam! Dobře borci, super... Havlíčkův Brod zkrátka v pondělí večer ovládla maximální radost. Domácímu týmu se povedlo proskočit přes Olomouc do semifinále první ligy, což je největší klubový úspěch v novodobé historii. A výraznou měrou se pod něj podepsal také brankář Robert Slipčenko, který odchytal celou sérii s Kadaní a ve čtvrtfinále nastoupil v šestém postupovém utkání.

„Dozvěděl jsem se to ráno před zápasem,“ prozradil pětadvacetiletý gólman. „Ale ono je úplně jedno jestli chytám já, nebo Jarda Suchan. Oba jsme vždycky připraveni naskočit a pomoct mančaftu dostat se co nejdál. Dneska prostě poslali trenéři mě a já jsem rád, že se nám podařilo vyhrát,“ hlásil.

A ke spokojenosti měl hned několik dobrých důvodů – poradil si s 36 střelami soupeře z celkových 38, v kritických momentech vytáhl několik skvělých zákroků, a navíc si ještě velmi dobře postavil tyče vlastní branky. Během utkání totiž zastavily hned tři olomoucké pokusy. „To je pravda,“ usmíval se. „Prostě jsem měl dneska štěstí.“

Jeho spoluhráči v poli se do Hanáků obuli hned od první vteřiny a na konci 8. minuty donutili trenéry hostujícího mužstva vybrat si oddechový čas. Na světelné tabuli svítil stav 2:0. „Soupeř v první třetině v podstatě neměl moc šancí,“ uvedl Slipčenko, který do Havlíčkova Brodu přišel začátkem roku z extraligové Slavie Praha.

Jenže ve druhé dvacetiminutovce bylo všechno jinak! Kohouti se oklepali a pouhých 21 vteřin z prostředního dějství jim stačilo na to, aby snížili na 2:1. „Bylo to z přesilovky, docela pěkný gól,“ pochválil povedenou kombinaci Hanáků havlíčkobrodský brankář. „No a pak dokonce vyrovnali na 2:2. Myslím, že hodně důležitý byl potom moment, kdy jsem za tohohle stavu udělal chybu a oni ji nedokázali potrestat,“ dodal.

Slipčenko totiž jednu ze střel vyrazil přímo na hokejku olomouckého soupeře, který však nabídnutou šanci ke skórování nevyužil. „Netrefil prázdnou bránu, podařilo se mi puk na poslední chvíli chytit,“ prozradil. „Vzápětí jsme pak dali na 3:2, a to je položilo,“ doplnil.

Autorem zabijáckého gólu byl ve 38. minutě při vlastním oslabení Miroslav Holec. „Ještěže ho dal,“ oddechl si brankář Rebelů. „Ale hlavně jim taky řekni, kdo vede kanadské bodování play-off,“ vmísil se do rozhovoru právě přicházející rozradostněný útočník Lukáš Endál, kterého na čelo produktivity poslala přesná přihrávka na gól Vojtěcha Němce v poslední třetině.

Teď čeká na Rebely po čtvrtfinálovém vítězství 4:2 na zápasy pár dnů zaslouženého oddychu a pak už se začnou připravovat na semifinále s Ústeckými Lvy. První dva souboje absolvují 7. a 8. března na severu Čech. „Všichni se moc těšíme,“ přesvědčoval Slipčenko. „Uděláme zase maximum pro úspěch, protože chceme jít co nejdál. Finále by se nám líbilo,“ dodal s úsměvem.