13. 12. 2012 | Eva Streichsbierová

Odpočinul jsem si a už mě nic nebolí, hlásí uzdravený útočník Třetina

V Litoměřicích se útočník Miroslav Třetina podílel asistencí na vedoucím gólu Rebelů v 35. minutě, doma proti Šumperku si jeho útok o čtyři minuty pospíšil. A rozdíl byl také v konečném výsledku. Zatímco na severu Čech brali havlíčkobrodští hokejisté jen bod, v Kotlině slavili vítězství 3:1. „Sugi nás v bráně skvěle podržel a rozhodly přesilovky,“ zhodnotil středeční souboj dvaatřicetiletý forvard.

Brusle obul Třetina v utkání teprve potřetí od doby, kdy skončila jeho rekonvalescence po zranění kolena a zatím v každém zápase se do statistik zapsal jednou asistencí. „Už jsem v pořádku. Odpočinul jsem si a nic mě nebolí,“ usmíval se spokojený Rebel, který prý jde do všech souboj na maximum. „Před zápasem si třeba řeknu, že musím dát bacha, ale pak přijde nějaká situace a úplně na to zapomenu,“ dodává.

V poslední době sbírali Rebelové body pravidelně a nic na tom nehodlali měnit ani v bitvě s Draky. „Chceme nahoru na páté místo, proto jsme zase museli vyhrát. A podle toho se taky zápas odvíjel,“ hlásil Třetina. „Myslím, že jsme dneska hráli dobře z obrany. Nechtěli jsme zase inkasovat jako předtím s Mostem, protože otáčení výsledku se vždycky nemusí povést. Šli jsme za vítězstvím trpělivě a vyplatilo se,“ oddechl si.

První gól padl v polovině utkání. Po souhře právě s Třetinou a Petrem Polodnou se trefil extraligový pomocník z pražské Slavie – Tomáš Micka. „Byl to důležitý moment. V Litoměřicích se to vyvíjelo podobně, taky jsme vedli a měli blízko k výhře, ale nakonec to nedopadlo úplně, jak bychom chtěli. Dneska to ale vyšlo. Jsme moc rádi, že máme další tři body,“ radoval se Třetina.

Po středečním úspěchu se Rebelové posunuli v prvoligové tabulce už na sedmé místo, přičemž bodů mají úplně stejně jako šesté Benátky nad Jizerou. A právě na led Středočechů povede jejich příští cesta. Utkání je na programu v sobotu 15. prosince v 17 hodin. „Teď kolem Vánoc jsou všechny zápasy hodně důležité. Podle mě právě ty rozhodnou o postavení v play-of a my jsme si toho vědomi. V první čtvrtině nám skoro všechny vyšly, tak se to snad podaří zopakovat,“ svěřil se s přáním zkušený brodský útočník.

Aktuality

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Pecka pro Havlíčkův Brod! Po letech se vrací Jan Novák, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Nečekané ztráty v Havlíčkově Brodě. Končí elitní bek a dva mladíci, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 23. července | Portál hokej.cz zařadil přesun útočníka Lukáše Endála z Tábora do Havlíčkova Brodu mezi TOP 10 přestupů ve 2. lize. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner