BK Havl. Brod - Pejchal: Jsem hrozně rád, že jsem zase doma! Kouče si spletl s posilou
Pejchal: Jsem hrozně rád, že jsem zase doma! Kouče si spletl s posilou

Pejchal: Jsem hrozně rád, že jsem zase doma! Kouče si spletl s posilou

26.11.2019 | Ladislav Vácha

Rozhovor s útočníkem juniorky Radimem Pejchalem

Patřil k velkým oporám havlíčkobrodské mládeže a pomáhal i druholigovému A-mužstvu. Devatenáctiletý útočník Radim Pejchal odešel po minulé sezoně studovat do Brna, ale teď je zpátky doma. „Řekl bych, že skvělá parta byla jedním z hlavních důvodů, proč jsem se vrátil. Strašně mi to chybělo, protože kluky znám odmalička. Jsem strašně rád, že tady s nimi můžu být,“ pochvaluje si návrat do Kotliny. Teď má se svými spoluhráči z juniorky před sebou jednoznačný cíl. „Určitě je důležité, abychom se drželi na horních příčkách a do play off jsme šli z co nejlepší pozice. Je pro mě obrovskou motivací se tam s touhle skvělou partou dostat a prožít to společně.“

 
Pejchy, jsi zpátky v Brodě. Jak se zrodil tvůj návrat?
Můj návrat se zrodil tak, že jsem ukončil studium na vysoké škole, na Univerzitě obrany v Brně. Hrál jsem tam univerzitní hokej, i když jsem naskočil jen k jednomu zápasu. Mluvil jsem s panem Cachnínem, který mi volal, že v juniorce je málo lidí, jestli nechci pomoct. I sám jsem ho kontaktoval, jestli bych se mohl vrátit. Takhle se to zrodilo.

Hokej hraješ odmalička, to ti určitě po fyzické stránce v přijímacích zkouškách na vysokou školu pomohlo...
Myslím si, že oproti jiným klukům, kteří celý život nedělali žádný sport, jsem měl výhodu. Navíc jsem byl zvyklý na nějakou autoritu. V tomhle beru určitě jako plus, že odmala hraju hokej.

Ríšu Cachnína a další kluky dlouho znáš, hrál jsi s nimi už od žáků. Jak velkou roli hrála ve tvém návratu i dobrá parta?
Řekl bych, že skvělá parta byla jedním z hlavních důvodů, proč jsem se vrátil. Když jsem šel hrát univerzitní hokej, šel jsem přeci jen do neznámého prostředí. Strašně mi to chybělo, protože kluky znám odmalička. Jsem strašně rád, že tady s nimi můžu být. Sice už jich je tady méně, někteří odešli do jiných týmů a jiní skončili, ale i tak nás tady pár z těch dvoutisícovek je. Je to skvělé, zase si s nimi zahrát.

Richard Cachnín je odmalička Pejchalův nerozlučný parťák a velký kamarád

Za Cavaliers Brno jsi v univerzitní soutěži odehrál jeden zápas, ale i přesto určitě můžeš trochu porovnávat. Jaký to byl hokej v porovnání s juniorskou extraligou?
Někoho tím možná překvapím, ale řekl bych, že univerzitní hokej jde strašně nahoru. Přišlo mi to hodně rychlé, nečekal jsem, že to bude mít takovou úroveň, i když jsem odehrál jen jeden zápas. Jsou tam i kluci, co hrají druhou ligu. Třeba za České Budějovice hraje Kuba Šuhaj, který působil i tady v Brodě. Myslím si, že ta soutěž se bude každým rokem zvedat a bude to lepší a lepší. Pro kluky, kteří studují, je to určitě dobré. Pokud bych to měl porovnat s extraligou juniorů, je to hodně podobné. Tam taky hrají mladí kluci, kteří jsou brusliví a na ledě hodně létají.

Tuto sezonu je univerzitní hokej hodně medializovaný. Cítil jsi nějakým způsobem větší zájem?
Určitě jo. Třeba náš tým sponzorovaly firma CCM, měli jsme od ní hokejky, helmy i rukavice, a Tipsport. Hodně to teď frčí i v médiích. Hlavním důvodem je, že to pod sebe vzal i svaz. Myslím si, že to jde dobrým směrem. Přeju jim, ať je to jen lepší a lepší.

Radim Pejchal v dresu univerzitního týmu Cavaliers Brno
(Foto: cavaliersbrno.cz)

V minulých sezonách jsi nastupoval převážně v obraně, v útoku jsi naskakoval jen občas. Teď hraješ vyloženě v útoku. Kde se cítíš lépe?
To je těžká otázka. Odmalička hraju v útoku, ale když přišel větší hokej, nastupoval jsem v obraně. Ve starším dorostu a pár zápasů jsem tam odehrál i za áčko. Pomalu se do toho dostávám, pořád mám návyky hodně dozadu a bránit. Vždycky mě to ale víc táhlo do útoku, protože jsem tam hrál odmalička. Jsem rád, že teď můžu hrát v útoku. Baví mě to tam.

Nastupuješ v prvním útoku s Jardou Musilem a s Cembou. Nasbíral už jsi 7 bodů za čtyři góly a tři asistence. Vypadá to, že ti spolupráce s nimi zatím hodně vyhovuje...
Zatím se daří, kluci mi to nahrávají do prázdné brány. (směje se) Jsem strašně rád, že mě s nimi pan trenér nechává hrát. Cemba hraje pravidelně za áčko a do juniorky nám chodí vypomáhat. Je to na něm znát. Jerry sezonu nebo dvě nehrál, taky se do toho dostává. Je ale vidět, že to v sobě má a hokej hrát umí.

Vraťme se k předešlým dvěma zápasům, které jste hráli v podstatě na dvanáct lidí. V Písku jste vyhráli po samostatných nájezdech a Chrudim jste doma porazili, když jsi dal dva góly. Asi to muselo být hodně fyzicky náročné...
Fyzicky to bylo strašně náročné. Ještě k tomu obzvlášť pro mě, když se do toho teprve dostávám. Kluci měli nějakou přípravu na ledě, třeba i čtyři fáze. Myslel jsem si, že to pro mě bude těžší, ale zvládl jsem to a jsem moc rád hlavně za ty body, které jsou hodně důležité. Hráli jsme s Pískem, který je v tabulce vysoko. Myslím si, že tam jsme měli sahat i po třech bodech. Je škoda, že jsme chvíli před koncem dostali vyrovnávací gól. Jak říkal i trenér, bylo vidět i na klucích, že když se hraje na takhle málo lidí, tak ta parta se ještě víc semkne. Tahali jsme všichni za jeden provaz. Byly to ubojované zápasy, soupeře jsme nepřehrávali. Bojovností a srdcem jsme to ale urvali. Jsem za to strašně rád.

Takhle se v kabině přezdívaný „Pejchy“ trefil proti Kralupům

Jak jsme říkali, bylo to hodně náročné. Naopak je trochu výhodou, že soupeři mají určitě v hlavě, že nás je málo. Nemáme v podstatě co ztratit a víc se semkneme. Jak to cítíš ty?
Myslím si, že bylo i vidět, že soupeři nás v tomhle ohledu i podcenili, když viděli, kolik nás nastupuje. Čekal jsem, že ve třetích třetinách nás budou přetlačovat, ale myslím si, že jsme s nimi pořád hráli vyrovnané partie. Řekl bych, že proti Chrudimi nám hodně pomohla dlouhá pětiminutová přesilovka. Chrudim si to vlastní nedisciplinovaností hodně pokazila a to nás semklo ještě víc. Nebyli jsme zbytečně vylučovaní a to nám pomohlo k bodům.

Jerry měl nabídku jít zpátky do Jihlavy. Asi i vzhledem k tomu, kolik nás teď při marodce hraje a že s ním hraješ v jednom útoku, je hodně důležité, že se rozhodl tady zůstat...
Jsem hrozně rád, že tady zůstává, protože je to jeden z klíčových hráčů. Dává hodně gólů a je to i skvělý kluk do party. I kvůli tomu počtu, kolik nás tady i kvůli velké marodce teď je, to je super. Co jsem tak slyšel, v jednání je i to, že někteří kluci by se sem mohli vrátit. Je strašně dobře, že tady zůstal. Klidně bych mu přál, aby si zahrál vyšší soutěž, ale pro nás jako pro tým je to určitě plus.

Urostlý univerzál se stal pro extraligovou juniorku velkou posilou

Prošli jsme si teď takovou menší krizí. Několik zápasů za sebou se nám nepovedlo a prohráli jsme je. Teď jsme urvali tři výhry. Bylo by určitě super na to teď navázat, co myslíš?
Když jsem přišel, tak jsme první dva nebo tři zápasy prohráli. To mě mrzelo. Teď se ale náš tým semkl a veze se na vítězné vlně. Doufám, že v takovýchto výkonech budeme pokračovat i dál. Věřím, že kluci, co jsou zranění nebo nemocní, se brzy uzdraví a pomůžou nám. Určitě doufám, že na to navážeme, i když teď trénujeme v hodně malém počtu.

Na ledě s vámi trénoval i asistent trenéra Míra Duben, aby vás byl alespoň trochu rozumný počet. Byly na ledě znát jeho bohaté zkušenosti? Nejenže vám přímo něco vysvětloval, ale že vám to i přímo ukázal?
Prvně jsem si myslel, že je to nějaký nová posila, nějaký mladý obránce. (směje se) Na Mírovi je hrozně vidět, že hrál extraligu a je to pan hokejista. I v těch letech je na něm vidět, že v rukách to pořád má a že ty kvalitní soutěže hrál naprosto zaslouženě. I pro obránce je to velké plus, že jim to může přímo na ledě ukázat. Je skvělé, že nás trénuje takováhle brodská legenda.

Naše soutěž je hrozně vyrovnaná, hodně týmů je v tabulce za sebou s minimálními bodovými rozdíly. Bude určitě hrozně důležité dostat se co nejvýše, abychom měli co nejlepší výchozí pozici pro play off...
Musím přiznat, že osobně tabulku nějak extra nesleduju, ale co se baví kluci v kabině, tak poslouchám. Určitě je důležité, abychom se drželi na horních příčkách a do play off jsme šli z co nejlepší pozice. Pro mě je hlavním cílem dostat se do play off, pak se uvidí, co bude dál.

Pejchal v dresu havlíčkobrodského A-mužstva

Play off je určitě pro kabinu hodně lákavé. Právě ta dobrá parta dělá ve vyřazovacích bojích hrozně moc. Bylo by určitě skvělé dostat se co nejdál, i když to bude velmi těžké...
Já osobně jsem si play off nikdy pořádně nezahrál. Akorát kdysi v A-týmu pod panem trenérem Totterem, ale v juniorských soutěžích ještě ne. Je pro mě obrovskou motivací se tam s touhle skvělou partou dostat a prožít to společně. To je teď náš hlavní cíl.
 
Aktuálně na webu
Smutná zpráva. Zemřel pan František Slanař

Smutná zpráva. Zemřel pan František Slanař

(pátek 19.2.) Havlíčkobrodský hokej zasáhla smutná zpráva. Zemřel pan František Slanař, který se dlouhou dobu a...

 
Výkonný výbor Českého hokeje rozhodl, že se letos II. liga nedohraje

Výkonný výbor Českého hokeje rozhodl, že se letos II. liga nedohraje

(pondělí 1.2.) Vzhledem k přetrvávajícímu nouzovému stavu a souvisejícím vládním opatřením včetně zákazu...

 
Prohlášení klubu BKHB k současné situaci

Prohlášení klubu BKHB k současné situaci

(úterý 26.1.) Pokud vláda ČR schválí od 1. 2. 2021 novou verzi protiepidemického systému PES, v případě že bude...

 
NOVINKA: Poslechněte si podcast s Alešem Padělkem

NOVINKA: Poslechněte si podcast s Alešem Padělkem

(středa 20.1.) Máte rádi podcasty? Připravili jsme pro vás první díl, ve kterém jsme si déle než hodinu povídali s...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 15:00 | Jun.
HC Slovan Ústí nad Labem
BK Havlíčkův Brod