26. 1. 2022 | Ladislav Vácha

Představoval jsem si to tady jinak, mrzí trenéra Konečného. V play off dál věří

Bruslaře čeká v cílové rovince základní části pořádná fuška. Nedokázali bodovat v Písku ani v Chebu a situace v boji o čtvrtou příčku, která zajišťuje účast v prestižním play off, je pořádně zamotaná. Tým se navíc v poslední době začal hodně trápit na kluzištích soupeřů, kde musel skousnout už pět porážek za sebou. „Samozřejmě nikdo nechce prohrávat. Na klucích cítím, že špatné výsledky je mrzí. Věřím, že to nakonec zvládneme a do play off postoupíme,“ přeje si hlavní trenér Michal Konečný.

Kony, doma jsme porazili Kobru Praha a Klatovy, čímž jsme se dostali do čtyřbodového náskoku na Západočechy. Bohužel, v Příbrami, v Táboře a v Písku jsme schytali tři vysoké porážky. Čím to podle tebe je, že se teď venku takhle trápíme?
Naše výkony jsou jako den a noc. Myslím si, že v domácích utkáních nám hodně pomáhá Míra Třetina a občas nám vypomůže i Cemba. Na venkovní zápasy tito kluci většinou moc nejezdí. Samozřejmě svou roli hraje i domácí prostředí. Doma většinou hrajeme na čtyři lajny a můžeme tak praktikovat hokej, který chceme hrát. Bohužel, ven jezdíme většinou na tři pětky a nefunguje nám to. Dostáváme laciné góly a není to prostě ono. Daleko víc s tím ale souvisí i jiné věci. Rozhodně nechci, aby to vypadalo, že si chci dělat nějaké alibi nebo se na něco vymlouvat. Tréninky máme hrozně pozdě večer a kluci, kteří musejí dojíždět do Brodu, ať jsou to Roman Čermák, Kabel, Kuba Čejka a další, se vracejí domů třeba o půlnoci. A to musejí chodit brzy ráno do práce. Konkrétně třeba Roman Čermák jde v šest hodin ráno do lesa, tam si odmaká svoje a pak jede autem třeba na zápas do Písku. Takhle to praktikuje třeba čtrnáct dnů. Je otázka, jak dlouho to ten kluk může takhle vydržet. To je prostě špatně. Nikdy dřív to tady nebylo, abychom měli tréninky v devět hodin večer. Upozorňuji na to už dlouho, ale bohužel s tím nic nenaděláme, protože nějaká dohoda tady není možná. Řekl bych, že i to je jeden z těch důvodů, proč se venku trápíme a docházejí nám síly. Bylo by ideální tady mít třeba dvanáct nebo třináct kluků z Brodu, ale bohužel tady nejsou.

Představoval jsem si to trochu jinak, což platí i o spolupráci s juniorkou. Jsou tam šikovní kluci, ale podle toho, co jsem slyšel, tak pomáhají juniorku zachránit, i se zápasy za áčko by toho měli moc a byli by unavení. Na tomto příkladu se můžeme vrátit k tomu, kam ten náš hokej spěje. Za našich mladých let se nás nikdo neptal. Padlo rozhodnutí, junior prostě jel s áčkem a byl rád, že může hrát. Dnes už je prostě jiná doba. Jestli jsou unavení, to nevím, to musí říct někdo jiný. Samozřejmě bych jen přivítal, kdyby tady byla větší konkurence a mladým hráčům, jako jsou Dan Fiala, Filip Pártl nebo Max Kutlvašr, by to podle mě určitě prospělo. Navíc jsou to v juniorce hráči dorazového ročníku, kteří by už měli čichnout k dospělému hokeji. Myslím si, že pro jejich budoucí kariéry to není dobré, že hrají jen za juniorku a nemůžou hrát za chlapy. Samozřejmě je to i pro nás škoda, protože nám v týmu chybí konkurence.


Další věcí je to, že třeba Pavlu Zvěřinovi dáte šanci, pak tady pár zápasů odehraje, v dalším utkání se urazí, protože nemá dostatek prostoru na ledě, a radši jde hrát krajský přebor. Bohužel, taková je dnešní doba. Kluci místo toho, aby se o to porvali, nesnesou kritiku a řeší to tak, že utečou, protože na chlapečky se křičet nesmí. Nebudu si brát servítky, jsem z toho prostě zklamaný, protože jsem si to všechno představoval trošku jinak. Dnes tady plácáme sestavu a sháníme hráče, kde se dá. Bohužel, tenhle problém nemáme jenom my, ale tohle řeší všechny týmy. Jak už jsem říkal po zápasu v Písku, pro mě je zklamáním výkonnost určitých hráčů, kteří sem přišli s tím, že by měli být lídry týmu. Pro mě jsou obrovským zklamáním kluci jako Kuba Čejka, David Kalač nebo Honza Bulín. Tihle hráči měli být daleko víc cítit a v zápasech, kdy je potřebujeme, tým prostě netáhnou. Naopak některé kluky, jako jsou Petr Kuchta a další, musím pochválit. I když se nedaří, dřou v každém utkání. Já si vždycky nejvíc vážím hráče v situaci, kdy to týmu nejde. To jsem říkal už v létě. Prošel jsem už hodně kluby a vždycky jsem podle toho poznal charakter hráče. Když se daří, tak může hrát každý, ale když se nedaří, tak je tady pár kluků, na které se dá spolehnout. Bohužel, je jich ale málo. Pak jsou hráči, které jsem jmenoval, kteří, když to nepůjde, protáhnou obličej a nebudou prostě makat na krev. To je těžké.

Co se týče posledního zápasu v Písku, tak jsme sice jeli šestkrát sami na bránu a kdybychom šance proměnili, mohl být ten zápas třeba jiný, ale když máte devět útočníků a tři tam jezdí uražení, potom se těžko hraje. To je problém. Nebudu chodit kolem horké kaše, ale pojmenuji věci tak, jak jsou. Z tohohle jsem hodně zklamaný, ale věřím, že budeme makat dál. Doufám, že se do play off dostaneme, proto se ten hokej dělá. Mám ale trošku obavu z toho, že náš kádr je tak úzký. Jsem rád, že nám jezdí pomoct kluci z Kolína, jako jsou Kuba Petržilka nebo Honza Klodner, a ze Šumperka nám jezdí pomáhat Štěpán Dudycha. Jsem neskutečně rád, že ti kluci sem rádi jezdí a chtějí hrát. Bohužel, kluci, kteří tady byli, tak místo toho, aby hrábli, tak to radši zabalili. S tím bohužel nic nenaděláme. Neznám žádný tým, který by to v srpnu nakopl a v březnu řekl, že to byla parádní sezona. Každá sezona přináší své problémy a právě v těchto situacích se pozná charakter hráčů.


S Mekym se to určitě ještě pokusíme nějakým způsobem nakopnout, ale počet zápasů, které jsme venku prohráli hodně velkým rozdílem, poslední dobou narůstá. Je to nepříjemné. Ať už tady budu do budoucna já nebo někdo jiný, tak každopádně předám informace, se kterými hráči se dá do budoucna počítat a se kterými ne. Možná nastane doba, kdy se opravdu řekne, že půjdeme do toho. Jak jsem říkal už na začátku sezony, Brod by si to i kvůli fanouškům určitě zasloužil. Může se stát, že ze současného kádru vyřadíme třeba deset hráčů a přijdou místo nich hráči, kteří budou chtít pracovat. Ideální by bylo, kdyby tady bylo dvanáct nebo patnáct brodských kluků, bylo by to jednodušší. Doplnili by to tři nebo čtyři kluci, kteří by přišli odjinud a chtěli by sem. Bohužel, teď je to tak, že brodských hráčů je tady menšina. Není to problém jen Brodu, ale i ostatních klubů.

Už teď se proslýchá, že prvoligové kluby si budou chtít stahovat své hráče z nižších soutěží, což by se nás v této situaci rozhodně týkalo. Jak byste tuto situaci v budoucnu řešili?
Tyto informace samozřejmě máme. Jak říkáš, už teď se to proslýchá, že by k tomu mělo na konci ledna dojít. Musím podotknout, že Hradec Králové a Kolín nám hodně pomohly. Musíme na tuto situaci nějak reagovat. S manažerem Davidem Kozlíkem se snažíme sehnat nějaké hráče, ale ti momentálně bohužel nejsou. Každý den se snažíme kádr nějak doplnit, ale kluci bohužel nejsou. Musíme prostě věřit, že budeme mít k dispozici alespoň patnáct lidí. Bohužel, na těch patnáct lidí jsme ještě nikdy nevyhráli.

Bohužel, všechny hokejové soutěže znovu ovlivňuje covidová situace. Kvůli velké marodce musely z naší skupiny odložit dva zápasy Klatovy, se kterými bojujeme o účast v play off. V této fázi sezony, kdy vrcholí základní část, je to určitě nepříjemné...
Na tohle bych se určitě nechtěl vymlouvat. Spíš mě mrzí přístup některých hráčů. Na začátku sezony jsem deklaroval, že věřím, že budou žrát led. Každý sám si musí sáhnout na srdíčko a když sundá dres, tak si musí říct, že na ledě nechal všechno. Jak už jsem dříve jmenoval, někteří to říct určitě nemůžou. Někteří to bohužel řešili tak, že se sbalili a vrátili se do krajských přeborů, jiní se s tím porvali. I přesto, jaký kádr máme k dispozici a jak se sezona vyvíjí, jsme pořád ve čtyřce a bojuje o play off. Některé týmy jsou na tom ještě hůř. Třeba Písek měl před sezonou velké ambice, ale nedaří se mu tak, jak si představoval. Musíme si upřímně říct, že Táboru nebo Příbrami teď asi konkurovat nemůžeme, protože jejich podmínky jsou trochu jinde. S Kobrou jsme ale třeba odehráli vyrovnané zápasy.

V současné době jsme asi tam, kam patříme. Řekli jsme si, že chceme do play off a zatím to plníme. Bohužel, v podstatě nevíme, co bude zítra, protože kádr skládáme ze dne na den. Určitě bych ale nechtěl, aby to vyznělo, že si chci dělat nějaké alibi. To bych byl hodně nerad. Já jsem trenér a jsem za to zodpovědný. Jen jsem chtěl říct, jak už jsem naznačoval, že máme problémy s tréninkovým procesem. Třeba tento týden prakticky netrénujeme, což je paradox. Myslím si, že to tady nikdy nebylo, aby áčko trénovalo pomalu po hobby hokejistech. Třeba pondělní a páteční trénink jsme kvůli pozdnímu začátku museli zrušit a na led půjdeme alespoň v sobotu ráno, abychom se mohli přesunout do Prahy. Takhle už to praktikujeme třeba čtrnáct dní. Bohužel, já ani manažer s tím nic nenaděláme, protože mi přijde, že tady je áčko až někde vzadu.


Určitě se shodneme na tom, že po ztrátách v Písku a Chebu už teď určitě musíme zabrat, jinak si situaci ohledně postupu do play off hodně zkomplikujeme...
Jak už jsem říkal, jestli chceme do play off, tak už musíme bodovat. V jednu chvíli už jsme měli na play off ztrátu sedm bodů, to už vypadalo hodně kriticky. Pak jsme zabrali a vrátili jsme se zpět do hry. Myslím si, že problémy, které máme my, mají i ostatní kluby. Není to jen náš problém. Já ale věřím, že to zvládneme. Musíme vyhrávat hlavně doma. Byl bych špatný trenér, kdybych tomu nevěřil. Samozřejmě nikdo nechce prohrávat. Na klucích cítím, že špatné výsledky je mrzí. Když se vrátím k zápasu v Písku, tak tam byla třetí třetina opravdu špatná. Předtím jsme ale opravdu jeli šestkrát sami na bránu a kdybychom ty šance proměnili, mohl výsledek vypadat jinak. Rozhodně ale nechci snižovat výkon Písku. Myslím si, že zatím to byl jeden z nejlepších soupeřů, se kterým jsme venku hráli. Jsem spíš překvapený z toho, že je v tabulce tam, kde je.

Nedá mi to se na to nezeptat. Není až zarážející, jak moc je tým závislý na přítomnosti Míry Třetiny? Sice už má svoje roky, ale pořád je obrovský rozdíl, jestli ho na ledě máme nebo nemáme...
Mě to ani nepřekvapuje. Když se podíváš na ostatní týmy, tak třeba Kobru táhne Bříška, který už má také nějaké roky, ale ten tým je s ním úplně někde jinde. Stačí se podívat na to, kolik už získal bodů. V Táboře jsou to zase Endál, Hasman a Matušík. To jsou kluci, kteří to táhnou. Jestli má tým hrát na špičce, tak přesně tyto osobnosti potřebuje. Klobouk dolů před Mírou. Když ho máme v sestavě, tak tým hrabe, protože je to obrovská místní persóna. Kdyby hrál v jiném týmu, tak by to třeba tak nebylo, ale protože je s Brodem svázaný a má k němu vybudovaný vztah, tak i ostatní kluci k tomu pak jinak přistupují. Má přirozený respekt a tím dokáže tým stmelit. To už jsme mohli vidět několikrát. Proto se tomu nedivím, taková je prostě dnešní doba. Po novém roce zápasy hodně rozhodují starší a zkušenější hráči. To dravé mládí je hodně vidět na začátku sezony, ale zkušenost se projevuje před play off a hlavně v play off. Bohužel, dnešní doba je pro mladé kluky taková zvláštní. O mně se ví, že rád pracuji s mladými hráči, ale musím mít i tu zpětnou vazbu. Bohužel, když to řeknu upřímně, v tomto ohledu jsem z některých hráčů zklamaný.


Pokud by se nám, čistě teoreticky, podařilo v budoucnu dostat zpátky do Brodu kluky jako jsou Honza Milfait nebo David Vala, což by určitě záviselo i na finančních možnostech klubu, tým by měl určitě ještě větší sílu než teď...
Pokud by se vrátili Milfi, Endy, Míra mohl pořádně trénovat a k tomu Valič do beku, hodně dobrý základ by tady určitě byl. V takové situaci bychom nemohli říct nic jiného, než že chceme postoupit. Pokud bychom řekli, že bychom chtěli hrát špičku, byl by to alibismus. Tam by se to muselo říct jednoznačně. To je ale takový výhled do budoucna. Samozřejmě ještě ani nevím, jestli tady budu já. Může tady už být i někdo jiný. Pro každého trenéra by byla radost, kdyby s takovými hráči mohl pracovat. Ještě třeba David Michálek je v Třebíči a Kuba Petržilka by nám nastálo určitě také hodně pomohl. Jsou to ale kluci, kteří jsou za určitých podmínek v první lize, takže je to složitější.

Nevím, jak to mám říct kulantně, ale nejsem si jistý, že celý brodský hokej táhne za jeden provaz. O tom opravdu nejsem přesvědčený. Je tady pár lidí, kteří mají o áčko zájem, ale většina spíš, jak se říká, hází klacky pod nohy a určitě jsou rádi, že to funguje tak, jak to funguje. Určitě to podle mě nesměřuje k tomu cíli, jak jsem si představoval před sezonou. Ať už je to nasazování mladých hráčů nebo pozdní tréninky. Neumím si představit, že by před příští sezonou měli přijít hráči, o kterých jsme se teď zmiňovali, a měli bychom trénovat v devět nebo v půl desáté večer. Myslím si, že to by asi moc dobře nešlo. Na druhou stranu, lidé, kteří dělají rozpis ledů a jsou za to zodpovědní, tady také trénovali. Nevím, jak jim by se líbilo, kdyby trénovali třeba v devět hodin večer. Vykládat, že jinak to nejde, jsou jen alibistické kecy. Jde jen o to si spolu sednout a zkusit se rozumně domluvit. To tady nefunguje a to mě mrzí nejvíc.

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři