3. 8. 2022 | Ladislav Vácha

První tréninky na ledě jsou vždy hrozné, směje se Moučka. Na novou sezonu se hodně těší!

Stal se jednou z nejzvučnějších posil Bruslařů. Jaroslav Moučka na sebe pravidelně poutá pozornost skvělou produktivitou a měl by patřit mezi největší útočná esa havlíčkobrodské družiny. „Přes léto jsem sledoval, jak jednotlivé týmy posilovaly. Myslím si, že i herní formát bude pro fanoušky atraktivnější. Věřím, že to bude mít dobrou úroveň. Už se hodně těším,“ hlásí devětadvacetiletý sympaťák.

Jardo, jsi jednou z letních posil Bruslařů. Jak se zrodil tvůj příchod do Kotliny?
Po tom, co vyšla zpráva o konci Dvora Králové ve druhé lize, jsem věděl, že tam určitě pokračovat nebudu. Sezonu jsem končil v italské lize a chvíli jsem čekal, jak se tam situace vyvrbí. Postupem času jsem se přes Jirku Vašíčka kontaktoval s manažerem Davidem Kozlíkem a nakonec jsme se domluvili na vzájemné spolupráci.

Při suché části letní přípravy jsi patřil mezi hráče, kteří trénovali individuálně. Hokejisté tohle období obecně moc rádi nemají. Jak to snášíš ty?
Od té doby, co jsem byl v Přerově, se už pátý nebo šestý rok připravuju individuálně. Už tak nějak vím, co funguje. Dělám si svoje věci a opakuju to. V posledních dvou sezonách jsem hrál až do posledního možného zápasu a fyzicky jsem nestrádal, takže to snad dělám dobře. Věřím, že jsem se dobře připravil i na další soutěžní ročník.

V letní přípravě sis zahrál i fotbalové utkání v Havlíčkově Borové. Jaký máš k fotbalu vztah?
Fotbal mám rád. Když to jde, tak chodím s partou kluků v Pardubicích hrát malý fotbal. Když jsem to dřív stíhal, tak jsem o víkendech hrál B třídu. Myslím, že jsem dokonce něco odehrál i v A třídě. Tenis a fotbal jsou pro mě přes léto k hokeji nejvíc doplňkové sporty.


Jak se ti v Havlíčkově Brodě zatím líbí?
Zatím nemůžu říct nic špatnýho. Myslím si, že kluci nás, nové hráče, zatím vzali mezi sebe dobře. Snad to tak bude pokračovat i dál. Zázemí je tady na druhou ligu, možná dokonce i na první ligu, nadstandardní. Líbí se mi tady.

Určitě ti z pohledu lepší aklimatizace pomohlo to, že jsi do Brodu přišel s kluky, kteří s tebou hráli už za Dvůr Králové...
Jasně, člověku to určitě pomůže, když nejde do nového týmu úplně sám. Za poslední dva roky jsem toho zažil až až. Těch týmů jsem vystřídal možná víc, než bych sám chtěl. Je fajn, že tady jsem s někým, koho už znám.

Jak jsi trávil dovolenou?
Stihl jsem toho docela dost. Byl jsem s přítelkyní na dovolené v Chorvatsku a sjížděli jsme Vltavu. To jsem stihl dvakrát, protože jsem předtím byl i s partou kamarádů, se kterými takhle jezdíme asi už dvanáct let. Poslední volný víkend jsem strávil v Mladých Bukách u kamaráda na horách. Měl bych tak být dostatečně odpočinutý a dobře připravený na tuhle asi nejtěžší fázi letní přípravy, ve které se chodí na led a do posilovny, než se zase najede do zápasového rytmu.


Při prvních trénincích většinou bývá těžší led. Jak ses cítil?
Na prvním tréninku se vždycky cítím hrozně. Navíc jsem se letos nestihl před ostrým začátkem ani nikde sklouznout, takže jsem do toho šel úplně z voleje. Během prvního týdne je to pokaždé trápení, ale pak se do toho člověk dostane. Za ty roky už vím, že stačí přežít týden nebo dva a bude to už v pohodě.

Jak se těšíš na novou sezonu? Druhá liga by teď měla být za poslední roky určitě nejkvalitnější a nejvyrovnanější...
Přes léto jsem sledoval, jak jednotlivé týmy posilovaly. Díval jsem se i na to, kteří hráči budou ve druhé lize hrát. Myslím si, že i herní formát bude pro fanoušky atraktivnější. Věřím, že to bude mít dobrou úroveň. Už se hodně těším!

Aktuality

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

Vaněček Ďáblem

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček v NHL mění dres. Výměnou za volby v draftu ho získala organizace New Jersey Devils. Šestadvacetiletý gólman loni nastoupil ve Washingtonu Capitals, který jej v roce 2014 draftoval z 39. pozice, k 42 zápasům základní části NHL. Zaznamenal v nich 90,8% úspěšnost zákroků a v průměru obdržel jen 2,67 gólu na zápas. Další dva starty si připsal v play off.

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner