18. 3. 2023 | Štěpán Ondráček

První zápasy čtvrtfinále? Rozhodl především týmový výkon, míní Zych. Co si kapitán přeje?

Dá se říci, že rok se s rokem sešel. Play off Ligy juniorů je v plném proudu a mezi sebou opět bojují Havlíčkův Brod a Přerov. Hanáci v minulé sezoně jasně ovládli sérii 3:0 na zápasy, ale nyní... Role se obrátily, mladí Bruslaři vedou nad Zubry 2:0 na utkání a chybí jim krok k postupu do semifinále play off Ligy juniorů. Úvodní duely série hodnotil kapitán týmu Martin Zych. Devatenáctiletý zadák vidí klíč úspěchu jasně: „Týmový výkon byl u nás převahou.“

Martine, máte za sebou dva zápasy v Přerově, oba jste vyhráli. Jak jednotlivá utkání hodnotíš?
Rozhodl především týmový výkon. Jsem velmi rád, že nám to takhle sedlo. S klukama v kabině jsme si řekli, že pro to uděláme všechno, i když se nám poslední zápasy moc nepovedly. Přenesli jsme se přes to a šli jsme do toho na sto procent. Říkali jsme si, že zkusíme vyhrát. Povedlo se nám to shodou okolností v obou zápasech.

V čem se podle tebe jednotlivá utkání rozhodovala? V čem byl podle tebe zlom?
Myslím si, že zlom byl v tom, že jsme drželi jako tým při sobě. Na Přerovu bylo vidět, že nehrál týmově. Mysleli si, že to půjde individualitami. Takhle na nás nemůžou hrát. (směje se) Týmový výkon byl u nás převahou, jsem za to ohromně rád.

Jan Vaněček v souboji o kotouč
(Foto: Jan Gebauer, hokejpřerov.cz)

Na druhou stranu vás potěší to, že obránci měli výrazné příspěvky v zápasech. Tohle jako kapitán týmu oceníš, že?
Kuchťákovi, mně a shodou okolností všem obráncům to tam padá. Přidávají se i útočníci. Jsem rád, že to takhle šlape. Snad to půjde takhle dál a dotáhneme to do vítězného konce. V play off chceme jít co nejdál!

Ve druhém utkání série jste přežili dlouhé oslabení tři na pět. Byl to podle tebe důležitý moment zápasu?
Jak se říká: Nedáš pět na tři, nemůžeš vyhrát zápas. Myslím si, že se ten zápas tady lámal. Šli jsme do toho naplno a vyšlo nám to.

Martin Zych společně s Davidem Bulíkem
(Foto: Ondřej Šlampa, hokejprerov.cz)

S čím půjdete do třetího zápasu série, abyste postoupili v nejkratším možném termínu do další fáze play off?
Musíme si pořádně odpočinout, to je nejdůležitější. V neděli trochu potrénujeme, řekneme si něco v kabině a uvidíme, co se bude dít. Nastoupíme, uděláme pro to všechno, abychom ukončili sérii. Bylo by dobré vyhrát 3:0 na zápasy, ale nebude to tak jednoduché.

Sledujete s týmem další série a koukáte, na koho byste případně šli v dalším kole?
Sledujeme to. Zatím to vypadá na Budějky, nebo na někoho, kdo další tam exceluje, ale uvidíme, jak to vyjde. Snad všechno půjde hladce.

Koncentrovaný Martin Zych při vhazování
(Foto: Ondřej Šlampa, hokejprerov.cz)

Dělal vám Přerov nějaké problémy v prvních zápasech čtvrtfinále? Pokud ano, co to bylo?
Na začátku prvního zápasu jsme do toho vlétli, šli jsme do toho po hlavě, tlačili jsme na ně. Myslím si, že nebyly žádné extra velké problémy. Nevím, nepřišlo mi to tak, nějak netlačili, mysleli si, že to půjde samo. Vyhráli sice základní část své skupiny, ale jak říkám: náš týmový výkon je převálcoval.

Na co bys pozval fanoušky do Kotliny při pokračování čtvrtfinálové série?
Byl bych moc rád, kdyby dorazilo co nejvíce lidí, aby se zaplnila celá Kotlina. To by bylo něco neskutečného! Přijďte všichni, co můžete a snad to vyjde už v pondělí – JDEME DO TOHO!

Děkovačka v podání juniorského týmu

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner