BK Havl. Brod - Pryč z vidle ligy! Kotlina se těší na další derby s Třebíčí
Pryč z vidle ligy! Kotlina se těší na další derby s Třebíčí

Pryč z vidle ligy! Kotlina se těší na další derby s Třebíčí

01.04.2020 | Novinářský Šotek

V Havlíčkově Brodě se vše připravuje na Chance ligu

Bruslaři dlouhodobě usilují o postup do vyšší soutěže. Nejblíže úspěchu byli v sezoně 2017/2018, kdy během celého play off i následné kvalifikace prohráli pouze jednou. Ani to však nestačilo. Od vytouženého cíle je dělil jediný gól. Od té doby se parta kolem kapitána Miroslava Třetiny bojů o postup neúčastnila, vedení tak rázně bouchlo do stolu.

 

Na podzim začnou do Kotliny jezdit Kladno, Chomutov, Vsetín, pražská Slavia nebo Třebíč. Na posledním zasedání výkonného výboru se totiž rozhodlo o sloučení s jihlavskou Duklou. O tom, zda nově vzniklý tým bude působit pod barvami Brodu, nebo Jihlavy, se teprve bude jednat. Kádr už se ovšem začíná pomalu rýsovat.

Zabili jsme tři mouchy jednou ranou, zní z obou klubů

Ze sloučení klubů HC Dukla Jihlava a BK Havlíčkův Brod plyne hned několik výhod. Jednou z nich je zjednodušení logistiky. Mužstvo z krajského města Vysočiny kvůli plánovanému bourání CZ LOKO ARÉNY, na jejímž místě vyroste nový multifunkční stadion, hledá pro následující sezony střechu nad hlavou. To ovšem kvůli vytížení ledových ploch na Vysočině není vůbec jednoduché. Sloučením klubů se uvolní kapacita v Kotlině, která se tak stane domovem nového týmu.

Možná tím největším benefitem je zlepšení ekonomické situace. Jihlava ani Havlíčkův Brod nemají nejvyšší rozpočet v rámci své soutěže, aktuální dopady virové pandemie jejich navyšování také příliš nepřejí. Vše ale elegantně vyřeší spojení klubů. Jejich rozpočty se sečtou, navíc se tím sníží i některé výdaje. Je zbytečné držet tolik hráčských smluv, někteří si tak budou muset hledat nové angažmá.

V neposlední řadě dojde vzájemnou spoluprací ke zkvalitnění kádru. Pokud pozorujete hokejové dění bedlivě, chystané spojení obou klubů jste už pravděpodobně odhalili mnohem dříve. Naznačovala ho i slova Bedřicha Ščerbana, jenž 13. března na tiskové konferenci přiznal, že dojde k obměně poloviny mužstva. Tento záměr pak potvrdil 24. března také podpisem profesionální smlouvy s havlíčkobrodským odchovancem Adamem Dvořákem.

Odtajní nově vzniklý tým superposilu?

Mužstvo se bude připravovat pod vedením Viktora Ujčíka s Karlem Nekvasilem, trenérský štáb pak doplní Richard Cachnín st. Z bývalého kádru Bruslařů mají trenéři zájem o brankáře Martina Holíka, obránce Tomáše Semráda, Davida Valu a Ladislava Pospíchala, a také o útočníky Miroslava Třetinu, Luboše Voříška, Patrika Přidala, Richarda Cachnína ml., Petra Kuchtu a Tomáše Ludvíka.

Trenéři se ale nechtějí spoléhat pouze na hráče z loňských kádrů, poohlížejí se i po dalších posilách. Tou největší by měl být Lukáš Endál, který letos výrazně pomohl Motoru k postupu do extraligy. Jeho zkušenosti hodlá trio koučů využít, jelikož postup do nejvyšší soutěže je jediným cílem tohoto mužstva. Za rok touto dobou uvidíme, jestli se mu to podaří, rozhodně se máme na co těšit!

 
Aktuálně na webu
Vyhrála varianta A! Druhá liga se bude hrát ve třech skupinách

Vyhrála varianta A! Druhá liga se bude hrát ve třech skupinách

(čtvrtek 28.5.) Na čtvrtečním aktivu se rozhodlo o herním modelu II. ligy pro sezonu 2020/2021. Zástupci klubů na...

 
Bruslaři půjdou na led 2. srpna. Jaký ligový formát preferují?

Bruslaři půjdou na led 2. srpna. Jaký ligový formát preferují?

(středa 27.5.) Do pátku 22. května mohly kluby posílat přihlášky do druhé ligy. Tu nakonec podalo 24 týmů včetně...

 
Derby s Jihlavou i Třebíčí: Podívejte se na rozpis přípravných zápasů

Derby s Jihlavou i Třebíčí: Podívejte se na rozpis přípravných zápasů

(úterý 26.5.) Těšíte se na start nové sezony? Parádní zápasy uvidíte už v srpnu, svěřenci Michala Konečného totiž...

 
Příprava mládeže běží na plné obrátky. Už trénují i ti nejmladší

Příprava mládeže běží na plné obrátky. Už trénují i ti nejmladší

(pondělí 25.5.) Mládežníci od juniorů po šestou třídu začali přípravu v pondělí 11. května, ti mladší od páté třídy...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv