22. 11. 2014 | Ladislav Vácha, Jan Prošek, Zdeněk Kamínek ml.

Rebelové na severu Čech nadějně dotahovali, nakonec se však z Ústí nad Labem vrací s prázdnou

Havlíčkův Brod chtěl v Ústí nad Labem navázat na středeční triumf v Benátkách nad Jizerou, ale jeho plány vzaly brzy za své. Lvi využili hned dvě přesilovky a v prostředí části přidali další dvě branky. Soubor z Kotliny snížil v půlce závěrečného dějství už na 3:4, jenže Severočeši na to odpověděli bleskovou kanonádou. Všechny tři body nakonec zůstaly na půdě Slovanu, který zvítězil 7:3. Z tábora hostů se trefili Roman Maliník, Jan Heřman a Patrik Zdráhal, který se při své premiéře v brodském trefu uvedl tím nejlepším možným způsobem.

Ve třetí minutě Martin Baránek projel předbrankovým prostorem, ke střele se ale nedostal. První polovina úvodního dějství patřila domácímu týmu, který hrál aktivněji, avšak do vážnější šance se nedostal. V 10. minutě, kdy byl na trestné lavici Aleš Půlpán, se zrodila první branka utkání. Kamil Černý vystřelil od modré čáry, před brankou puk tečoval David Tůma a gólman Dlouhý byl bez šance. Následně si přesilovou hru zahráli i Rebelové, kteří ji nedokázali využít.

Běžela 14. minuta a Ladislav Gengel se dostal do výborné pozice, brankáře hostů nepřekonal. Ke konci třetiny si šance vytvářelo jen Ústí, Havlíčkův Brod se dokázal ubránit, po první třetině tak platil stav 1:0.

Úvod druhé třetiny se povedl hostům, byli aktivnější, lépe bruslili a drali se šancí. V útočném pásmu se ale Brod dopustil faulu. Početní výhodu žlutomodří využili. Martin Vágner posunul na Jana Kloze, který viděl osamostatněného Víta Budínského. Ten si výborným pohybem vybruslil před branku, kde byl nikým neatakovaný. Střelou do odkryté branky upravil stav na 2:0.

Ve 27. minutě Slovan rozebral obrannou řadu soupeře. Martin Baránek křížnou přihrávkou oslovil Vladimíra Brože, jehož střelu umělecky tečoval Ladislav Gengel. Po pěkné akci vedli domácí o tři branky. V polovině zápasu se hra vyrovnala, šance byly k vidění na obou stranách. Necelých pět minut před koncem druhé třetiny využil tlak v útočném pásmu David Merta, který s velkou dávkou štěstí překonal brankáře. 4:0 pro Ústí.

Za tohoto stavu se prosadili i hosté. Roman Maliník dostal kotouč před branku a střelou z první snížil. Necelé dvě minuty před druhou sirénou Michael Petrásek střelu Rouska jen vyrazil před sebe a Jan Heřman, na kterého domácí obrana zapomněla, pohodlně dopravil kotouč za záda brankáře. Po dvou třetinách platil stav 4:2.

Ve třetí třetině se hrál rychlý hokej. Havlíčkobrodské dvě vstřelené branky na konci předchozí části hry vybičovali k lepšímu výkonu, za který byli také odměněni. Domácí Ondřej Kopta netrefil prázdnou branku, z protiútoku propasíroval puk za brankovou čáru Patrik Zdráhal. Rozdíl mezi oběma týmy byl minimální.

O necelé dvě minuty později se z hranice brankoviště prosadil David Merta, který vstřelil svou druhou branku v zápase. V čase 54:51 Petr Přeučil využil zmatku před brankou Jana Dlouhého, vybojoval kotouč, objel branku a pohodlně skóroval. Tři minuty před koncem zápasu Martin Vágner poslal dlouhou přihrávku na Martina Baránka, který rychlou střelou k tyčce stanovil konečný výsledek na 7:3. Slovan tak vyhrál druhý domácí zápas v řadě.

Ústí n. L. - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 10. Tůma (Černý, Rod), 22. Budínský (Kloz, Vágner), 27. Gengel (Brož, Baránek), 36. Merta (Kloz, Budínský), 52. Metra (Brož, Baránek), 55. Přeučil, 56. Baránek (Vágner, Kloz) – 37. Maliník (Kuchler, Rousek), 39. Heřman (Kolář, Kubalík), 51. Zdráhal (Babka, Semrád). Rozhodčí: Daniel Jechoutek – Jan Krátký, Milan Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1092. Střely na branku: 35:33. Průběh utkání: 4:0, 4:3, 7:3.