28. 2. 2012 | Pavel Buňat, Richard Wagner

Rebelové neskrývali rozhořčení z výkonu sudích. Nechci to radši komentovat, říká Koma

Na ledě silného Chomutova dlouho drželi nadějný stav, nakonec ale prohráli 1:3. Dost dlouho odolávali havlíčkobrodští hokejisté v pondělí večer útočným nájezdům Pirátů, a dokonce se po gólu Radima Ostrčila dostali do vedení. O výhru je nakonec připravila četná vyloučení, s nimiž ovšem Rebelové příliš nesouhlasili. A po utkání to dávali také patřičně najevo. „Nemůžu se k tomu vyjadřovat, protože bych mohl říct něco, z čeho bych potom mohl mít problémy,“ svěřil se po nepovedeném závěru obránce Jaroslav Koma. A viditelně nespokojený s některými výroky sudích byl také brankář Jaroslav Suchan.

Jaroslav Koma se v kádru Rebelů objevil poprvé od konce listopadu minulého roku. „Potřeboval jsem hrát. A hrát play off je něco víc. Něco, co se nepovede každý rok. Jsem rád, že tu můžu pomoct,“ hlásil produktivní zadák. Mám na Brod dobré vzpomínky. A to jak na fanoušky, tak i herně se mi tu dařilo, takže jsem rád, že jsem zpátky. Měl bych zůstat do konce play-off,“ dodal. Zastoupit tak může například zadáka Jana Pavlíka, který si v posledním kole základní části poranil rameno.

A hned v prvním vystoupení po návratu k Rebelům si Koma na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl. Především v úvodních minutách. Chomutovští totiž zatlačili svého soupeře a vytvořili si celou řadu velkých šancí, kterým ovšem dost dlouho statečně odolával brankář Jaroslav Suchan. „Chomutov hrál doma, takže začal aktivně a hodně nás napadal. Vytvořil si opravdu velký tlak, a to i díky přesilovce. Naši kluci ale lehali do střel a bránili, co to šlo,“ pochválil spoluhráče maskovaný hrdina. Ve druhé desetiminutovce už to bylo klidnější, přesto zvonila tyčka. „Ale ubránili jsme se a bojovali dál,“ dodal.

V prostřední části se pak svěřenci trenéra Karla Dvořáka dokonce ujali vedení, které ovšem ještě do konce třetiny domácí smazali. „Za stavu 1:1 jsme se snažili udeřit z přesilovky, jenže se nám to nepovedlo. Naopak Chomutov v početní výhodě skóroval a výsledek už si potom pohlídal,“ pokračoval v hodnocení havlíčkobrodský gólman. Útočná hra Pirátů zatlačila Rebely hodně do defenzívy. „Takhle defenzivně jsme ale hrát nechtěli, přestože se to od hostů očekává. Snažili jsme se procpat puky do středního pásma a rychle přejít do útoku. První třetinu to bylo ještě celkem dobré, poté, co jsme přestáli jejich tlak. Druhá už byla lehce na vážkách a k tomu, co se dělo ve třetí části, se nechci vyjadřovat,“ zmínil Koma situaci z poloviny třetího dějství.

Rozhodčí v té době poslali Havlíčkův Brod do tří, což se později ukázalo jako klíčový moment celého souboje. Využitá dvojnásobná přesilovka znamenala výhru domácího mužstva. A podle Rebelů nebylo tohle vyloučení namístě. „Je pravda, že v závěru utkání jsme měli určitý spor, přiznal Suchan. „Šli jsme do čtyřech a na modré potom došlo ke střetu. Hlavní rozhodčí najednou po poradě s čárovými vyloučil našeho hráče a my hráli ve třech. Těžko soudit, tohle je v kompetenci rozhodčích, ale...“

Rebely mrzela tahle situace dvojnásob, protože i přes řadu příležitostí Chomutova, měli reálnou šanci favorita zdolat. „Poté, co jsme přestáli tlak v první třetině, jsme byli lepší. A pokud si někdo myslí, že to tak nebylo, tak je to jeho názor. Já si za tím svým každopádně stojím. Navíc nám suprově zachytal gólman,“ pochválil spoluhráče Koma. „Oni akorát dali více gólů. A co dál k tomu říct? Já prostě nevím, tohle se snad ani nedá komentovat,“ jen těžko hledal po utkání slova.

Už dnes mají svěřenci trenéra Karla Dvořáka možnost odvety. Piráty opět vyzvou od 17:30 na jejich ledě a hráči si dobře uvědomují, že znovu stanou před hratelným soupeřem. Musíme jenom víc bruslit,“ má jasno brodský obránce. „Chomutovští si dobře nahrávají, lépe se najdou, což je potřeba jim narušovat. Stačí jen více klidu na holi a dá se s nimi hrát. Dnes jsme dobře viděli, že jsou k poražení. A Brod má dobrý mančaft,“ burcuje Koma.

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner