4. 10. 2011 | Richard Wagner

Rebelové vyrazí na sever Čech, v Kadani chtějí navázat na výhru s Jihlavou

Hokejistům Havlíčkova Brodu se v sobotu povedlo naplno bodovat, když doma porazili svého největšího rivala z Jihlavy 4:2. Nyní však čeká na Rebely další úkol – dobýt Kadaň. Na severu Čech se hokejistům z Kotliny příliš nedaří, i když v minulé sezoně tam dokázali vyhrát důležité čtvrté utkání v předkole play-off. Kadaň, nabuzená výhrou v Benátkách nad Jizerou, bude velmi nepříjemný soupeř. Navíc se budou muset svěřenci trenéra Petra Nováka vyrovnat s dlouhou cestou až k samým hranicím Německa. „Ale musí ji absolvovat každý, takže se s tím popereme i my. Zase budeme chtít tři body a já věřím, že je přivezeme,“ hlásil odhodlaně brodský obránce Jan Pavlík.

SK Kadaň

Kadaň neměla nejlepší vstup do sezony. Na úvod prohrála 0:2 v Olomouci, poté následovala prohra před domácím publikem s Berounskými Medvědy a Duklou Jihlava. Ovšem třígólová jihlavská smršť ve třetí třetině byla zatím posledním zápasem, v němž si Severočeši na své konto nepřipsali žádný bod. V zápase se Šumperkem si sice ještě Kadaň výhru nepřipsala, ale dlouho po ní sahala. Utkání dospělo až k samostatným nájezdům, ve kterých si bonusový bod připsali domácí Draci. První výhra však přišla hned vzápětí, když si Kadaň doma poradila s Litoměřicemi. Svého soupeře porazila 4:1 a další bod si pak připsala v utkání v MANN+HUMMEL aréně v Třebíči, kde prohrála 3:4 po prodloužení. Svěřenci trenérského dua Mikuláš Antonik - Jiří Rech porazili následně v domácím prostředí i Písek a naposledy dokázali zvítězit v nastaveném čase 3:2 na půdě Benátek nad Jizerou.

Kádr Kadaně

Kadaň se může opřít o výkony zkušených brankářů Kamila Jariny a Tomáše Závorky. Druhý jmenovaný je mimo jiné také na soupisce extraligových Karlových Varů, kde loni nastoupil do dvou zápasů. Odchytal 64 minut a úspěšnost zákroků měl 90%. Jinak ale působil výhradně v dresu Kadaně. Dvojkou byl právě Jarina, který loni odchytal také několik zápasů v Chomutově, a rovněž on má bohaté zkušenosti z extraligy - působil v dresu Karlových Varů, Litvínova, Plzně či Zlína.

Nejproduktivnějšími obránci jsou zatím se třemi body za tři asistence Richard Diviš a Tomáš Schmidt. Diviše znají hokejoví fanoušci zejména z Kladna či Hradce Králové, ale minulou sezonu působil tento zadák v dresu Ústeckých Lvů a nakoukl i do extraligy v dresu Plzně. To Schmidt svoji kariéru strávil zatím pouze v dresu Karlových Varů, ale zahrál si i za Most a také za Kadaň, kde působí i nyní. V loňské sezoně nejtrestanější hráč Severočechů Martin Mazanec má spolu s Jakubem Vojtou a Ondřejem Malinským na svém kontě jeden gól a jednu asistenci. Dvě přihrávky si připsal Martin Szakal.

Při loňském play off v Kadani
Nejproduktivnějším hráčem Kadaně je Ondřej Fiala, který se může pochlubit šesti body. Tento hokejista si v minulosti zahrál v zámoří, konkrétně v dresu Everett Silvertips a Saskatoon Blades. A jeden rok působil také v ruském Spartaku Moskva a Molotu-Prikamie Perm. Nejlepším střelcem klubu je aktuálně se čtyřmi brankami Vladimír Novák, který loni vystřídal dresy Písku, Chomutova a také Kadaně. Čtyři body má na kontě Stanislav Mikšovic, dlouholetý hráč Chomutova, jenž od minulé sezony brázdí led Kadaně. Asi nejvýznamnější posilou kádru trenéra Antonika je dlouholetý hráč Kladna Vítězslav Bílek. Mimochodem, tento osmadvacetiletý forvard působil také ve finském Kärpät Oulu a v české extralize si vyzkoušel i dres Karlových Varů či Českých Budějovic. Bílek zatím nastoupil k jednomu zápasu, ve kterém si připsal jednu branku a přidal ještě gólovou nahrávku. Tři body za gól a dvě nahrávky si letos připsal Karel Ton, odchovanec Sparty Praha, a také Roman Chlouba. Další oporou klubu je potom Zdeněk Skořepa, který působil dlouhou dobu v Třinci a loňskou sezonu strávil v Chomutově.

8. kolo sezony 2011/2012

V rámci osmého kola hostily Kadaň na domácím ledě Benátky nad Jizerou. Severočeši již v šesté minutě prohrávali po gólu obrance Jána Nika. Tento stav vydržel do 25. minuty, kdy srovnal krok Vladimír Novák, jenže tři minuty před přestávkou poslal domácí do opětovného vedení Tomáš Mrkvička. Hostům se přesto povedlo dvě minuty před koncem třetí třetiny vyrovnat zásluhou Karla Tona, a dokonalý šok pro domácí přišel ve třetí minutě prodloužení, kdy strhnul výhru na stranu Kadaně Kamil Charousek.

Branky a nahrávky: 6. Niko (Jech, Kica), 37. Mrkvička (Kica, Král) - 25. Novák (Diviš, Ton), 58. Ton (Szakal, Diviš), 63. Charousek (Vojta). Rozhodčí: Jeřábek ml. - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 298. Střely na branku: 24:35.

Kadaň: Závorka (Jarina) - Vojta, Malínský, Szakal, Schmidt, Zmeškal, Trefný, Mazanec, Révay - Bursík, Mikšovic, Fiala, Novák, Diviš, Ton, Davídek, Charousek, Stoklasa, Stehlík, Chlouba, Rohan.

Rebelové vyhráli sobotní derby

Rebelové hostili ve šlágru sobotního kola Duklu Jihlava a povedlo se jim zlomit nepříznivou sérii pěti porážek v řadě. Domácí se dostali do rychlého vedení zásluhou Vojtěcha Němce a Jaroslava Komy. Vzápětí vychytal Neruda Čachotskému trestné střílení a jen chvilku nato navýšil vedení Rebelů David Jonáš. Donutil tak jihlavského brankáře Halmošiho střídat. Dukla však nesložila zbraně a během dvou přesilovek snížila zásluhou Tomáše Kolafy a Daniela Hodka. Klid do řad Rebelů přinesla až branka Jana Pavlíka, který překonal Novotného pět minut před koncem druhé části. Rebelové vypjaté utkání zvládli na výbornou a připsali si jedenáctý bod do tabulky.

Branky a nahrávky: 2. Němec (Semorád), 4. Koma (Němec), 16. Jonáš (Kostourek, Polodna), 35. Pavlík (Rytnauer, Meidl) - 21. Kolafa (Dobrovolný, Hodek), 34. Hodek (Ficenc, Pometlo). Rozhodčí: Kubeš - Klein, Skopal. Vyloučení: 12:8, navíc Morava (HBR) 10 min. OT. - Dobrovolný (JIH) 10 min. OTVyužití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2478. Střely na branku: 26:28. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.

HC Rebel: Neruda (Suchan) - Morava "C", Sova, Protivný, Jelínek, Poskočil, Koma, Pavlík "A" - Zábranský, Polodna, Švaňhal, Jonáš, Fiedler, Němec "A", Meidl, Rytnauer, Štěpánek, Stehlík, Musil, Kostourek.