11. 2. 2011 | Pavel Buňat

Série se stěhuje do Kadaně, Havlíčkův Brod může v sobotu slavit postup

Předkolo play-off mezi Havlíčkovým Brodem a Kadaní se přesouvá z Vysočiny na sever Čech, kde budou mít Rebelové v sobotu první mečbol. Nyní totiž vedou 2:0 na zápasy a k postupu do čtvrtfinále jim chybí jediná výhra. V případě neúspěchu budou mít v neděli možnost reparátu. Třetí zápas této série začíná v 17.00 hod.

Hráčské statistiky
Lukáš Endál – 4 body (2+2)nejproduktivnější hráčStanislav Mikšovic (0+3)
Endál, Meidl – oba 2 brankynejlepší střelecLibor Hlubuček – 2 branky
Vojtěch Němec - 3nejlepší nahrávač Stanislav Mikšovic - 3
Morava, Holec – oba 6 trest. min. nejtrestanější hráčMikšovic, Hlubuček, Přindiš – všichni 12 trest. min.
Morava, Vošmik, Kempný – všichni 1 bod nejproduktivnější obránce Libor Hlubuček – 2 body (2+0)
Robert Slipčenko (2 záp., 93,51%) statistiky brankářů Tomáš Závorka (2 záp., 90,48%)

První dva zápasy

Středeční utkání vyhrálo domácí mužstvo. Na gól si diváci museli počkat až do druhé části, kdy se v situaci 2 na 1 prosadil Hynek Zohorna. Ve čtyřiatřicáté minutě se situace prakticky opakovala. Tentokrát na Závorku jeli Meidl a Endál, přičemž druhý jmenovaný střelou bez přípravy podruhé rozvlnil síť. Kadaň vstřelila důležitý kontaktní gól na konci třetiny – postaral se o něj po buly Ladislav Boušek. Na začátku druhé třetiny dostal Havlíčkův Brod studenou sprchu. Nejprve přesilovou hru využil Tomáš Brňák, o necelé dvě minuty po samostatném úniku Přindiše přesně dorážel Vladimír Novák. Rebelové ani za nepříznivého stavu nesložili zbraně a dočkali se vyrovnání z hole Václava Meidla. V prodloužení výhru opět při situaci 2 na 1 vystřelil Petr Vošmik.

O den později vstoupili do utkání podstatně lépe Rebelové. Přesilovou hru totiž už v 6. minutě využil střelou od modré čáry kapitán Marian Morava. O výhře rozhodli domácí díky povedeného druhé části. Zcela osamocený Hynek Zohorna před Tomášem Závorkou si po nahrávce Fiedlera s hostujícím gólmanem pohrál a podruhé v celé sérii vsítil gól. O necelé dvě minuty později se kolem branky obtočil Václav Meidl a Závorka kapituloval potřetí. Když se pak při signalizované výhodě trefil Endál, bylo téměř rozhodnuto. Kadaň ale přeci jenom ve třetí třetině stáhla náskok Rebelů na dvě branky. Hlubuček střelou z prostoru kruhů poprvé propálil Slipčenka. O šest minut později se mu to po tvrdé střele povedlo podruhé. Na víc se už ale hosté nezmohli. „Viděli jsme typický zápas play-off, který byl hodně vyostřený, což asi vyplývá z frustrace některých hráčů obou týmů. My jsme dokázali vyhrát dnes i druhý zápas a pomalu se již začínáme připravovat na třetí, který se odehraje v sobotu v Kadani. Jak jsem už včera říkal, stále ještě není dobojováno a my musíme venku alespoň jednou vyhrát,“ řekl po zápase trenér Petr Novák.

Lukáš Endál ve formě

Ve skvělém zápasovém rozpoložení se nachází havlíčkobrodský Lukáš Endál. Čtyřiadvacetiletý forvard navázal na povedenou základní část a v prvních dvou zápasech s Kadaní se trefil dvakrát a na další dvě branky přihrával. S celkovým počtem čtyř kanadských bodů vede průběžně produktivitu předkola play-off. Pouze o jeden bod méně nasbírali Václav Meidl (2+1), v roli precizního nahrávače pak najdeme Vojtěcha Němce (0+3). V brance se zatím přestavil pouze Robert Slipčenko (93,51% úspěšnost), Jaroslav Suchan prozatím vyčkával na střídačce.

Na druhé straně barikády se nejlépe předvedl zkušený Stanislav Mikšovic, jenž podobně jako Němec přihrával na 3 branky. Střelcům vládne překvapivě obránce Libor Hlubuček. Právě on byl ve druhém utkání dvojnásobným střelcem, čímž se postaral o jeho zdramatizování. A trojici nejlepších uzavírá Václav Eiselt, nejlepší kadaňský hráč v základní části, v play-off přihrával na dva góly. V brance můžeme s největší pravděpodobností očekávat Tomáše Závorku, kterého jsme viděli i v minulých dvou případech. Jeho úspěšnost dosahuje k 90,5%.

Kadaň bez Ladislava Bouška

Play-off nejspíše předčasně skončilo pro útočníka Ladislava Bouška. Sedmnácti-gólový střelec ze základní části nedohrál už první utkání. Podle klubového webu skkadan.cz si dvaatřicetiletý hokejista zlomil ruku. Místo něj byl z druholigového Klášterce nad Ohří povolán Martin Kalinovič (letošní sezona: 29 záp, 28 kan. bodů.).

Do Kadaně se chystá početná skupina fanoušků

Dobrou zprávou pro mužstvo Rebelů je početná skupina havlíčkobrodských příznivců chystající se na stadion Severočechů. Rebel Hearts vypravují zaplněný autobus v očekávaní, že svému týmu pomohou vytvořit takřka domácí atmosféru. V takto důležitém utkání bude podpora obrovsky vítána.

Blízko k postupu má i Hradec Králové

Společně s Havlíčkovým Brodem mohou v sobotu postup slavit i hradečtí hokejisté. Východočeši udolali Třebíč i podruhé. O výhře 5:2 rozhodli díky třem vstřeleným brankám ve třetí části v rozmezí pěti minut. Tentokráte už ale nebudou mít výhodu domácího prostředí. Utkání na Vysočině v MANN + HUMMEL areně začíná v 17.30 hod.

To Beroun a Znojmo dokázaly srovnat stav na 1:1. Znojemští Orli po překvapivé porážce v prvním zápase s Benátkami nad Jizerou připravili svým příznivcům další dramatickou podívanou. O osudu duelu se totiž rozhodovalo až v prodloužení a domácí tým potřeboval nutně zvítězit. To se mu nakonec povedlo, na konci první minuty napálil odražený puk do branky Jiří Beroun. V Benátkách bude úvodní buly vhozeno v 17.00 hod.

Vrchlabští hokejisté nedokázali v Berouně navázat na první zápas, jenž vyhráli 4:0. Z vítězství ve vyrovnané partii se nakonec radovali domácí. Beroun na začátku třetí třetiny vedl 3:1, Vrchlabí sice okamžitě stačilo zkorigovat na rozdíl jediné branky, na víc to ale už nestačilo. Třetí zápas, nyní už ve Vrchlabí, začíná v 18.00 hod