2. 1. 2023 | Ladislav Vácha

Šesté místo? Určitě s ním nejsme spokojení, v tabulce chceme být výš, hlásí trenér Aleš Kraučuk

Havlíčkobrodští hokejisté naskočí po vánoční přestávce znovu do boje! Už ve středu v Kotlině přivítají Hodonín a v sobotu se vydají na dalekou cestu do Opavy. Týmu aktuálně patří v tabulce šesté místo. „Se současným umístěním nejsme spokojení. Uděláme tak všechno pro to, abychom se v tabulce posunuli výš. Už před sezonou jsme říkali, že bychom chtěli skončit do čtvrtého místa, abychom měli výhodnější výchozí pozici do play off,“ odhaluje cíle hlavní trenér Aleš Kraučuk.

Aleši, už máme za sebou rok 2022. Jak v něm celkově hodnotíš výkony svého týmu?
Na začátku sezony byly naše výkony jako na houpačce. Do soutěže jsme vstoupili dobře, pak přišla série porážek a potom zase série vítězství. Naše výkony hodnotím zhruba průměrně. Pořád je na čem pracovat a musíme se dívat dopředu. Se současným umístěním nejsou hráči spokojení, což platí i o nás, trenérech. Uděláme tak všechno pro to, abychom se v tabulce posunuli výš.

Po dobrém začátku jsme upadli do krize, když jsme prohráli šest zápasů bez bodového zisku za sebou. Jak těžké bylo se z toho dostat a jak jste se snažili na výsledkové trápení reagovat?
Prohráli jsme šest zápasů za sebou, ale z toho hned tři zápasy o jediný gól, i když jsme byli podle mě lepším týmem. Pak na nás padla taková deka. Reagovali jsme na to tak, že jsme k nám vzali na střídavé starty brankáře Honzu Mičána. Nastoupil a hodně nám pomohl. Vyhráli jsme dvě utkání a tým se zvedl.

Pak jsme naopak vyhráli šestkrát za sebou. Co podle tebe stálo za skvělou vítěznou sérií?
Jak už jsem zmínil, určitě nám pomohl příchod Honzy Mičána. Hodně důležité bylo také to, že se po zranění vrátil do hry útočník Tomáš Mlynář. Bylo to na herním projevu mužstva hodně znát. Po dvou vítězstvích jsme si zase začali víc věřit a na naší hře to bylo vidět.

V předvánočním období jsme při sérii pěti venkovních zápasů čtyřikrát prohráli a v posledním utkání před přestávkou jsme doma porazili Kopřivnici, což bylo určitě pro sebevědomí hráčů hodně důležité, souhlasíš?
Určitě ano. Vím, že se počítají jen body, ale při venkovních utkáních jsme nehráli vůbec špatně. Třeba během utkání v Novém Jičíně jsme doplatili na to, že jsme neproměňovali šance. V domácím zápasu s Kopřivnicí nám to tam naopak napadalo a hráli jsme výborně. Jak už jsem ale říkal, i při těsných porážkách na hřištích soupeřů měla naše hra dobré parametry.

Které zápasy hodnotíš v dosavadním průběhu soutěže jako nejpovedenější a které naopak jako nejméně povedené?
Řekl bych, že nejpovedenější zápasy jsme odehráli doma i venku s Hodonínem, zápas v Havířově a už zmiňované předvánoční utkání doma s Kopřivnicí. Naopak hodně nepovedené zápasy jsme odehráli doma s Vyškovem, ve Velkém Meziříčí a doma se Znojmem.

Už jsme to nakousli. Aktuálně se v tabulce nacházíme se ziskem 32 bodů na 6. místě, s čímž nejsme spokojení. Je teď hlavním cílem dostat se do elitní čtyřky, abychom play off začínali v domácím prostředí?
Už před sezonou jsme říkali, že bychom chtěli skončit do čtvrtého místa, abychom měli výhodnější výchozí pozici do play off. Do konce základní části nám zbývá odehrát sedmnáct utkání a určitě se budeme chtít posunout. Jak už jsme zmiňovali, v některých zápasech jsme byli i herně lepší, ale výsledkově jsme je nezvládli. Kdybychom měli třeba o těch ztracených deset nebo patnáct bodů víc, byli bychom v tabulce na vyšších příčkách.

Čekal jsi už před sezonou, že soutěž bude takhle hodně vyrovnaná?
Ukázalo se, že až na Znojmo je soutěž hodně vyrovnaná. Zápasy hodně rozhodují výkony gólmanů. Řekl bych, že z těch dalších deseti týmů může každý porazit každého. Přijde mi, že zatím na skoro každý tým sedla nějaká série porážek. Nebyli jsme to jenom my, ale třeba i Kopřivnice nebo Havířov. Je na tom vidět, že soutěž je opravdu hodně vyrovnaná.

Z Chance ligy nám vypomohlo několik hráčů formou střídavých startů. Přišlo mi, že nám kluci hodně pomohli, že?
Když k nám kluci přišli, určitě nám pomohli. Nepřišli to sem odklouzat a právě kvůli tomu jsme je sem brali. Věřím, že i my jsme pomohli jim, aby byli ve větším zápasovém tempu. Kluci dnes pravidelně nastupují v Chance lize. Musím zmínit oba dva gólmany, Honzu Mičána a Adama Wolfa, i kluky do pole, Dvořku, Cembu, Křehlu i Filipa Pártla. Opravdu nám pomohli.

Jak zatím hodnotíš spolupráci s Jihlavou a jakým směrem by se měla podle tebe do budoucna ubírat?
Řekl bych, že spolupráce s Jihlavou zatím funguje docela dobře. Půjčují nám sem hráče a i my, když potřebovali, tak jsme jim pustili na výpomoc některé naše hráče. Když to tak řeknu, je to i naše vizitka, že kluci od nás ze druhé ligy dokáží dobře odehrát utkání za Jihlavu v Chance lize. Samozřejmě naše spolupráce musí dobře fungovat oboustranně. Pevně věřím, že když naše spolupráce bude takhle pokračovat i dál, bude to pro hokej na Vysočině jen přínosem.

Na konci listopadu tým opustili útočníci Jaroslav Moučka a Tomáš Mlynář, kteří odešli hrát do Itálie. Jak velká to byla ztráta a jak se jejich odchod snažíte nahradit?
Když jsme drželi sérii šesti výher v řadě, tak tito kluci za námi přišli s tím, že mají tuto nabídku. Bylo to pro nás nečekané a byla to velká rána, ale nechtěli jsme jim dělat žádné problémy a pustili jsme je tam, protože to pro ně bude dobrá zkušenost. My teď doufáme, že jejich roli převezmou ostatní kluci. Věříme, že i v novém roce dokážeme navázat na naše dobré výkony. Třeba i právě na ten proti Kopřivnici.

Jak je na tom aktuálně tým po zdravotní stránce?
Řádí teď virózy, takže máme čtyři nebo pět hráčů nemocných. Pevně doufám, že do středečního zápasu se dají všichni dohromady a nastoupíme v plné sestavě.

V průběhu sezony se stal tvým novým asistentem zkušený kouč Radek Haman. Jak se ti s ním spolupracuje?
S Radkem se mi určitě spolupracuje výborně. Je to kluk, který už má něco za sebou jako hráč i jako trenér. Máme na hokej stejný pohled a sedli jsme si spolu i po lidské stránce. Je to perfektní spolupráce a jsem s ní moc spokojený.

Co se ti na výkonech týmu zatím nejvíce líbilo a na čem bude naopak potřeba ještě nejvíc zapracovat?
Pořád je na čem pracovat, ale líbí se mi, že v posledních zápasech před Vánoci jsme byli silní na puku a dokážeme se udržet v útočném pásmu. Kotouče od sebe zbytečně rychle neodhazujeme, takže soupeř má problém nám puk vzít. A na čem ještě musíme nejvíc zapracovat? Musíme zlepšit přechod z obrany do útoku i z útoku do obrany. Určitě musíme celkově zapracovat na defenzivní činnosti a hlavně na zakončení.

Ve středu nás čeká domácí zápas s Hodonínem, který se v poslední době hodně zvedl, a v sobotu se vydáme do Opavy. Určitě nás nečeká nic lehkého, souhlasíš?
Určitě nás nečeká nic lehkého. Jak už jsme zmínili, týmy jsou hodně vyrovnané. My ale věříme, že se na oba zápasy dobře připravíme a dobře je zvládneme.

Jaké cíle si kladeš do zbytku sezony?
Určitě se chceme v tabulce posunout alespoň na čtvrté místo, abychom měli dobrou výchozí pozici do play off. V play off pak budeme chtít dojít co nejdál.

Začal nám nový rok 2023. Co bys do něj popřál fanouškům?
Fanouškům brodského hokeje chci popřát hlavně pevné zdraví, hodně štěstí, které je v životě také potřeba, a spoustu krásných hokejových zážitků u nás v Kotlině.

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner