Nová sezona 2022/23 je konečně tady! Hned v jejím úvodu čeká Bruslaře pořádně těžká zkouška. V sobotu 24. září hrají od 18:00 v Novém Jičíně. Ďáblové loni vyhráli východní skupinu. Jak se proti nim Broďákům povede? (Foto: Alena Zapletalová, hckobra.cz)
Založení klubu: 1945 Stadion: Zimní stadion města Nového Jičína (kapacita 2000 míst) Klubové barvy: modrá a bílá Webové stránky klubu: hknj.cz Trenér: Kamil Gebauer
Nový Jičín před minulou sezonou vydal opatrné prohlášení, že jeho cílem bude nespadnout. Nakonec se mu podařil takový úspěch, o kterém se Ďáblům možná ani nesnilo. Svěřenci Kamila Gebauera obsadili po základní části druhou příčku. V play off pak nejprve vyřadili Kopřivnici, ve finále si bez ztráty kytičky poradili s Opavou. Díky tomu se stali vítězem východní skupiny a postoupili do bojů o baráž o Chance ligu. V této závěrečné fázi kromě domácího vítězství nad Táborem už nebodovali a skončili na posledním třetím místě. Přesto se pro Nový Jičín jednalo o obrovský úspěch.
To pro letošní sezonu zvyšuje očekávání nejen od veřejnosti, ale i od vedení klubu. „Bylo to trošku s nadsázkou, ale nebál bych se loňský úspěch zopakovat. Minulá sezona ukázala, že soutěž je extrémně vyrovnaná. Bylo tam osm stejných týmů a každý mohl porazit každého,“ prozrazuje manažer Milan Urban pro klubový web.
Nový Jičín bojoval o postup do baráže s Táborem a Dvorem Králové nad Labem (Foto: hctabor.com)
Ďáblové navíc udrželi jádro mužstva, většina nejproduktivnějších hráčů včetně Romana Maliníka, kapitána Jakuba Lehečky, Robina Gebauera či Tomáše Franka v týmu pokračuje. Mezi nejcitelnější ztráty patří velezkušený obránce Petr Kuboš, který pomůže Havířovu. Na stejnou adresu odešel také nejzkušenější útočník Jiří Zdeněk. Pokračovat nebude ani produktivní útočník Tomáš Káňa, jenž se přesunul do rodné Opavy. Nový Jičín naopak získal do svých řad Lukáše Bednáře, který má na svůj věk bohaté zkušenosti s první ligou. K Ďáblům přišel z Havířova, v posledních dvou zápasech ale nastoupil v Chance lize za Frýdek-Místek. Je tak otázka, jestli proti Bruslařům nastoupí.
Otazník visí také v brankovišti. Loňská opora Daniel Šimonů bojuje o místo ve Frýdku-Místku. Ten však disponuje trojicí kvalitních gólmanů a dá se očekávat, že právě Daniel Šimonů nebo dvacetiletý Patrik Švančara pomůžou Ďáblům. V přípravě ale dostal nejvíce prostoru Petr Galuška.
Když je řeč o přípravě, ta se Novému Jičínu povedla náramně. Ďáblové se postupně dvakrát utkali s Opavou, Kopřivnicí, Valašským Meziříčím a Havířovem. Odehráli tedy celkem osm zápasů, ze kterých hned šestkrát vzešli vítězně. V jednom případě podlehli jen o gól Opavě, ve druhém případě prohráli s Havířovem až po samostatných nájezdech.
Také Havlíčkův Brod může přípravu považovat za vydařenou. Odehrál devět utkání, ve kterých si připsal šest výher. O tom jsme psali v samostatném článku.
Broďáci mají na začátek sezony extrémně složitý los. Začínají dvakrát venku. První kolo navíc odehrají na ledě loňského vítěze východní skupiny, druhé pak na kluzišti favorizovaného Znojma. „Na začátek jsme dostali asi opravdu nejtěžší soupeře. My se ale na každého soupeře dobře připravíme a budeme chtít vyhrát. Máme dobrý tým, který se nemusí a nebude bát nikoho. Takže do Nového Jičína pojedeme s cílem uspět a do Znojma taky. Očekávám tedy vyrovnané zápasy, které zlomíme na svoji stranu,“ usmívá se hlavní trenér Aleš Kraučuk.
Ďáblové Nový Jičín: Galuška (Hřívová) – Holáň, Hruška, Tomeček, Váňa, Foltýn, Kožený, Pospíšil – Flok, Berka, Pecha, Lehečka (C), Sluštík, Hilšer, Gebauer, Handl, Maliník, Štefka, Konečný, Bednář
BK Havlíčkův Brod: Chaloupek (Petržílka) – Benák, Čermák, Vašíček, Krejčí, Grauer, Kliment, Kerber – Petržilka, Voříšek, Valášek – Kopic, D. Košťál, Dušek – Tecl, Mlynář, Kuchta (C) – Vacík, Holenda
Obrovské nebezpečí představuje pro soupeře Tomáš Franek. Osmadvacetiletý útočník měl loni v kádru Nového Jičína jako jediný průměr více než jednoho bodu na zápas. Formu si přenesl i do přípravy před novou sezonou. Zasáhl sice pouze do tří duelů, v nich ale třikrát skóroval, k tomu přidal čtyři asistence. To je úctyhodný přínos pro tým.
K prvnímu soutěžnímu utkání v dresu Bruslařů nastoupí Dominik Dušek. Předsezonní posila je na ledě nepřehlédnutelná díky její vysoké postavě a rychlému bruslení. Čtyřiadvacetiletý útočník se díky tomu často dostává do samostatných úniků. Navíc je dokáže zakončit. V přípravě se stal s čtyřmi góly a sedmi asistencemi nejproduktivnějším hráčem týmu. Naváže na své dobré výkony i v lize?
Dominik Dušek byl v přípravě nejproduktivnějším Bruslařem
Mužstva na sebe naposledy narazila 1. února 2020. Tenkrát se z poměrně přesvědčivého vítězství radoval Havlíčkův Brod, soupisky obou celků ovšem od té doby prošly výraznou proměnou. Ze současného kádru Bruslařů si tento zápas mohou pamatovat jen Martin Nedvěd, Matěj Krejčí, Jiří Benák, Vojtěch Holenda, Luboš Voříšek a Petr Kuchta.
BK Havlíčkův Brod – Ďáblové Nový Jičín 6:3 (4:1, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Přidal (Mikeš, Dvořák), 7. Voříšek, 11. Ludvík (Kuchta, Kulhánek), 12. Třetina (Vala), 21. Třetina (Kulhánek, Přidal), 59. Vala – 11. Poruba (Macuh), 24. Macuh (Lehečka, Tomeček), 30. Kafka (Finsterle, Rufer).
Počet odehraných zápasů: 7Bilance: 6-0-0-1Výsledky: 4:3, 1:4. 8:1, 9:3, 7:3, 4:1, 6:3Skóre: 39:18
V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.
Středa 3. května 9:54 | Nové vedení hokejového Brodu: Cítíme to tak, že si nás lidé vyžádali, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.
Středa 3. května 9:49 | Havlíčkův Brod na prahu nové éry. Klub povedou dvě tamější ikony, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.
V pátek 28. dubna se v prostorách Klubu Oko konala valná hromada spolku BK Havlíčkův Brod, z.s. Členové zvolili nový výkonný výbor i novou dozorčí radu. Předsedou klubu se stal Miroslav Třetina, místopředsedou pak Lukáš Endál. Do čela dozorčí rady byl zvolen Jan Lobo. Zjistěte více v článku na našem webu.
Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez
SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.
Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.