28. 2. 2014 | Richard Wagner

Starší dorost bojuje s koncem sezóny famózně! V Přerově vydřel tři body proti přesile! Kekula už dva zápasy neinkasoval

Přerov - Zápas sice oku diváka nepřinesl gólové hody, zato však nabídl ze svého menu bojovné střetnutí se spoustou dramatických momentů. Mladí Rebelové dorazili do zubřího svatostánku pouze se třinácti hráči. Jejich řady se navíc ztenčily poté, co inkasoval Marek Bancíř trest do konce utkání. Přerovští oproti svému soupeři naskočili na led v plné síle. Zápas se hrál skoro padesát sedm minut bez vstřelené branky, až se nakonec po parádním Přibylově pasu dostal do brejku Jakub Abbrent, který ranou pod horní tyč protrhl střeleckou smůlu. Díky Vítu Kekulovi, který v posledních minutách uhájil své tyče a udržel tak druhou nulu v řadě, si tak hosté vezou do Kotliny tři body.

Hosté se v prvních pěti minutách zápasu rozehrávali a Přerov si vytvořil tlak, žádnou větší šanci z něj ale neuvařil. Hra se pak vyrovnala a Jan Krajcigr se dostal dvakrát ke kotouči na levém kruhu, Martina Kašpárka ale pokořit nedokázal. Domácí dostali výhodu přesilové hry, ale po skvělé práci Tomáše Cejpka se do brejku dostal David Bušek, který se mezi kruhy opřel do touše, leč našel jen hruď domácího muže s maskou. V závěru první periody přišel výběr Václava Adama a Jaroslava Bence o obránce Marka Bancíře, jenž dostal po tvrdém zákroku na středu kluziště trest do konce utkání.

První čtyři minuty prostřední části se nesly z pohledu Rebelů v duchu oslabení, s nímž se ale popasovali celkem bez problémů. V největší šanci se ocitl Jakub Metelka, jehož dělovka byla ještě tečovaná, ale touš si to namířil jen těsně vedle tyče. Po skončení početní nevýhody se Havlíčkobrodští dostali do útoku a vytvořili si tlak. Jakub Abbrent to zkoušel nejprve střelou z levého kruhu, ale Kašpárek měl beton na místě. Hostující hráč se ale dostal k dorážce, jíž však mezi tyče nenasměroval.
Zubři si také vytvořili nápor a pomohla jim k tomu další přesilovka. Vít Kekula ale ukázal několik dobrých zákroků. Pět minut před koncem periody mohl otevřít skóre Jakub Müller, jenž z levého kruhu sjel na brankoviště, obhodil si gólmana a vypálil jen do tyče. Hned z brejku se procpal do šance Jan Jelínek, který si sjel na osu kluziště a posunul touš vedle sebe na Jakuba Abbrenta, jenž ale napálil jen Kašpárkovu hruď.

Rebelové začali třetí třetinu v početní výhodě, ale do brejku se dostal nejlepší hráč domácích Ivo Blahunek, jenž si rozhýbal Kekulu, ale kotouč nasměroval pouze nad. Hostující brankář si pak vybral slabší moment, když mu vypadla střela z kruhu a dorážka Jakuba Heralta prošla skrze jeho betony vedle. Touš neudržel ve výstroji také na druhé straně chytající Martin Kašpárek, jemuž s odklizením Buškovy rány pomohli všudypřítomní obránci.
Oba celky se pak střídaly v útočení. Hosté sice měli více ze hry, góly ale ne a ne přijít. Přerov hrozil nebezpečnými závary na brankovišti, ovšem také mu chybělo ono potřebné střelecké štěstíčko. Necelé čtyři minuty před koncem však přeci jen udeřilo. Z gólu se radovali hosté, když Jiří Přibyl vyslal bryskní nahrávkou do nájezdu Jakuba Abbrenta, který zavěsil pod horní tyč. Domácí znervózněli a tlačili se do šancí. Jejich nápor ale díky výborné obraně hostů ke gólu nevedl. Nejblíže byl brance Jakub Müller, ale na brankovišti nepřehodil Kekulův beton.

C. E. B. liga staršího dorostu

Branky a nahrávky: 57. Abbrent (Přibyl, Jelínek). Rozhodčí: Jiří Fiedler - Ondřej Trunečka, Petr Velinský. Vyloučení: 3:5, navíc Bancíř (HBR) 5+DKU [KOL]. Bez využití. Diváci: 107. Průběh utkání: 0:1.