20. 10. 2012 | Richard Wagner

Starší dorost natáhl nepříznivou sérii na devět zápasů, tentokrát ztratil vedení v Pardubicích

P A R D U B I C E - Starší dorost Havlíčkova Brodu se topí v krizi a jeho vlajková loď se pomalu začíná potápět. Je tedy na trenérech, aby ji opět dostali nad hladinu. Druhá nejstarší kategorie Rebelů ztrácí již devět bodů na předposlední Mladou Boleslav. Dnes měli Havlíčkobrodští nakročeno k vítězství, ale ani dva góly z první třetiny, o něž se postaral Liridon Dupljaku, nestačily na pozdější úspěch v zápase. Rebelové totiž ke konci zápasu svůj náskok ztratili a ČSOB Pojišťovna své vedení navíc ještě zdvojnásobila.

Aktivněji začali domácí. Ve třetí minutě jeden z pardubických borců napálil puk, jenž se od zadního mantinelu odrazil před branku, a nechybělo mnoho k tomu, aby si havlíčkobrodský brankář černou pryž nesrazil za svá záda. O chvíli později se zase před Vaněčkem zjevil zcela volný Radek Velínský, ale neporadil si se zakončením.

Potom se ke slovu dostali také Rebelové z Havlíčkova Brodu. Liridon Dupljaku ve 13. minutě obdržel přihrávku do mezikruží a švihem překonal Husára – 0:1.

Za další tři minuty už to bylo o dvě branky, když opět Liridon Dupljaku zpracoval kotouč přicházející z druhé vlny od Václava Ficka a přízemní střelou od modré podruhé rozjásal své spoluhráče – 0:2. Po zbytek třetiny byli domácí hodně zaskočení, ale více toho první dějství nenabídlo.

Pardubice se ovšem daly dohromady a ve druhé třetině hrály velmi zodpovědný hokej. Ve velké šanci se hned v úvodu zjevil Ondřej Panna, ale bekhendem přestřelil volnou část Vaněčkovy klece.

Jedinou vážnější šanci ve druhé třetině si Havlíčkův Brod připravil při své první přesilovce, když po střele jednoho z Rebelů zvonila tyč pardubické branky. Potom si slovo vzali opět domácí.

Bezprostředně po zmíněné přesilovce hostů si v mezikruží puk zpracoval Martin Hlaváček a snížil na rozdíl jedné branky – 1:2. Po něm se ještě jeho spoluhráči dostali do úniku dva na jednoho ale branka nepadla.

Do poslední třetiny Pardubice doslova vlétly. Hostující obrana a brankář Hlaváček dlouho odolávali, nejprve pohořeli Barkóci a po něm Kalous, ale potom nastal obrat.

Ve 48. minutě zakombinovala první formace domácích a před brankou volný Filip Kuťák poněkud se štěstím vyrovnal – 2:2.

O čtyři minuty později vedoucí branku svého týmu vstřelil Oliver Petric, když zpracoval přihrávku od Daniela Diveckého a tvrdou ranou nejdříve rozezvučel tyč a potom rozjásal své spoluhráče – 3:2.

Tento fakt pardubické hráče hodně nakopl a pozbytek utkání soupeře k ničemu nepustili. Naopak ještě přidali čtvrtou branku, když Radovan Chvojka šikovně mezi kruhy našel Filipa Kuťáka a ten svým druhým gólem uzavřel gólový účet zápasu – 4:2.

Pardubice - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 33. Hlaváček (Velínský), 48. Kuťák (Kalous, Hlaváček), 53. Petric (Divecký, Panna), 56. Kuťák (Chvojka, Hlaváček.) - 13. Dupljaku (Mozr), 16. Dupljaku (Ficek). Rozhodčí: Třasák - Čížek, Grundler. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: -. Průběh utkání: 0:2, 4:2.