7. 2. 2014 | Richard Wagner, Ladislav Vácha

Starší dorostenci svedli s Běloruskem atraktivní a vyrovnanou bitvu, nakonec těsně prohráli

Zvláštního hosta přivítal starší dorost v pátek večer, do Kotliny dorazil soupeř až z dalekého Běloruska. Mladí Rebelové svedli s jeho reprezentací do sedmnácti let napínavou bitvu, při níž se fanoušci museli bavit. K vidění byla poutavá podívaná se vším, co k hokeji patří. Partě pod taktovkou trenérského dua Adam - Benc vypomohlo i trio hráčů z juniorky, obránce Tomáš Ludvík a útočníci David Krajhanzl s Ondřejem Hlídkem. V zápasu plném zvratů byli nakonec úspěšnější mladíci z východní Evropy, kteří vyhráli těsně 5:4. (Foto: Milan Sochor)

Starší dorost HC Rebel - Bělorusko U17 4:5 (1:2, 3:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 1. Abbrent (Kraučuk), 22. Přibyl (Polák, Bancíř), 35. Kraučuk (Jelínek, Abbrent), 35. Málek (Polák, Přibyl) – 5. Šikuc (Savinav), 6. Zajčik (Chomko, Žukouski), 30. Žukouski (Chomko, Zajčik), 42. Zajčik (Žukouski), 46. Žukouski. Rozhodčí: Tomáš Kukeně – Jan Kubát, Vít Stehlík. Vyloučení: 9:7. Využití: 3:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:5.

Starší dorost HC Rebel: Adam (30. – 33. a od 35. Kekula) – Vacek, Mendl (C), Ludvík, Kopic, Bancíř, Bušek – Kraučuk, Jelínek, Abbrent, Cejpek, Polák, Málek, Přibyl, Hlídek, Krajhanzl.

Bělorusko U17: Merzlou (od 30. Šuchto) – Kuncevič, Holubau, Dubouski, Klepča, Barišau, Šikuc, Pašik, Hrišin, Kolos – Varašilau, Salnik, Savinau, Kovalskij, Chomko, Savin, Poznjak, Žukouski, Zajčik, Kucir, Faravontau (C).

Bleskový nástup domácích utlumily přesilovky

Rebelové měli do zápasu parádní nástup a po půlminutě hry se dostali do vedení. Jakub Kraučuk přejel přes modrou čáru a vypálil, Aliaksei Merzlou vyrazil puk nešťastně před sebe, kde jej doklepl za čáru Jakub Abbrent. Bělorusko se pak dostalo do šance, ale Jaraslau Salnik na Adamův beton nevyzrál. Bělorusové ale dostali následně výhodu přesilovky, kterou zužitkoval Artur Savinau, který z brankoviště přehodil beton domácího gólmana. Hostující mančaft pak využil další početní výhodu, když Denis Zajčik dostal kotouč na brankoviště a tvrdou ranou do protipohybu brankáře se nemýlil. Havlíčkobrodští pak nezužitkovali dvojnásobnou početní výhodu, i když šance se našly. Maskovaný muž Běloruska se ale pokořit nenechal. Hra pak pokračovala ve vyrovnaném tempu, ale reprezentační výběr Bělorusů ukazoval svou dominanci. Maskovaný muž borců z Kotliny ale bravurně držel svůj celek nad vodou. Dobrý zákrok musel ukázat na druhé straně Aliaksei Merzlou, jenž vychytal ránu Jana Vacka od modré čáry a následně zneškodnil průnik Davida Krajhanzla.

Dvojnásobná přesilovka přinesla domácím barvám vedení

Domácí celek začal znovu lépe a využil přesilovku. Martin Polák dostal puk na pravý kruh, kde jej k zadní tyči umístil Michal Přibyl. S hosty pak mohlo být ještě hůře. Tomáš Ludvík nejprve parádně zasáhl na modré čáře a do šance se pak dostal Jakub Abbrent, jenž byl ale vytlačen z ideální střelecké pozice. Mládežnická reprezentace Běloruska se pak ale dokázala prosadit v přesilové hře a vrátila tak vedení na své hole. Illia Žukouski se dostal na brankovišti ke kotouči, který prostrčil pod ležícím Adamem do sítě. Následně došlo ke změně brankářů na obou stranách. Do klece Rebelů se postavil Vít Kekula, na druhou stranu zas Jegor Šuchto.

Domácí náhradník se ale mezi tyčemi moc neohřál a po třech minutách pobytu na ledě se stěhoval zpět na střídačku, jelikož si musel upravit výstroj. Rebelové ale dostali výhodu dvojnásobné početní výhody, kterou beze zbytku využili. Nejprve přivítal běloruského náhradníka mezi tyčemi utěšenou ranou Jakub Kraučuk a hned po buly strhl vedení na stranu Havlíčkova Brodu Patrik Málek. Po této trefě se Kekula znovu vrátil do klece a hned musel čelit šanci, svým betonem však zasáhl včas. Na brankovišti pak dostal puk v přesilovce Artsem Chomko, na skvělého brankáře domácích si ale nepřišel. Ten se přesunul včas a podržel kotouč mezi betony.

Bělorusko předvedlo velký obrat

Zcela odlišně od předchozích period začala třetí třetina. Gólově se prosadili Bělorusové. Denis Zajčik zakončil pohlednou akci svého celku tak, jak se sluší a patří. Vít Kekula neměl nárok. Neuplynulo ani pět minut a hosté se radovali znovu. Illia Žukouski se na levém kruhu opřel do touše a ta zapadla až za domácího muže s maskou. Oba celky pak hrály vyrovnaný hokej, ale Bělorusové se drželi častěji před domácí kasou. Vít Kekula ale odolal všem pokusům soupeře. To samé platilo i o Jegoru Šuchtovovi na druhé straně, jenž se musel mít na pozoru hlavně v přesilovkách soupeře. Díky tomu tak skončilo utkání těsnou výhrou reprezentačního výběru Běloruska, který se musel v Kotlině o pomyslné body do slova a do písmene porvat.

Ohlasy trenéra

Václav Adam (starší dorost HC Rebel): Z naší strany to určitě bylo povedené a bojovné utkání. Při hře 5 na 5 padly jen dva góly, to znamená, že náš první a jejich poslední gól, jinak všechny v přesilovkách. Pro nás to byla hrozně velká zkušenost, s běloruským týmem se nepotkáte každý den. Jedině takový zápas může kluky posunout výš. Sice jsme prohráli, ale po trenérské stránce to byl pro nás přínos. Tým si zaslouží pochvalu za bojovnost a přístup k utkání.

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři