11. 12. 2011 | Eva Streichsbierová

Strašně těžko se prosazujeme v útočném pásmu, jsme málo důrazní, zlobí se Dvořák

První polovina utkání v Hradci Králové dávala určitý důvod k optimismu, havlíčkobrodští hokejisté hráli s domácím týmem nerozhodně 1:1. Pak ale přišly dva rychlé góly Východočechů a vidina bodového zisku se zase pomalu rozplývala. Po šedesáti minutách hry odcházeli Rebelové z ledu s porážkou 1:5. „Myslím, že se zápas lámal na začátku druhé třetiny, kdy jsme měli dobré šance, ale ani jednu jsme neproměnili,“ smutnil hlavní kouč brodského týmu Karel Dvořák.

Naopak soupeř se v 31. minutě prosadil díky Moskalovi a o šest minut později dodal potřebný klid na hokejky svého mužstva Tvrdík. Rebelové už potom cestu za záda domácího brankáře Čecha nenašli ani v závěrečném dějství a zaslouženě odjížděli s prázdnou. „V posledních zápasech se strašně těžko prosazujeme v útočném pásmu, jsme málo důrazní před brankou,“ má jasno trenér.

Jeho svěřenci prohráli už počtvrté v řadě! Určitý posun ve hře prý ale podle něj v Hradci přeci jen vidět byl. „Kdybychom s takovým nasazením hráli ve středu doma proti Mostu, tak jsme nemohli nikdy prohrát. Ten výbuch si pořád neumím vysvětlit,“ podivoval se. „Každopádně je to v nás a jen my sami se z toho můžeme dostat. Kdybychom dali v Hradci na 2:1 my, mohlo být všechno jinak. Jenže na kdyby se hokej nehraje,“ dodal.

Nálada v havlíčkobrodské kabině není po posledních výsledcích ani trochu ideální. „Je to tak,“ přiznal Dvořák. „Zápas s Mostem nás srazil hodně psychicky dolů. A každý z hráčů si to teď musí srovnat v hlavě. Podle mě jsou ještě pořád tací, kteří tomu na ledě nedávají sto procent. A ti by se nad sebou měli pořádně zamyslet. Prohrát se může, ale musí být vidět, že kluci nechali v zápase všechno.“

Dalším soupeřem Rebelů bude v pondělí 12. prosince Olomouc, kterou zatím v letošní sezoně ještě neobrali ani o jeden bod. „Jestliže tvrdíme, že styl týmů jako je Most nám nevyhovuje, pak by nám tedy měly sedět zápasy s mančafty, které jsou v tabulce před námi. A co by mělo být pro psychiku lepšího, než uspět právě v souboji s rozjetou Olomoucí,“ nechal se slyšet šéf brodské střídačky.

Hanáci dorazí do Havlíčkova Brodu s vizitkou aktuálně třetího týmu tabulky, který figuruje na stejném místě i v úspěšnosti sbírání bodů na soupeřových kluzištích. Souboj s atraktivním mužstvem začne v Kotlině v 17.30 a vstupné na tohle utkání bude tentokrát jen 1 korunu.