9. 1. 2011 | Eva Streichsbierová

Suchan: Nemohli jsme odskočit na dva góly, Prusek je držel jistými zákroky

Nemá ani zdaleka tak honosnou vizitku jako jeho soupeř z Olomouce. Přesto byl téměř padesát minut lepší. Až do závěrečné třetiny totiž držel brodský brankář Jaroslav Suchan čisté konto, zatímco Martin Prusek kapituloval už v 7. minutě. Jenže na konci byl o trochu spokojenější muž s maskou na olomoucké straně. Hanáci v Kotlině vyhráli 2:1 po prodloužení.

Tím, kdo překonal Pruska v první třetině, byl Miroslav Holec po perfektní přihrávce Václava Meidla. A také potom měli více ze hry Rebelové. Jedna velká šance střídala druhou, ovšem zkušený brankář, který prošel i zámořskou NHL či ruskou KHL, měl jednoho zářezu až dost. „Pak už je celou dobu držel jistými zákroky. Nemohli jsme odskočit na dva góly. Přitom jsme hráli i přesilovku pět na tři,“ povzdechl si Suchan.

On sám byl místy také pod velkým tlakem a nejednou musel řešit pořádně zapeklitou situaci. Se všemi si bravurně poradil, až přišla ta z 50. minuty. Na počátku všeho bylo zaváhání brodského obránce Pavlíka, který nechtěně namazal přímo na hůl osamoceného Vyrůbalíka. „To se stane,“ omlouval chybujícího spoluhráče gólman Rebelů. „Už byl horší led, on se snažil puk vyhodit, jenže do střely mu vjel soupeř a ze tří kroků to trefil výborně,“ dodal.

Po vyrovnávací brance Hanáci výrazně ožili, začali být čím dál nebezpečnější. Jen pár minut před koncem byl Suchan nucen vytáhnout zákrok z kategorie neuvěřitelných! „Jeli dva na jednoho a ten první vystřelil. Já pak vyrazil puk do strany, kam ovšem právě najížděl ten druhý. A už jsem jen viděl, jak pálí do brány. Napadlo mě, že zkusím nastrčit hokejku a přesně tu on potom taky trefil,“ popsal infarktový moment Suchan.

A když pak gól nepadl z velké šance ani na olomoucké straně, šlo utkání za stavu 1:1 do prodloužení. V něm se hrálo necelé tři minuty, když se prosadil Pekr a vystřelil tak Kohoutům druhý bonusový bod. „Měl jsem tu situaci líp vyhodnotit,“ zlobil se na sebe gólman brodského týmu. Chvilku předtím totiž rozehrál puk za bránu, i když by možná bylo lepší ho zalehnout. „První myšlenka opravdu byla, že ho přikryju, ale pak jsem viděl volného beka a myslel jsem si, že bude mít dost času ho rozehrát,“ povzdechl si.

Vzhledem k průběhu utkání se tak může zdát zisk jednoho bodu pro domácí až příliš málo. „Jasně, může to tak vypadat, ale Olomouc je hodně nepříjemný soupeř. Za nerozhodného stavu mohla klidně nějakou šanci proměnit a vyhrát za tři body. I když, to jsme mohli i my,“ uznal nakonec.

V dalších dvou soutěžních kolech budou havlíčkobrodští Rebelové plnit roli hostů. K prvnímu souboji vyrazí svěřenci trenéra Petra Nováka v pondělí 10. ledna do Berouna. „Má kvalitní mančaft, zkušené hráče. Myslím, že dobré střední pásmo a obrana, by mohly být tím, co nám pomůže bodovat. A hlavně potřebujeme hrát co nejvíc v pěti proti pěti, protože na úzkém kluzišti v Berouně je pak při přesilovce hodně nepříjemné bránit tolik střel,“ hledal recept na úspěch Suchan.