BK Havl. Brod - TK: Mančaft má ofenzivní sílu. Ať fanoušci chodí na góly a vítězství
TK: Mančaft má ofenzivní sílu. Ať fanoušci chodí na góly a vítězství

TK: Mančaft má ofenzivní sílu. Ať fanoušci chodí na góly a vítězství

11.09.2019 | Redakce

Ve čtvrtek 5. září po posledním přípravném utkání se Žďárem nad Sázavou proběhla ve VIP prostorách tisková konference Bruslařského Klubu Havlíčkův Brod. Před zástupci médií a fanoušků hovořili Michal Teplý (předseda výkonného výboru), David Kozlík, Zdeněk Caska (oba členové výkonného výboru), Aleš Pártl (člen dozorčí rady), Petr Beránek (organizační pracovník A-týmu), Richard Cachnín (hlavní trenér A-týmu), Pavel Zmrhal (asistent trenéra A-týmu) a Miroslav Třetina (kapitán A-týmu).

 

Hodnocení minulé sezony

„Předsezonní ambice byla taková, že jsme chtěli hrát o postup. Sezona se z tohoto pohledu nepovedla. Nicméně jsem se sezonou 100% spokojený. V podmínkách a situaci, jaká tady byla, byly minulé tři roky nadstandardní,“ uvedl hned na začátku David Kozlík.

Za uplynulým ročníkem se ohlédl také hlavní trenér Richard Cachnín: „K týmu jsem se po výměně s Jiřím Čelanským dostal loni na podzim. Sezonu jsme nakonec dokončili na prvním místě, ve finále nám to ale uteklo. Tam jsme shořeli. Když budu mluvit naostro, rozdíl byl v gólmanech. Kritika se špatně poslouchá, ale to je realita.“

Bruslaři nestačili ve finálové sérii na Moravské Budějovice, podlehli 0:3 na zápasy

Organizační změny

„Před letošní sezonou jsme obměnili osazenstvo výkonného výboru. Aleš Pártl ho z pracovních důvodů musel opustit, přesunul se do dozorčí rady. Jeho místo ve výkonném výboru zaujal Martin Ferdus. Do dozorčí rady ještě vstoupil Miroslav Třetina,“ vysvětloval David Kozlík, který oznámil ještě další zásadní změny v organizační struktuře.

„Dosud jsme fungovali pod hlavičkou BK Havlíčkův Brod z.s. To je v podstatě jakási "nezisková organizace", která se díky ekonomickému obratu stala plátcem DPH. Daň jsme bohužel platili pouze z příjmů. Město a daňoví odborníci nám poradili, abychom založili společnost s ručením omezeným. Jmenuje se BK Havlíčkův Brod 2019 s.r.o. a kompletně zastřešuje A-tým. Tato společnost je 100% ve vlastnictví BK Havlíčkův Brod z.s., jednateli jsou Michal Teplý a já – David Kozlík.

Jedním důvodem je, že na veškeré obraty můžeme uplatňovat vratku DPH. To je pro klub obrovsky výhodné. Dalším důvodem je, že chceme transparentně oddělit dotační peníze, které město dává na mládež, a peníze, které dává na A-tým, abychom nemohli být obviňováni ze zneužívání peněz.“

Tiskové konference se zúčastnili i fanoušci, kteří dostali prostor pro své otázky

Rozpočet

„Schválili jsme rozpočet pro A-tým a mládež na sezonu 2019/20, který se oproti minulým ročníkům rapidně snížil. Bohužel jsme z důvodu špatně vedeného účetnictví museli zaplatit za vratky DPH, daně z příjmu právnických osob a penále, které bylo ve statisících, částku blížící se ke dvěma milionům korun jenom za letošní rok, a to ještě nejsme zdaleka u konce.

Když to řeknu zjednodušeně, vracíme se do roku 2014 a znovu restartujeme klub. Proto jsme museli sáhnout k úsporným opatřením. Dvě firmy, které nám od roku 2015 vedly účetnictví, nám napáchaly škody v řádu milionů korun. Budeme se o ně soudit“, prozradil David Kozlík.

„V současné době je klub účastníkem čtyř soudních kauz. V probíhajícím trestním řízení, kde figuruji i já, jsme byli obviněni z dotačního podvodu. To jsou kauzy, které řeší roky 2010 – 2014. Dále probíhá soudní kauza ve věci insolvence HC Rebel Havlíčkův Brod, kde insolvenční správce zažaloval BK Havlíčkův Brod o šest milionů ušlého zisku na hráčích, které si údajně, to je předmět soudního řízení, BK v roce 2014 nezákonně přivlastnil.

Další kauzou je náhrada za Vítka Vaněčka, který podepsal profesionální smlouvu v NHL. Za to měl klub dostat zhruba dva a půl milionu korun. Na tyto peníze si opět nárokuje právo insolvenční správce po HC Rebel. To jsou další dvě soudní kauzy, které probíhají. Zatím se pro nás vyvíjejí dobře, ale dokud nepadne pravomocný rozsudek, tak jako kdyby nebylo nic,“ přiblížil David Kozlík.

Vítek Vaněček bojuje o místo v NHL v týmu Washington Capitals

Kádr

Sportovní stránku má na starosti trenér Richard Cachnín: „Jsem zastáncem útočného hokeje, který baví lidi. Ať fanoušci chodí na góly a na vítězství. Letos jsem dostal pravomoc si mančaft poskládat. Oslovili jsme kluky z Moravských Budějovic za pomoci Míry Třetiny, který je zná. Podařilo se doplnit kádr dost kvalitními hráči.

Měli jsme připravenou kvalitní brankářskou dvojici – Čendu Nováka a Martina Holíka. Čenda nám ale oznámil, že s kariérou končí, že dává přednost zaměstnání. Teď sháníme, abychom měli druhého gólmana.

Obranu doplnil Láďa Pospíchal, mladý talentovaný bek z Jihlavy, ze Sparty Praha přišel Michal Kliment, velice kvalitní bek, který to prokazoval v Moravských Budějovicích. Navázali jsme spolupráci s Duklou Jihlava. Může nám pomoct Matěj Vála, kvalitní perspektivní bek, který prošel havlíčkobrodskou mládeží, a Lukáš Mareš.

Ještě jednáme s Třebíčí o doplnění, abychom měli dostatek beků. Teď jich máme pět a potřebujeme minimálně šest sedm, protože se někdo může zranit a podobně. Je dobré, že se tito mladí kluci vedle zkušených pardálů jako Tomáš Semrád, Kryštof Kulhánek nebo Michal Kliment vyhrají.

Do útoku přišel Roman Mikeš, kvalitní koncový hráč do přesilovky, Marcel Juráň, který nedostal příležitost v Třebíči, což nechápu, pro mě je to hráč, který by mohl hrát první ligu. Zůstal Patrik Přidal, který byl na hraně, jestli zůstane. Hned po sezoně jsme oslovili Jakuba Matušíka, který je velkým přínosem pro mužstvo, co se týče přesilovek a jeho citu pro hru. Svým způsobem to vykompenzovalo Honzu Milfaita, který se rozhodl, že půjde pryč.

Jsem rád za Broďáky Kubu Kadlece a Tomáše Plachého. Z osmnáctičlenného týmu, když vyjmu gólmany, je dvanáct Broďáků. Navíc David Michálek má vyřízené střídavé starty z Třebíče. Kdyby tam neměl tolik prostoru, určitě nám rád pomůže. Jsem rád, že sem Broďáci nachází cestu. Budu rád, když další Broďák, který se nechytne ve velkém hokeji, zvedne telefon a vrátí se. Nikdo mu bránit nebude.“

Tomáš Plachý se po letech strávených v Pelhřimově vrátil do Kotliny

Cíle a ambice

Michal Teplý: „Hlavním cílem klubu je ekonomická stabilizace a oddlužení. Sehnali jsme nové sponzory, všechno děláme za běhu svépomocí, zadarmo, bez nároku na provizi. Můžeme si brát 10 % z každého sponzora, ale nebereme si nic. Nebrali jsme si ani předtím.“

David Kozlík: „Mančaft je velmi silný. V základní části by měl hrát na špici. V play off bychom se rádi dostali co nejdál. Momentálně nevidíme, co bude v prosinci. Nebudeme tvrdit, jak chceme hrát o postup, když na něj momentálně nemáme peníze. Nicméně uvidíme, jak se bude situace vyvíjet. Do 15. prosince můžeme ještě případně posílit jako minulý rok s Kubou Matušíkem.“

Richard Cachnín: „Když se sejdeme v plné sestavě, lidi to bude bavit, protože mančaft má ofenzivní sílu. Chci hrát hokej pro diváky. Ne abychom couvali a vyhazovali puky, ale aby hráči tvořili hru, bavili tím sebe, diváky i nás, abychom byli spokojeni všichni. Jestli budeme první, druzí nebo třetí, to ukáže čas. Pak přijde play off.“

Miroslav Třetina: „Všichni jsme zůstali, tím pádem souhlasíme s podmínkami a nezbývá nám, než na ledě hrát, protože podmínky tu máme. Jestli to v prosinci bude nebo nebude vypadat na postup, my budeme hrát pořád stejně. Mančaft je silný na to, abychom skupinu vyhráli. Cíle nejsou vypsané, protože musíme být realisté. Ale mančaft je na to, abychom hráli o postup, na ledě pro to uděláme všechno. Za mě je to nejsilnější tým, který tady od sestupu byl.“

Útočnou sílu Bruslařů zvýší i Marcel Juráň

Systém druhé ligy

„Štve mě, že na svazu berou druhou ligu jako odpad. Důkazem toho je, že jsme tu dva roky bojovali proti kvalifikaci, a letos se tam znovu v klidu objevila. To je pro mě známka, že k téhle lize nemají úctu. Za mě byl loni nejlepší systém v téhle lize,“ svěřil se Miroslav Třetina.

„Hned druhý den, co se odhlásil Nymburk, jsme s Richardem volali na svaz řediteli druhé ligy. Další den jsme okamžitě posílali žádost o přesun do skupiny Střed. Oficiální odpověď jsme nejprve nedostali, nicméně nám bylo jasně naznačeno, že k přesunu bohužel nedojde. Liga je rozlosovaná, týmy mají natisknut plakáty, už to nechtěli přelosovat,“ dodal Petr Beránek.

Jak se vedení popasuje se situací, když kluci vybojují postup?

Všichni ve vedení udělají maximum pro to, aby se vyšší soutěž mohla v Havlíčkově Brodě hrát.

 
Aktuálně na webu
VIDEO: Létající písek či Erling Haaland. Jak probíhal trénink na koupališti?

VIDEO: Létající písek či Erling Haaland. Jak probíhal trénink na koupališti?

(pátek 7.5.) Bruslaři se ve středu pod vedením Michala Konečného zaměřili především na odrazovou sílu, kterou...

 
Fotogalerie: Bruslaři trénovali na koupališti

Fotogalerie: Bruslaři trénovali na koupališti

(čtvrtek 6.5.) Hokejisté havlíčkobrodského A-mužstva zahájili po téměř nekonečné přestávce letní přípravu. Během...

 
Letní příprava A-týmu začne už v pondělí. Jaké jsou novinky v kádru?

Letní příprava A-týmu začne už v pondělí. Jaké jsou novinky v kádru?

(pátek 30.4.) A-mužstvo se poprvé sešlo před novou sezonou. Slova se ujali manažer David Kozlík ml. a hlavní...

 
Mládežnické týmy znají trenérské obsazení pro sezonu 2021/22

Mládežnické týmy znají trenérské obsazení pro sezonu 2021/22

(pátek 9.4.) Zatím není stoprocentně jasné, kdy se začne mládež na novou sezonu připravovat. Přípravné období...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv