10. 1. 2013 | Eva Streichsbierová

To se mi prostě nemůže stávat, zlobil se na svůj pád při sólovém úniku Kostourek

Svoje třicetiny oslavil se vší parádou. Havlíčkobrodský útočník Milan Kostourek vstřelil v den svých narozenin jeden gól a přispěl tak k celkovému vítězství svého týmu - Písek si ve středu odvážel z Kotliny porážku 2:6. „Vyhráli jsme, takže super. Ještě před sebou ale máme doma další dva těžké zápasy,“ prohlásil brodský oslavenec bezprostředně po úspěšném duelu.

Do střelecké listiny se Kostourek zapsal po necelých čtyřech minutách hry ve druhé třetině, ovšem velkou šanci na skórování měl už v prvním dějství. Jenže při svém sólovém úniku v nejméně vhodný okamžik zakopl. „Za to může Pepa Partl, že mi špatně nabrousil brusle,“ naoko se zlobil třicetiletý forvard. Vzápětí už ale se vší vážností dodal. „To se mi prostě nemůže stávat. Ale nebyl jsem to jenom já, kdo měl v první třetině velké šance. Tohle byl Písek, ale kdybychom to takhle zahazovali proti Boleslavi nebo Ústí mohlo by nás to moc mrzet,“ měl jasno.

Úvodní dějství bylo jasně v režii domácích, jenže za zády píseckého brankáře neskončil ani jeden puk. „Musíme hrát první třetiny líp, protože na nich dost záleží. A celkově k zápasům přistupovat jako k play-off,“ burcuje Kostourek. Ostatně v podobném duchu ke svým svěřencům mluvili po bezbrankové úvodní části také trenéři Jiří Rech a Milan Chalupa. „Řekli nám, že hra byla dobrá, ale že nechodíme důrazně do brány. A že pokud dáme gól, tak ty další tam potom napadají,“ prozradil.

Jako první odstartoval středeční střelecké manévry kapitán Rebelů Lukáš Endál a dvě a půl minuty po něm už přišla Kostourkova chvíle. Zkušený útočník stál na konci učebnicově sehrané přesilovkové kombinace. Puk doputoval do písecké sítě po ose Rytnauer – Ondráček – Kostourek. „Takhle to s klukama zkoušíme na tréninku. Já jsem tam většinou právě od toho, abych zakončoval. A dneska to vyšlo,“ usmíval se spokojený autor druhého brodského úspěchu. „Jen je škoda, že to bylo pouze jednou, mohli jsme těch gólů dát víc,“ dodal.

V sobotu 12. ledna se havlíčkobrodští hokejisté představí svému publiku znovu, a také tentokrát půjde o soupeře ze spodku tabulky. Do Kotliny přiveze poslední Berounské Medvědy bývalý dlouholetý kouč Rebelů Petr Novák. „Já ho zažil jenom chvilku, takže pro mě to bude zápas jako kterýkoliv jiný,“ přesvědčuje Kostourek. „Musíme se na Beroun připravit jako třeba na Písek nebo na Boleslav. Potřebujeme prostě zase vyhrát,“ nepřipouští jinou variantu konce nadcházejícího prvoligového vystoupení.