11. 6. 2015 | Ladislav Vácha

Trenér gólmanů Stanislav Neruda: Snažím se, aby kluci byli lepší a lepší

Není tolik vidět, ale jeho práce má na výkony všech věkových kategorií klubu zásadní vliv. Jednačtyřicetiletý Stanislav Neruda prožil jako gólman v Havlíčkově Brodě nezapomenutelné sezony, právě on položil v soutěžním ročníku 2005/2006 základní kámen k vysněnému návratu do 1. ligy a fantastickými výkony si řekl o místo i v tehdy ještě extraligové Slavii Praha. A v Kotlině pokračuje i po ukončení hráčské kariéry, už třetím rokem zastává pozici trenéra gólmanů. „Jsem tady spokojený,“ pochvaluje si oblíbenec brodských fanoušků.

V současné době probíhá letní příprava. Na co se snažíte zaměřit a co vás ještě čeká?
Letní příprava nám začala už 4. května. Už jsme tak ve fázi, kdy se dělá hlavně rychlost, zatímco v květnu jde ještě hlavně o objem. Máme vložené i herní tréninky, každou středu chodíme na squash. To je pro gólmany také dobré, protože to je rychlá hra. Trénuje se při ní postřeh a změna směru pohybu. Letní příprava by měla končit 30. června, takže už se snažíme, aby to mělo grády, gólmani byli rychlí a v sezoně toho co nejvíc pochytali.

Jaké mládežnické kategorie brankářů máte na starost?
Jsem tady na to sám, takže mám na starosti všechny brodské gólmany. Od třetí třídy až po juniorku, protože v áčku zatím není. Z áčka je tady jenom Čeněk Novák, který ale pravděpodobně odejde. S gólmany od mladšího dorostu po juniorku trénuji čtyřikrát týdně, ještě mladší gólmany si beru jen v pátek.

Co se týče gólmanů v áčku, máte i vy nějaké slovo při hledání nových posil?
Druhá liga se přihlásila na poslední chvíli, tak je to zatím ve fázi jednání. I když je to 2. liga, tak ten gólman by měl být kvalitní. Co vím, tak jsme oslovili i Petra Opršala. Brankáře sháníme, ale všechno je to zatím ještě na začátku. Řešit se to bude teď v červnu a v červenci.

Stanislav Neruda odchytal v havlíčkobrodském dresu skvělé sezony.


Obě dorostenecké kategorie postoupily do extraligy. Mají proto jejich gólmani ve srovnání s minulými sezonami náročnější přípravu?
Co se týče mého trénování, tak v tom nedělám žádný rozdíl. Je úplně jedno, jestli se bude hrát liga nebo extraliga, vždy se musí makat. Musím připravit gólmany na všechno.

V Havlíčkově Brodě působíte už docela dlouho. Měl jste i nějaké jiné nabídky a uvažoval jste o změně klubu?
Jsem tady spokojený. Už když jsem chytal a teď třetí rok jako trenér gólmanů také. Dohodl jsem se s panem Kozlíkem, který mi vyšel vstříc. Co se týče jednání, tak jsem také spokojený, nemusel jsem se nijak stresovat. Nabídky mám jen na trénování letních gólmanských kempů, jinak ne. Stejně bych to ale asi neřešil, protože jsem z Jihlavy a mám to kousek. Navíc mám rodinu, což je v tomto ohledu také důležité.

Připadá mi, že u nás vyrůstají dobří gólmani. Jak hodnotíte úroveň havlíčkobrodské „brankářské školy“ vy?
Kluci jsou šikovní. Na druhou stranu, brankář může být mistr světa a všechno vychytat, ale vždy se může dál zlepšovat. A to v různých věkových kategoriích, ať už mladý, nebo okolo třiceti let, což byl i můj případ. Pokaždé se musí makat. Jestliže se gólman už nechce zlepšovat, tak je to problém. Snažím se o to, aby se kluci chtěli zlepšovat, byli lepší a lepší.

Sympatický chlapík si na „stará kolena“ zachytal i extraligu za Slavii Praha.
(Autor: ČTK)

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři