13. 10. 2011 | Redakce

V naší situaci není žádný zápas lehký, jsme rádi za tři body, svěřil se Knotek

Po porážce na ledě poslední Třebíče zněl úkol pro nadcházející souboj s Pískem jasně – vyhrát za tři body! A Rebelové ve středu v Kotlině splnili plán na sto procent. Po šedesáti minutách slavili vítězství 6:2. „V naší situaci není žádný zápas jednoduchý, ale máme tři body a nějaké zlepšení už se v naší hře určitě objevilo,“ byl přesvědčený útočník Jan Knotek.

On sám se zapsal do listiny střelců jednou, a to ve 37. minutě, kdy hostujícího brankáře Sedláčka překonal v podstatě z nulového úhlu. „Nahrával jsem puk na Honzu Semoráda, ale jeden z píseckých beků si ho srazil do brány. Byl jsem překvapený, že z toho byl gól,“ usmíval se autor čtvrté přesné rány Rebelů v zápase.

Na domácím ledě se čtyřiadvacetiletý hokejista představil znovu po čtrnáctidenní pauze, ve které byl mimo hru kvůli zranění ruky. „Doléčuju zlomený palec,“ prozradil Knotek. „Ještě sice není úplně zahojený, ale hrát se s tím už dá, tak jsem naskočil a zkusil pomoct,“ dodal.

Jako druhý dorazil mezi novináře po středečním vítězném utkání s Pískem Ladislav Rytnauer, který minulý týden oslavil jednatřicáté narozeniny. A jako dárek k nim si dodatečně nadělil hattrick. „On je to spíš takový danajský dar, protože za něj budu muset platit do kasy,“ smál se po zápase autor tří gólů brodského týmu.

Ten poslední, který zkompletoval jeho povedené vystoupení v bitvě s Pískem, padl pouhých 18 vteřin před koncem. „Střílel jsem prakticky do prázdné brány, byla to celkem jednoduchá práce,“ hlásil. „A kdy jsem dal naposledy hattrick? Zas tak dávno to není, někdy loni. Už si ale nevzpomenu proti komu to bylo. Každopádně dneska to tam padlo znovu a já jsem spokojený, protože máme tři body,“ pochvaloval si.

Po úvodní dvacetiminutovce to ovšem na jednoduchou práci rozhodně nevypadalo. Rebelové sice šli jako první do vedení, jenže soupeř brzy vyrovnal na 1:1. „Pak jsme naštěstí rozhodli dvěma slepenými góly na konci druhé třetiny,“ oddechl si Rytnauer. „Poslední zápasy nehrajeme zrovna moc v klidu, ale teď jsme se hryzli a všechny body zůstaly doma,“ radoval se.

V prvoligové tabulce zůstal Havlíčkův Brod i přes vítězství na osmém místě, ovšem na soupeře před sebou má minimální ztrátu. Už v sobotu 15. října pocestují Rebelové do Benátek nad Jizerou, kterým po dvanácti odehraných kolech patří páté místo. A trenérské dvojici Petr Novák – Jaroslav Benák přibylo před víkendem dalších pár vrásek na čele – zápas s Pískem totiž nedohráli brankář Stanislav Neruda a obránce Jan Pavlík.

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner