18. 11. 2010 | Eva Streichsbierová

V poslední třetině jsme se vrátili k naší hře, radoval se Novák

Dvě třetiny hledali ve středu havlíčkobrodští hokejisté v Chrudimi vítěznou tvář, nakonec ji objevili v závěrečném dějství. A domů se díky výrazně zlepšené hře vraceli se třemi body za výhru 6:4. V prvoligové tabulce si tak svěřenci trenérského dua Petr Novák, Jaroslav Benák upevnili čtvrtou pozici.

Před cestou na východ Čech si Rebelové vzpomněli na první vzájemný souboj, v němž doma vedli nad Chrudimí 4:1. Jenže hosté dokázali vyrovnat na 4:4 a vítězství potom domácí vybojovali až v samotném závěru. „V úseku, kdy u nás Chrudim dotáhla třígólovou ztrátu, hrála velmi dobře a přesně takhle na nás teď na začátku vlítla,“ přiznal hlavní kouč brodského A-týmu Petr Novák.

Domácí se také jako první ujali vedení, ovšem Rebelům se podařilo srovnat krok a v úvodu 19. minuty šli dokonce do vedení 2:1. Jenže jednogólový náskok drželi pouhých 10 vteřin! „Udělali jsem jednu z individuálních chyb a soupeř ji potrestal,“ zlobil se trenér. V prostřední části pak došlo na další chyby a Patrik Fořt dvěma přesnými zásahy dostal v polovině utkání Východočechy do vedení 4:3.

Havlíčkův Brod následně sáhl ke změně na brankářském postu. Vůbec poprvé v letošní sezoně opustil klec Jaroslav Suchan a jeho místo obsadil uzdravený Stanislav Neruda. „Jarda za obdržené góly nemohl, ale my prostě potřebovali udělat nějakou změnu, nastartovat tým. No a zkusili jsme právě tohle,“ vysvětloval změnu Novák. A nakonec se ukázalo, že to byla vítězná volba.

Neruda už totiž až do konce zápasu neinkasoval, naopak Rebelové se chytili a začala jejich cesta za obratem. „Ve třetí třetině si kluci konečně vzpomněli na výkon, který nás v tabulce dostal až na čtvrté místo. Přestali jsme faulovat a naopak sami proměňovali přesilovky,“ pochvaloval si hru v závěrečném dějství šéf brodské střídačky.

Hlavní postavou posledních minut se stal útočník Miroslav Třetina, který nejprve vyrovnal, poté vstřelil vedoucí gól a v 59. minutě ještě přihrával na pojišťovací šestou branku. „Na přesilovky samozřejmě posíláme kluky, kterým nejvíc věříme,“ hlásil Novák. „Ale rozhodně to nebyla jenom zásluha Míry Třetiny, o vítězství se zasloužili úplně všichni kluci,“ dodal.

Nakonec se tak havlíčkobrodským hokejistům povedlo to, s čím do Chrudimi odjížděli – odčinit sobotní domácí prohru s Olomoucí a získat zpět ztracené body. „Jeli jsme pro jakýkoliv bodový zisk, a to, že jsme nakonec brali všechny tři, je jedině dobře,“ usmíval se trenér. „Ještě bychom také chtěli poděkovat fanouškům, kteří za námi přijeli, protože byli skvělí. Chvílemi jsme si připadali jako doma,“ přidal Novák pochvalu pro příznivce.