25. 9. 2022 | Ladislav Vácha

Vášův gól? Byl v brankovišti jako mladý buldok, chválí Milan Valášek. Náš výkon půjde ještě nahoru!

Do konce zápasu zbývalo necelých pět minut a Bruslaři v Novém Jičíně prohrávali 2:3. Pak přišel zlomový moment! Jiří Vašíček předvedl ostrý hit, který sudí posoudili jako čistý. Vyloučený byl za mstění spoluhráče jen obránce domácích Foltýn. Broďáci přesilovku využili a právě havlíčkobrodský matador pak v čase 58:13 vystřelil vítězství! „Taková věc tým nakopne. A závěrečný Jirkův gól? K tomu není co dodat! Byl v brankovišti jako mladý buldok a poslal to tam zaslouženě,“ smeká klobouk před svým spoluhráčem útočník Milan Valášek. (Foto: Markéta Křížová)

Valdo, sezonu jsme zahájili vítězstvím 4:3 v Novém Jičíně. Jak zápas ze svého pohledu hodnotíš?
Nezačali jsme úplně dobře, ale byl to první zápas v sezoně. Čekal jsem, že na nás soupeř víc vletí. Bylo to takové ustrašené z obou stran.

V 8. minutě jsme se dostali do vedení, když jsi našel bránou Macase. Jak bys popsal celou situaci?
Na pravé straně mě hezky našel Mlyny a já jel s Macasem 2 na 1. Macas skvěle šlapal do brány a já mu poslal střílenou přihrávku, kterou on usměrnil do brány.

Soupeř však dvěma slepenými góly rychle otočil na 2:1. To by se nám stávat nemělo, souhlasíš?
Říkali jsme si, že střídání po vstřeleném gólu je důležité, ale udělali jsme chyby a dvakrát jsme inkasovali.

V prostřední části jsme byli aktivnější než domácí. V čem jsme se podle tebe nejvíce zlepšili?
O přestávce jsme si řekli pár věcí, zlepšili jsme napadání a zjednodušili jsme hru.

Ve třetí periodě jsme sice inkasovali na 1:3, ale podle mě jsme měli více ze hry. Přišlo mi, že nám hodně pomohlo Důšovo snížení na 2:3. Jak to vidíš ty?
Řekl bych, že nám ten gól na 1:3 spíš pomohl. Začali jsme víc bruslit a vypracovávali jsme si šance. Důšovo snížení přišlo po nacvičeném signálu z tréninku po buly, kluci to sehráli parádně. Vyšlo to a zase nás to víc nakoplo do závěrečné části zápasu.

Co jsi říkal na galapředstavení Jirky Vašíčka, který ostrým hitem psychicky rozložil soupeře a pak utkání rozhodl?
Byl to další důležitý moment zápasu. Taková věc, když někdo někoho dohraje nebo se něco povede, tým nakopne. Přesně tak to bylo i po Vášovu hitu. A závěrečný Jirkův gól? K tomu není co dodat! Byl v brankovišti jako mladý buldok a poslal to tam zaslouženě.

Na 3:3 jsi při přesilovce vyrovnával právě ty. Jak se tvá přesná trefa urodila?
Měli jsme do přesilovky něco nacvičeného z tréninku. Jednou se nám to povedlo sehrát na Mouku a byla z toho střela. Pak jsme s Kopejdou vybojovali puk pro Důšu, ten přihrál Vášovi na modrou, Jirka jednoduše vystřelil a já jsem dorážel přes gólmanův beton.

Povedl se nám parádní obrat a nový soutěžní ročník jsme zahájili vítězně. To nám určitě po psychické stránce do dalších zápasů hodně pomůže, viď?
Vždycky je dobře začít sezonu výhrou, ale víme, že pořád máme co zlepšovat. Hlavně vzadu máme dost okének.

S jakou hrou bychom se měli podle tebe prezentovat ve středu ve Znojmě, abychom tam také uhráli dobrý výsledek?
Znojmo má velmi kvalitní mužstvo. Věřím, že se bude hrát pěkný hokej. Když budeme plnit věci, co si říkáme, tak uspějeme.

Do Znojma se chystá i autobus brodských fanoušků a dá se očekávat skvělá atmosféra. Jak se na to těšíš?
Těším se na to moc! Mně osobně se vždycky hraje líp před více lidmi a v dobré atmosféře. Člověka to víc nakopne, aby předvedl co nejlepší výkon.

Jsi jednou z letních posil. Jak se ti v Brodě zatím líbí?
V Brodě se mi líbí. Věřím, že náš týmový výkon půjde ještě nahoru, budeme se postupně zlepšovat a předvádět pro fanoušky co nejlepší hokej!

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu