18. 2. 2022 | Ladislav Vácha

Vítězná série juniorky bohužel končí! Proti Písku to nevyšlo ani na šestý pokus

Kotlina hostila šlágr západní skupiny Ligy juniorů, když druhý Havlíčkův Brod vyzval na souboj lídra tabulky z Písku. A byla to parádní hokejová bitva, které nechybělo snad vůbec nic! Mladí Bruslaři sice vedli už 2:0, jenže Jihočeši se obdivuhodně zvedli a dokonali obrat. Parta z Kotliny sice dokázala srovnat krok, jenže na soupeřovu trefu z úvodu třetí periody už nenašla odpověď a nakonec padla 3:5.

Oba soupeři naskočili do utkání s velkou chutí a na juniorskou ligu se hrál nadstandardně rychlý hokej. První velkou šanci si vytvořili hosté. Z kruhu nebezpečně vypálil Pitel, ale brankář Pulda byl na místě a vyrazil kotouč betony. Mezi kruhy rychle dorážel Mikeska, maskovaná opora Bruslařů si však s jeho projektilem rovněž poradila. Šancí bylo k vidění jako šafránu, na ledě dominovaly hlavně obě pozorné defenzivy. Domácí pak měli k dispozici přesilovou hru, Jihočeši však těžké chvíle ustáli bez úhony. V 11. minutě se nepovedla rozehrávka brodskému obránci Kuchtovi, jenže Písek byl nabídnutým pukem tak zaskočený, že nestihl nic nebezpečného vymyslet. Mladíci od řeky Otavy pak promarnili dvě hry v početní převaze a v 19. minutě je stihl trest. Parádní práci odvedl David Bulík, který vybojoval kotouč, protáhl se kolem bránícího hráče a při přečíslení 2 na 1 naservíroval lahůdkovou nahrávku jako na zlatém podnose Miroslavu Sedláčkovi, jenž nekompromisně propálil přesouvajícího se gólmana Vondraše. Do kabiny tak šli Broďáci s těsným vedením.

Adamovi svěřenci vstoupili do prostřední části jako z pohádky a odskočili soupeři na rozdíl dvou branek. Při přečíslení dvou na jednoho našel Jaroslav Prášek před bránou najetého Dana Fialu, jenž pohotově zametl hrací předmět na místo určení. Písek protrhl své střelecké trápení při hře 4 na 4. Richard Pitel nabil do pravého kruhu Jaroslavu Kreuzmanovi, jenž skrytou střelou propálil brankáře Puldu. Ve 31. minutě bylo vyrovnáno. Ze strany a z blízkosti modré čáry nahodil kotouč na bránu Daniel Hála a překvapenému brankáři Puldovi, který rozhodně neměl čisté svědomí, propadl puk až za záda. Jihočeši byli na koni a ve 32. minutě dokonali obrat. Jaroslav Kreuzman adresoval přesný pas Richardu Pitelovi, jenž si šikovně obhodil protihráče a v samostatném úniku chladnokrevně skóroval k tyčce. Mladí Bruslaři však nesložili zbraně a brzy srovnali se svým sokem krok. Filip Pártl našel u tyčky číhajícího Dana Fialu, který už mohl střídat, ale nádherně ještě vylepšil palebnou pozici přesnou nahrávkou před brankoviště, odkud nachystaný Jaroslav Prášek pohodlně doklepl kus černé gumy za Vondrašova záda. Hosté šli v závěru druhé třetiny do oslabení a Havlíčkův Brod si vytvořil drtivý tlak, při němž si vypracoval obrovské šance. Gólman Vondraš však skvělými zákroky udržel nerozhodný stav.

Králové prožili lepší vstup do třetí periody a ve 43. minutě přišel rozhodující moment pohledného zápasu. Ránu Richarda Pitela vyrazil brankář Pulda před brankoviště a Tomáš Hollar z mírného úhlu na pravé straně rychlou střelou nedal brankáři Puldovi, jenž se nestihl včas přesunout, žádnou šanci. Mladí Bruslaři se potom nadechli k mohutnému náporu, který ještě umocnily hned tři přesilovky za sebou. Přetížená písecká obrana nevěděla, kde jí hlava stojí, a brankář Vondraš se musel ve svém brankovišti neskutečně ohánět. Broďáci si vytvořili obrovské množství šancí, jenže Jakub Vondraš neskutečně čaroval. Obrovskou příležitost měl na holi v 58. minutě brodský útočník Prášek, jenž uháněl sám nad bránu. Položil si gólmana Vondraše, jenže svůj blafák nedotáhl do úspěšného konce, když nepřehodil ležící beton. Domácí ještě zkusili hru v šesti bez brankáře, místo vyrovnání však přišla písecká pojistka, když trefil prázdnou bránu pět sekund před poslední sirénou Tomáš Hollar. Jihočeši si tak odvezli výhru 5:3, ale Adamova družina se za svůj výkon rozhodně nemusí stydět. Ba naopak!

Liga juniorů

Branky a nahrávky: 19. Sedláček (Bulík), 21. Fiala (Prášek, Kravec), 34. Prášek (Fiala, Pártl) – 25. Kreuzman (Pitel, Hail), 31. Hála (Kulvejt, Dubský), 32. Pitel (Kreuzman, Hollar), 43. Hollar (Pitel, Kreuzman), 60. Hollar. Rozhodčí: Martin Kratochvíl – Ondřej Bohuněk, Tomáš Jiruška. Vyloučení: 4:7. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 152. Střely na branku: 28:33 (8:9, 12:15, 8:9). Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:5.

Pulda (Kukeně) – Besmák, Kravec, Kutlvašr, Hrbek, Mlejnek (A), Kuchta – Pártl (C), Prášek, Fiala (A) – Bulík, Dymák, Hrdlička – Janko, Krejčí, Sedláček.