18. 12. 2011 | Pavel Buňat

Výhra 8:0 je nejvyšší od postupu Havlíčkova Brodu do 1. ligy

Proti jihlavské Dukle zaznamenal Havlíčkův Brod nejvyšší výhru za posledních pět sezon. Ještě před sobotním 34. kolem by se toto konstatování mohlo zdát jako naprosto nereálné, avšak Kotlina viděla debakl 8:0, který se zařadil na pozici nejvyšší výhry Rebelů od postupu do 1. ligy v roce 2006.

Z celkového počtu téměř 300 zápasů, k nimž Rebelové v průběhu novodobého působení v první lize nastoupili, se zrodilo několik utkání s výrazným rozdílem ve skóre. Několikrát havlíčkobrodští smetli svého soupeře rozdílem třídy, jindy ostudně prohráli. Pojďme si shrnout nejlepší a nejhorší výsledky od sezony 2006/07.

Nejvyšší výhry

První výrazné vítězství zaznamenali Rebelové v posledním kole sezony 2006/07, kdy v Kotlině přehráli Jihlavu vysoko 7:2. Doma se pak dařilo i nadále a výsledkový rekord byl překonán v dalším regionálním souboji, tentokrát s Třebíčí, a v minulé sezoně pak v Kotlině zcela vyhořely Litoměřice.

Přehled nejvyšších výher:

HC Dukla Jihlava 8:0 (17. 12. 2011, doma)
HC Stadion Litoměřice 8:1 (20. 11. 2010, doma)
Salith Šumperk 7:0 (14. 9. 2011, doma)
Horácká Slavia Třebíč 7:0 (4. 11. 2009, doma)
Orli Znojmo 8:3 (5. 2. 2011, doma)
HC Dukla Jihlava 7:2 (14. 3. 2007, doma)
HC Olomouc 7:2 (28. 2. 2011, doma, play-off)
KLH Chomutov 7:2 (27. 10. 2010, doma)

První debakl Dukly v Kotlině

Třetina skóruje (Foto: Libor Blažek).

Utkání, ve kterém v prvoligové tabulce o mnoho nešlo, bojovalo se „pouze“ o mistra Vysočiny. Rebelové věděli, že play-off už si nezahrají, a tak utkání pojali exhibičně, a to doslova. V první třetině nasázeli za gólmana Řehoře 3 branky, na začátku druhého dějství sice vykřesal naději Bakus, pak ale domácí pokračovali ve spanilé jízdě – jejich brankostroj se zastavil na čísle 7. Dukla zkorigovala v závěru na konečných 7:2. Dvěma góly se blýskli Miroslav Třetina a Michal Borovanský.
Zajímavostí je, že si premiéru odbyl ve věku teprve 16 let brankář Filip Novotný, který odchytal jednu třetinu. V současnosti působí v Jihlavě na pozici předního gólmana.

HC Rebel Havlíčkův Brod – HC Dukla Jihlava 7:2

Branky a nahrávky: 4. Šulc (Jonáš), 14. Jonáš (Jelínek P.), 20. Třetina (Malát), 33. Šulc (Němec), 40. Třetina (Čermák, Kubeš), 46. Borovanský (Šulc, Jelínek P.), 52. Borovanský (Jelínek P.) - 21. Bakus (Havel, Rytnauer), 60. Tkáč (Lazorišák, Dušátko). Rozhodčí: Trombík - Kašík, Koliba. Vyloučení: 7:12. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2300. Střely na branku: 49:26. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1, 7:2. Třetiny: 3:0, 2:1, 2:1. Havl. Brod: Linhart - Pavlík, Drtina, Procházka, Šulc, Kolář, Krpálek, A. Jelínek - Třetina, Čermák, Kubeš - Jonáš, P. Jelínek, Borovanský - Kraučuk, Varga, Endál - Ondráček, Malát, Němec

Litoměřice kapitulovaly osmkrát

V minulé sezoně přijel do Kotliny ligový nováček z Litoměřic a zprvu to na debakl nevypadalo. Hosté se až do poloviny utkání drželi na dostřel, pak ale Havlíčkobrodští udeřili třikrát a stejný gólový příděl zaznamenali i ve třetí třetině. V zápase řádila především dvojice Třetina – Němec.

HC Rebel Havlíčkův Brod – HC Stadion Litoměřice 8:1

Branky a nahrávky: 6. Třetina (Voj. Němec, Meidl), 7. Sedlák (Zábranský, Zohorna), 30. Meidl (Voj. Němec, Třetina), 36. Třetina (Meidl), 37. Voj. Němec (M. Ondráček), 47. Voj. Němec (Meidl), 48. Zohorna (Stromko, Sedlák), 60. Vošmik (Zohorna, Stromko) - 8. Přeučil (Hašek). Rozhodčí: A. Jeřábek ml. - J. Jureček. P. Rychlý. Vyloučení: 10:6 navíc Vobořil (LTM) 2 plus OT na 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 1269. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 8:1. Havl. Brod: Neruda (Suchan) – Kempný, Šenkeřík, Sova, Morava "C", Vošmik, Pavlík, Soldán – Meidl, Třetina "A", Voj. Němec "A", Sedlák, Zábranský, Zohorna, Ondráček, Stromko, Rytnauer, Hadrava, Švaňhal, Knotek, Fiedler.

Dukla podruhé

Nejvyšší vítězství (Foto: Vladimír Kunc).

Konečně nedávné střetnutí s Jihlavou. Ani 40 střel hostů nestačilo ke vstřelené brance, zato domácí z 30 pokusů zaznamenali závratných 8 branek. Jihlava odjela s ostudou a domácí stadion bouřil jako při nedávných úspěších v jarním play-off. V utkání bodovalo hned 16 hráčů.

HC Rebel Havlíčkův Brod – HC Dukla Jihlava 8:0

Branky a nahrávky: 5. Zábranský (Musil), 9. Sova (Polodna, Semorád), 10. Křivohlávek (Jankovič, Štěpánek), 18. Musil (Morava), 19. Kostourek (A. Jelínek, Voj. Němec), 44. Polodna (Pavlík, Novotný), 46. Kostourek (Voj. Němec), 47. Ostrčil (Štěpánek, Polodna). Rozhodčí: Roman Svoboda - Tomáš Brejcha, Libor Suchánek. Vyloučení: 6:6, navíc Švaňhal (HBR) OT na 10 min. - nesport. chov. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2830. Střely na branku: 30:40. Průběh utkání: 8:0. Havl. Brod: Neruda (Opršal) - Ostrčil, Morava (C), R. Novotný, Pavlík (A), A. Jelínek, Sova, Zítka, Stehlík - Vondráček, Voj. Němec (A), Kostourek - Polodna, Semorád, Meidl - Musil, Zábranský, Švaňhal - Křivohlávek, Štěpánek, Jankovič.

Nejvyšší prohry

Deset obdržených gólů, debakl 0:9 – i takovéto výsledky patří do novodobé historie havlíčkobrodského hokejového klubu. Postaraly se o to především celky Ústí nad Labem a Chomutova, ale také i Třebíče a Havířova. Na kluzištích soupeřů se Rebelům mnohdy pořádně nedařilo.

Přehled nejvyšších proher:

HC Slovan Ústečtí Lvi 0:9 (17. 2. 2007, venku)
HC Havířov Panthers 0:7 (17. 11. 2007, venku)
HC Slovan Ústečtí Lvi 0:7 (6. 11. 2006, venku)
HC Horácká Slavia Třebíč 0:7 (24. 10. 2007, doma)
KLH Chomutov 1:7 (15. 12. 2010, venku)
KLH Chomutov 4:10 (30. 9. 2006, venku)
HC Berounští Medvědi 0:6 (14. 10. 2006, doma)

Ostuda ve Lví Areně

Nevídaný gólový koncert se naskytl divákům v Ústí nad Labem. V únoru 2007 přijel na sever Čech tým Havlíčkova Brodu a vrátil se s nebývalou porážkou. Domácí sypali za gólmany Hronka a Nerudu jednu branku za druhou, celkově se radovali 9krát.

HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Rebel Havlíčkův Brod 9:0

Branky a nahrávky: 2. Micka (Klobouček, Ivan), 10. Vítek (Přeučil, Kloz), 20. Ivan (Micka, Klobouček), 20. Vítek (Kloz, Přeučil), 29. Micka (Ivan, Ficenc), 36. Klobouček (Zápotočný, Ivan), 44. Klimt (Slížek, Martinec), 48. Přeučil (Kloz), 54. Hořava (Liščák, Pazourek). Rozhodčí: Nečas - Bertlík, Hauser. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 2692. Střely na branku: 44:19. Průběh utkání: 9:0. Havl. Brod: Hronek (36. Neruda) - Jelínek A., Kolář, Procházka, Šulc, Pavlík, Drtina, Krpálek - Kraučuk, Čermák, Endál - Němec, Kreuzer, Borovanský - Ondráček, Varga, Jonáš - Jelínek P., Hadrava, Fábry.

Nejhorší domácí utkání

Ten, kdo 24. 10. 2007 dorazil do Kotliny, jistě důvod k radosti neměl. Domácí výběr totiž v regionálním souboji podlehl Třebíči vysoko 0:7, což je vůbec nejhorší domácí výsledek. Horáci hráli od zabezpečené obrany, ani 44 střel domácích nestačilo na gól. O prohře rozhodly dvě slabé chvíle v první a třetí třetině, kdy Rebelové v obou případech dostali tři rychlé góly.

HC Rebel Havlíčkův Brod – Horácká Slavia Třebíč 0:7

Branky a nahrávky: 8. Přibyl (Dibelka, L. Sláma), 11. Přibyl (Dibelka), 12. Zahradník, 30. Dibelka (L. Sláma, Hrbáček), 49. Kolafa (B. Sláma, 50. Nahodil (Dibelka, Kolafa), 51. Bula (Látal). Rozhodčí: Hribik - Kis, Padevět. Vyloučení: 10:12. Využití: 0:5. V oslabení: 0:0. Diváci: 1600. Střely na branku: 44:29. Průběh utkání: 0:7. Třetiny: 0:3, 0:1, 0:3. Havl. Brod: Neruda (12. Opršal) - Jebavý, Vyhlídal, Šulc, Pavlík, Borůvka, Jelínek A., Staněk - Kubeš, Kreuzer, Holec - Hodek, Jelínek P., Borovanský - Ondráček, Dušátko, Varga - Třetina, Čermák, Němec - Endál.

Desítka pro Rebely

Milan Kostourek se raduje z branky (Foto: Martin Ritter).

A na závěr utkání, v němž Havlíčkův Brod dostal pověstnou „desítku“. V Chomutově mohl dokonce dopadnout ještě hůře, protože po první části prohrával už 1:6! Výrazně se na tom podepsal i jeho současný hráč Milan Kostourek. Do třetí třetiny se nastupovalo za hrozivého stavu 8:1, Rebelové zabrali, poslední část vyhráli, a zkorigovali tak aspoň na konečných 4:10. Přesto se domů vraceli s pořádným rancem. Takovýto počet branek dosud už od žádného soupeře neobdrželi.

KLH Chomutov – HC Rebel Havlíčkův Brod 10:4

Branky a nahrávky: 7. Malát (Šíp), 9. Gellner (Chyba, Mikšovic), 11. Kostourek (Révay), 12. Tauš (Heinisch), 16. Kostourek (Jíra, Charousek), 17. Heinisch (Tauš), 26. Heinisch (Malinský), 27. Charousek (Kostourek), 59. Kostourek (Boušek), 60. Mikšovic (Řezníček, Nosek) – 5. Kukla (Šulc, Jelínek), 46. Juza (Kolář, Kreuzer), 49. Kreuzer (Kolář), 60. K. Charousek (Havel, Varga). Rozhodčí: Svoboda - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 7:4, navíc Révay (CHM) 10 minut, Jelínek a Roháčik (oba HBR) 5 minut + DKU. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1320. Střely na branku: 38:24. Průběh utkání: 0:1, 8:1, 8:3, 9:3, 9:4, 10:4. Havl. Brod: Neruda (12. - 27. Hamarič) - Kolář, Roháčik, K. Charousek, Vašíček, Procháízka, Šulc, Jelínek - Kreuzer, Polák, Kubát - Havel, Varga, Endál - Jelínek, Kukla, Čermák - Juza, Karaučuk, Hadrava