6. 3. 2022 | Tomáš Sochor

Výhra s hořkou příchutí, junioři na závěr porazili Kralupy až po prodloužení

Havlíčkobrodští junioři se v posledním kole základní části Ligy juniorů postavili posledním Kralupům nad Vltavou. Bruslaři od prvních minut utkání kontrolovali a během dvou třetin si vytvořili čtyřbrankový náskok. Hosté se však ve třetí periodě ukázali v úplně jiném světle a díky třem využitým přesilovkám vyrovnali, a poslali tak zápas do prodloužení. V něm pak skórovali domácí, kteří tak vyhráli 5:4 po prodloužení.

Do závěrečného utkání základní části, ve kterém se utkal druhý tým s posledním, vstoupil lépe Havlíčkův Brod. Ten byl od prvních chvil aktivnější. Odměnou mu byla první branka zápasu. Dan Fiala založil rychlou akci a nahrál na osu hřiště, odkud z první střílel Filip Pártl, jenž propasoval kotouč za přesouvajícího se Jakuba Krále. Bruslaři měli i nadále navrch. Pomohly jim k tomu vyloučení soupeře. Kralupy ale držel brankář, který vychytal dobrou střelu z první z levé strany a zlikvidoval přečíslení, které zakončoval Tadeáš Holenda. Ve stoprocentní šanci se objevil Matěj Kravec, jenž z blízkosti pálil do odkryté klece. Kravec ale trestuhodně minul. Domácí se nakonec druhého gólu v první třetině přece jen dočkali. Matěj Kravec z levé strany poslal před bránu prudký kotouč, jenž přesně mezi betony tečoval Dan Fiala.

V prostřední části za hlasitého povzbuzování kotle pokračovala dominance domácího týmu. Nejdříve gólman hostů zlikvidoval přečíslení dva jednoho. Šanci měly i Kralupy. Jakub Vrbka mohl zakončovat do odkryté klece, přihrávku však dostal na dlouhou hůl a nedokázat umístit kotouč mezi tři tyče. Bruslaři pak využili přesilovku. Ondřej Besmák nabil na modrou Jaroslavu Práškovi, jehož střelu od modré čáry vyrazil brankář jen na volného Matěje Kravce, jenž doklepl puk do sítě. Ve třicáté třetí minutě mohl po prudké nahrávce Filipa Dymáka tečí zvýšit vedení svého týmu Filip Pártl, jenž ale minul zařízení. O tři minuty později se z podobné šance prosadil Jaroslav Prášek, který šikovně tečoval nahrávku Dana Fialy.

Hosté se ale nevzdali. Do třetí části nastoupili s velkou vervou. Pár desítek sekund od úvodního hvizdu musel Vojtěch Kukeně řešit velice svízelnou situaci, kdy dvakrát střílel z bezprostřední blízkosti Miloš Hanousek a následně ještě dorážel Filip Krátký. Havlíčkobrodský gólman si ale poradil výborně. Kralupy nadále hýřily aktivitou, odměnou jim bylo snížení. Střelu Štěpána Šilhavého vyrazil brankář jen před sebe, kde stál připravený Miloš Hanousek, který dal první gól svého týmu v tomto zápase. O minutu později se hosté radovali podruhé. Karel Šmíd v přesilové hře nahrál na osu hřiště Samuelu Náhončíkovi, jenž pro své spoluhráče vykřesal jiskřičku naděje. Domácí pak ale zlepšili hru a začali si svůj náskok lépe hlídat.

V samotném závěru však hosté dostali možnost hrát přesilovku pět na tři, kterou využili. Nádhernou střelou z vrcholku pravého kruhu o břevno snížil na rozdíl jediné branky Miloš Hanousek. Kralupy vycítily šanci. Na poslední půlminutu zkusily hrát bez brankáře. Při hře šest na čtyři pak skutečně srovnaly. Miloš Hanousek skrytou střelou k levé tyči překonal havlíčkobrodského gólmana, čímž dokonal svůj hattrick a poslal zápas do prodloužení.

V prvních sekundách nastavené hry byli u puku hosté, kteří však nedokázali výrazněji ohrozit havlíčkobrodskou bránu. Po minutě hry si za vlastní bránou vzal kotouč Jaroslav Prášek, jenž ve středním pásmu nabral velkou rychlost, po pravé straně se dostal až před Jakuba Krále, kterého překonal vysoko mířenou střelou na bližší tyč. Havlíčkův Brod tak vyhrál 5:4 po prodloužení.

Liga juniorů

Branky a nahrávky: 4. Pártl (Fiala, Besmák), 19. Fiala (Kravec, Pártl), 27. Kravec (Prášek, Besmák), 36. Prášek (Fiala, Pártl), 62. Prášek – 44. Hanousek (Šilhavý), 45. Náhončík (Šmíd, Hanousek), 59. Hanousek (Šimůnek), 60. Hanousek. Rozhodčí: Marek Honza – Erik Berger, Roman Zídek. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Průběh utkání: 4:0, 4:4, 5:4p.

Kukeně (Pulda) – Zych, Besmák, Hrbek, Kutlvašr – Pártl (C), Holenda, Krejčí, Sedláček, Dymák, Kravec, Fiala (A), Bulík, Mlejnek (A), Janko, Prášek.