BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Beroun 4:1

Reportáž ze zápasu

9.kolo, středa 13.10.2010, Havl. Brod
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - Medvědi Beroun 1933
Medvědi Beroun 1933
4:1
(0:1, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 30. M. Hlinka (Morava), 57. Knotek (J. Ondráček), 57. Meidl (Voj. Němec), 60. Třetina (Voj. Němec) - 1. Švagrovský. Vyloučení: 5:6, navíc Meidl (HBR) OT na 10 minut. Využití: 1:0. Zbyněk Kubičík - Pavel Dřínovský, Jiří Chocholouš. Diváci: 749. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

BK Havlíčkův Brod: Suchan (Krch) – Kempný, Šenkeřík, Sova, Morava C, Vošmik, A. Jelínek, Soldán, Zítka – Meidl, Třetina, Voj. Němec, Hlinka, Knotek, M. Ondráček, Švaňhal, Zábranský, J. Ondráček, Stromko, Fiedler, Zohorna.

Medvědi Beroun 1933: Novotný (Kareš) – Jebavý, Nedvěd, Růžička, J. Jelínek, Hertl, Látal, Husák, Švagrovský, Vlček, Kupec, Pavel, Besser, Novotný, Hašek, Tůma, T. Knotek, Hafenrichter, Žálčík, Rudovský.

 

Medvědi měli do utkání skvělý nástup a už po pouhých 29 sekundách hry se ujali vedení. DAVID ŠVAGROVSKÝ si vybruslil s pukem do prostoru pravého kruhu, odkud nikým neatakován zakončil a svou střelu poslal přesně do vzdálenějšího horního růžku brodské brány – 0:1. To byla pro havlíčkobrodské Rebely pořádně studená sprcha. V úvodu 2. minuty se provinil proti hokejovým pravidlům útočník Hašek, domácí si však přesilovku nezahráli, protože faulovaný J. Ondráček předvedl nafilmovaný pád. Na hřišti se tak při hře 4 proti 4 objevilo více volného prostoru i času k nebezpečnějšímu zakončení nebo rychlé kombinaci, což více vyhovovalo havlíčkobrodským hokejistům, jenže ti svou aktivitu nepřetavili ve vyrovnání. Pokračovalo se ve vyrovnané hře, hlavní role patřily především oběma obranám v čele s brankáři, jež pracovaly velice spolehlivě a nepouštěly útočníky do větší šance. Na začátku 9. minuty putoval na lavici hanby berounský J. Jelínek a tentokrát se už Rebelové dočkali hry v početní převaze. S ní však naložili špatně, když prakticky po celou dobu marně dobývali berounské obranné pozice a vůbec se jim nedařilo zaujmout na souvislejší časový úsek útočné pozice v blízkosti gólmana Novotného.

S blížící se první sirénou si havlíčkobrodský tým vynutil značnou územní převahu a tlačil se do zakončení. Výsledkem bylo několik slibných šancí, z nichž největší přišla v 16. minutě, kdy Šenkeřík nejdříve hledal křížnou nahrávkou od pravého mantinelu rozjetého Třetinu, jenž v obležení protihráčů stihl letící puk v pravém kruhu jemně přizvednout, gólmana Novotného ale nepřekvapil. Záhy prvně jmenovaný střílel zblízka pár kroků před brankovištěm, jenže přestřelil odkrytou bránu. V samotném závěru úvodní dvacetiminutovky mohlo udeřit na obou stranách, oba soupeři vypracovali obrovské šance. Nejdříve pálil z prostoru mezi kruhy volný J. Novotný jen do hrudi gólmana Suchana, z následného brejku se dostala do situace 2 na 1 dvojice Knotek - M. Hlinka, jenže střelu z bezprostřední blízkosti brankář Novotný vytěsnil do bezpečí. Spokojeněji tak odcházeli do kabin Berounští, kteří vedli o jednu branku.

Začátek prostřední části se odehrával jednoznačně v berounské režii, Medvědi neustále doráželi na gólmana Suchana, jemuž připravovali spoustou střeleckých pokusů významné penzum práce. Bleskovými a nebezpečnými výpady o sobě dávali vědět také trochu pasivnější Rebelové, ale první vyloženou šanci druhé třetiny si vytvořili přeci jen Středočeši. Po nepřesné brodské nahrávce v útočném pásmu se ujal puku útočník Hašek a okamžitě se nadýchl k mohutnému protiútoku, na jehož konci se ocitl v samostatném úniku tváří v tvář brankáři Suchanovi, jenže jeho betony zblízka nadvakrát nepřekonal. Havlíčkobrodští hráči zareagovali na toto důrazné varování tím nejlepším možným způsobem, když sami přidali v ofenzivní fázi na obrátkách a brzy se dočkali kýženého vyrovnání. Po nahrávce Mariána Moravy zakončoval z ostrého úhlu MICHAL HLINKA, gólman Novotný jeho pokus lapil, ale když už brodští příznivci zklamaně vydechli nad nevyužitou příležitostí, následně ho neudržel ve své výstroji a puk doklouzal až za brankovou čáru – 1:1.

Svižné tempo hry poté na chvilku opadlo, když se najednou ocitl v permanenci hlavní sudí Kubičík, který rozdával dvouminutové tresty, po dvou na každé straně barikády. Děj hry se vzápětí střídavě odvíjel v hájemstvích obou brankářů, jež měli o práci díky oboustranně aktivnímu pojetí hry o práci dobře postaráno. Otěže utkání postupem času začaly přecházet do rukou domácích, kteří se rázem objevovali v zakončení o poznání častěji a za svou útočnou snahu byli odměněni přesilovou hrou po faulu hostujícího gólmana Novotného. V té se dostali do nadějné příležitosti: Knotek našel hezkou nahrávkou volného M. Ondráčka, jenž z pravé strany ještě vracel puk prvně jmenovanému, který sám před poloprázdnou brankou netrefil prudkou přihrávku. Po 2 třetinách platil v Kotlině vyrovnaný stav 1:1.

V závěrečném dějství měli na začátku územní převahu rebelové, kteří byli aktivnější než jejich soupeř a snažili se gólmana Novotného ohrožovat prakticky ze všech možných pozic. Postupem času se hra vyrovnávala a ve druhé půlce třetí třetiny už hýřili útočnými choutkami berounští hokejisté, kteří brankáře suchana nenechávali vydechnout a posílali na jeho bránu vydatnou spršku střeleckých pokusů. Také strážce domácí svatyně si počínal bezchybně a pokračovalo se v rychlém tempu za nerozhodného stavu 1:1. Havlíčkův Brod se po ubránění dvouminutového oslabení za faul svého obránce Šenkeříka vydal do míst v blízkosti soupeřova muže s maskou, protože berounský forvard Besser utnul tlak svého týmu útočným faulem. Jeho vyloučení se změnilo ve vodu na havlíčkobrodský mlýn, který začal roztáčet své lopatky s neuvěřitelnou rychlostí a zanedlouho skončil gejzírem radosti, když slavil úspěch v podobě vstřelené branky. Jiří Ondráček přiťukl puk na modrou čáru JANU KNOTKOVI, jehož prudká rána v čase 56:06 po ledě zapadla přesně mezi Novotného betony – 2:1.

Nalomení Středočeši záhy polevili z koncentrace v obraně, jež je po většinu utkání zdobila a jejich gólman Novotný musel lovit puk ze své sítě znovu. Za pouhých 10 sekund Vojtěch Němec dokonale vyšachoval rychlým pohybem berounskou obranu a následně se přes něj dostal kotouč na hůl VÁCLAVA MEIDLA, jenž zblízka dorazil kotouč do odkryté brány. Medvědi ještě v úplném závěru sáhli k power-play, ovšem ani ta jim už nepomohla. Naopak Havlíčkobrodští potvrdili tříbodový zisk. V poslední minutě se Vojtěch Němec ujal puku a poslal ideální nahrávku do středního pásma na hůl MIROSLAVA TŘETINY, jenž si nikým neatakován dobruslil až před brankovou čáru a zpečetil brodské vítězství – 4:1. Domácí hráči už třígólové vedení nepustili a po poslední siréně mohli oslavovat se svými fanoušky důležitý triumf.

Ohlasy trenérů

Petr Novák (HC Rebel Havlíčkův Brod): My jsme začali špatně, hodně nesoustředěně. Věděli jsme, že soupeř bude dobře bránit a opírat se o výborné výkony svých gólmanů, ať už Novotného, nebo Furcha. Hodně nám naštěstí pomohly přesilovky. Chtěli jsme hrát mnohem agresivněji, ale jsme samozřejmě rádi za 3 body. Děkujeme fanouškům, kteří nás podpořili a hodně nám k výhře pomohli.

Richard Žemlička (HC Berounští Medvědi): Myslím si, že se jednalo o vyrovnané utkání. V závěru jsme si duel prohráli sami vyloučením, po němž se soupeř dostal do vedení. My jsme pak byli v křeči a už jsme s tím nedokázali nic udělat. Podle mého názoru dnes vyhrál šťastnější tým a alespoň bod jsme si za předvedený výkon zasloužili.

 
Zápasy v sezóně
9.kolo | Havl. Brod - Beroun | 4:1
24.kolo | Beroun - Havl. Brod | 5:1
35.kolo | Beroun - Havl. Brod | 5:6
42.kolo | Havl. Brod - Beroun | 4:2
 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv